Kotce vašich pomocníků

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Nik.308 »

Zdravím kolegové, budu stavět nové kotce pro své dva psy a stále přemýšlím jaké, na co nezapomenout, čeho se vyvarovat. Možná je to snadná odpověď, ale záleží mi na tom. Proto vás touto cestou prosím o rady a tipy, případně nějaké foto pro inspiraci. Ještě dodám, že mám dva münsterlandy, ale až staršího zřejmě nechám mojí matce, aby nebyla sama a pořídím alp. braku. Díky.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od motolada »

Čeká mě to samé takže prosím foťte
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od kopov.c »

Taky se chystám hned jak se rozjaří stavět kotec (kotce)pro tři hafany,takže bych za nějaký foto pro inspisaci byl rád :)
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Hans88Vagus »

Stavbu kotce jsem řešil minulý rok. Postavil jsem zastřešený kotec 4,5x2 metrů a něco přes 2 metry na výšku, pro jednoho psa je dostačující. Mám ho na dvoře, situovaný na jihovýchod, v rohu dvora, takže to i dobře vypadá. Dělal jsem si ho sám ve volnu jak byl čas, trvalo mi to asi měsíc. Není to klasický kotec jak ho zná většina, tedy s dřevěnou podlahou a obložením a ocelovým předním čelem na podstavcích. Materiály byli co dům dal, co zbylo z jiných staveb, ale přesto vypadá dobře. Podlaha ze betonová, pole jsou ocelová z betonářské sítě 100x100x3 mm, střecha je plechová. Při dešti nebo bouřce psovi plech na střeše nevadí. S tím, že jsem dokupoval písek, štěrk, ocelové jäkly, panty, spojovací materiál mě stavba vyšla asi na 3000 kč. Jelikož je vše ocelové, tak je to na furt a není třeba vyměňovat zestárlé dřevěné díly.
U kotce je důležité, aby byl nenáročný na úklid, byl prosluněný ale zároveň měl pes i stín, měl by být dostatečně vysoký a nejlépe úplně zakrytý, aby pes nezkoušel vyskočit a případně se zranit.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od trapa »

Třeba takhle ?

ObrázekObrázekObrázek
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od trapa »

Nebo takhle?

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od trapa »

Někde to jde i takhle:

Obrázek

ale i takhle:

Obrázek
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od kopov.c »

Já bych si to představoval asi takhle.Místo bych na to měl,bohužel je to trošku dražší sranda :? http://nahanky.cz/video/ustajeni_psu.flv
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Nik.308 »

Hans88Vagus píše:Stavbu kotce jsem řešil minulý rok. Postavil jsem zastřešený kotec 4,5x2 metrů a něco přes 2 metry na výšku, pro jednoho psa je dostačující. Mám ho na dvoře, situovaný na jihovýchod, v rohu dvora, takže to i dobře vypadá. Dělal jsem si ho sám ve volnu jak byl čas, trvalo mi to asi měsíc. Není to klasický kotec jak ho zná většina, tedy s dřevěnou podlahou a obložením a ocelovým předním čelem na podstavcích. Materiály byli co dům dal, co zbylo z jiných staveb, ale přesto vypadá dobře. Podlaha ze betonová, pole jsou ocelová z betonářské sítě 100x100x3 mm, střecha je plechová. Při dešti nebo bouřce psovi plech na střeše nevadí. S tím, že jsem dokupoval písek, štěrk, ocelové jäkly, panty, spojovací materiál mě stavba vyšla asi na 3000 kč. Jelikož je vše ocelové, tak je to na furt a není třeba vyměňovat zestárlé dřevěné díly.
U kotce je důležité, aby byl nenáročný na úklid, byl prosluněný ale zároveň měl pes i stín, měl by být dostatečně vysoký a nejlépe úplně zakrytý, aby pes nezkoušel vyskočit a případně se zranit.

Hans, a není tam v létě psíkovi vedro, když se ty plechy napálí?
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od kasari »

Ulkomaalainen...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Hans88Vagus »

TO Nik.308:
Nene, kotec je v rohu dvora, který je oddělen od zahrady stejným ocelovým plotem a živým plotem z akátů. Kotcem může proudit vzduch, ale není tam průvan. Mám to uděláno tak, že bouda je umístěna tak, aby pes mohl být schovaný před sluncem za boudou. Bouda je dřevěná, má předpokoj, kde pes v létě spí a odpočívá a zateplenou část pro zimní období. Bouda je z smrkových desek, zateplení je provedeno 10cm polystyrenu a sololitu, aby pes polystyren nevykousal. Když jsou hodně velké mrazy dávám mu slámu a kvalitní krmení na večer. Ideální jsou kuřecí nebo krůtí krky, ze kterých se udělá vývar, cena je asi 13kč/kg, což je méně než granule. Přes léto si toho ani nevšimne a stačí mu jako základ granule plus vařené maso se zeleninou pro zpestření.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od fesoj »

Já osobně nemám rád, když má kotec betonovou podlahu. U služebních psů se prakticky jiné nepoužívaly - a spousta psů předčasně odešla na záněty ledvin. Já mám podlahu dřevěnou, z podélně rozřezané tyčoviny řeznou stranou navrch, s mezírkami pro odtok moči. podlaha je přibitá k silným trámům, takže kotec je vlastně na vzduchovém polštáři, což považuji za dobrou izolaci.
Kritériem pravdy je praxe.
malak
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 02.11.2010, 18:14

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od malak »

ja tiez nemam betonovu podlahu,ale koterec je ulozeny na troch pozdlzne polozenych hranoloch a podlahu tvori zelezny rost s malinkymi okami a na nom je nasypany strk ... nieje tam ziaden zapach a pes je stale v suchu ,jedina udrzba je vystriekanie hadicov
3 strany su s kari rohozi a jedna strana s OSB dosiek + strecha z plechu
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od motolada »

Takže pes ti celý den chodí po štěrku?To si neumím dobře představit?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kotce vašich pomocníků

Příspěvek od Petr1970 »

fesoj: my máme betonový dlaždice (50x50), pak 3 kusy z baumaxu bezpečnostních na dětská hřiště (gumový) na tom hrozně rád leží... taková hrubá guma

jinak u nás v kotci pes stráví menšinu - 8 hodin denně max, jinak je venku nebo doma.. navíc někde ten beton je potřeba, aby si ubrousil drápy, celá zahrada je zatravněná a v lese toho obrusu taky moc nemá proti betonu......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět