Budoucnost Border Teriera

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Trochu ozivim tema🙂
Jak jste s bordikama spokojeni? Ja se svoji 4,5 letou fenou moc👍 je to perfektni spolecnik a mazel rodiny, uz je takova uklidnenejsi nez driv, dobre se vraci na nahankach i kdyz dokaze pracovat na delsi vzdalenost, je suprove hlasita a uz vi co ma hledat (cernou zver) a funguje🙂 za posledni rok jsme meli asi 8 dosledu do 200 metru vetsinou bez barvy a nepovedl se pouze 1 v kukurici, kde nasla zbytek rudlu, ale strelene prase ne, takze celkem spokojenost a bez psa bych byl vetsinou bezmocny🙂

Nechal jsem si letos jednu cernou fenku z vlastniho vrhu a zatim se jevi celkem dobre🙂 ted ji je lehce pres pul roku a premyslim jestli ji mam zacit brat aspon u nas na nahanky, kde mame mensi lece🤔 nazory zkusenejsich se lisi... Na jednu stranu je to dobra socializace, nauci se lepe vracet a trosku zjisti, co se po ni chce. Na druhou stranu je to v tomto veku trochu bezhlave pobihani po lese a honeni vseho ziveho bez kontroly... Tak co mi poradite😁
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od motolada »

Je to o povaze psa a o tom jaké zkoušky chci v budoucnu dělat.
Za mě ne do lece ale uklidňovat na stontu.
Zaběhat si může kdykoliv individuálně bez kažení morálky...
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Budoucnost Border Teriera

Příspěvek od Posmiros »

Asi se taky spis priklanim k tomu, ze je na to jeste cas. Prece jen individualni vycvik ma clovek vic pod kontrolou a radsi s ni zajedu do oburky podivat se na cernou zver, to pro ni bude smysluplnejsi🙂
Jinak planuji na pristi rok ZV, ZN, ZVVZ, LZ a BZ, kdyz to pujde podle predstav🙂 nenoruji, pouzivat ji budu chtit v budoucnu hlavne na nahanky a dosledy👍 mam bordiky rad hlavne pro jejich povahu a vztah k lidem a detem😊
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět