sokolnictví-jak začít

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Odpovědět
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

sokolnictví-jak začít

Příspěvek od sladoch »

Zdravím, zaujalo mně sokolnictví a potřebuji poradit jak začít - dravec vhodný pro začátečníka, kde sehnat vybavení, jak to je s věkovou hranicí u sokolnictví atd.
Za všechny odpovědi budu moc rád.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnictví-jak začít

Příspěvek od sladoch »

Vím, že vás asi nebaví stále odpovídat na dotazy začátečníků, ale jak se jinak máme něco dozvědět něco víc o sokolnictví když literatury je poskrovnu a web klubu sokolníků nefunguje :?: :cry:
Prosím napište cokoliv, pomůže jakákoliv rada
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: sokolnictví-jak začít

Příspěvek od precechtel »

nejlépe bude, pokud kontaktuješ nějakého sokolníka v nejbližším okolí a ten Tě nasměruje. Ale připrav se na to, že sokolníkem být je tvrdá řehole, znamená to nejprve osvojení spousty vědomostí a složení zkoušek z myslivosti tj. lovecký lístek a složení sokolnických zkoušek, vše velmi náročné. Dále je sokolničení náročné na čas - čas věnovaný ptákům a jejich výcviku a náročné na finance. Jen pořízení dravce není snadná a levná záležitost, nehledě na vybavení a na zajištění kvalitního krmení ptáků. Taky je to velký závazek obstarat si takového dravce, myslím, že je to podstatně náročnější, než chovat a cvičit loveckého psa. Těžce se sbírají zkušenosti z výcviku.... Dále si myslím, že ne každý má na takovou činnost vlohy, ale když do toho nehrábneš tak se to nedozvíš.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: sokolnictví-jak začít

Příspěvek od Leon »

Na stránce sokolníků máš kontakty na vedoucí středisek ve svém okolí tak nevím proč to řešíš tady místo tam kde by jsi to měl řešit
CZ 550 american 308win.
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnictví-jak začít

Příspěvek od Kvido »

Leone , proč tak ostře? Potíže se střelivem taky řešíme zde a ne ve Vlašimi. :D
http://www.sokolnictvi.net/ - stránky aktuálně v aktualizaci. Klub má i svoje interní určené pouze členům klubu.
Takže se obracejte na vedoucího nejbližšího střediska nebo se stačí optat na OMS. Tam mívají dobrý přehled.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnictví-jak začít

Příspěvek od sladoch »

Děkuji, aspoň někdo po mně neječí, ale v patnácti se mi na sokolnické středisko se mi vážně nechce.
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnictví-jak začít

Příspěvek od Kvido »

Tuto sobotu je např. v Opočně v Kodymově domě od 10:00 každoroční Sokolnický sněm. Lze tam navázat kontakty i koupit výbavu. :D
Odpovědět