sokolnické vybavení

Lov s dravcem a vše kolem toho.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, z kama kupujete vybavení - rolničky, rukavice apod.
Moc mě to zajmá, protože já našel jenom jednu možnost.
Za všechny odpovědi děkuju
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Kvido »

Můžeš si to nechat poslat třeba z amerických eshopů http://www.mikesfalconry.com/ , http://www.westernsporting.com/ ,...

Nebo od českých výrobců www.jkweb.cz , http://stanislavsfalconry.com/ - zastoupení telemetrie Marshall , Tomáš Schindler šije super rukavice, má dobré rolničky , ale web zrušil, http://www.falconsbreeding.cz/ ,.....
Záleží na tom , co sháníš. A pro jakého dravce.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

Možná když se budu hodně snažit, tak budu mít poštolku, a potřebovat budu prakticky všechno.
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Kvido »

Vřele doporučuji si ji zakoupit se všemi potřebnými doklady . Zrovna na interním netu někdo prodává odchov.
A nebo požádat na pověřené obci o odchylný postup pro ptáka z přírody. Výstroj se dá sehnat v pohodě vč. čepičky, rolničky no nevím.... aby je unesla :D
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

Poštolku mám domluvenou s jedním známým sokolníkem, ten mi to prý zařídí, jenom mám problém s tím kde sehnat dost malé rolničky. Nevíš, jestli musí mít poštolka čepičku?
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Kvido »

Sokoli obecně mají čepičku , aby nevyráželi z rukavice , z bedny na převoz apod. a nechtěli lovit cosi v dáli. Poštolka je v pohodě , ale převoz a přenášení je vždy lepší pod čepičkou. On se pták musí onosit mezi lidmi, technikou atd. , na druhou stranu budeš potřebovat někdy i obě ruce a pak není super , aby se třepala na dloužci při vyrušení nebo spatření myši, kobylky,... a táhla rukavici za sebou. Znám lidi , co vozí ptáka vedle na sedadle v autě a nic. A znám lidi , co jim vyrazil proti nebo z okénka nebo dokonce neuvázaný popř. začal poletovat po autě někde na křižovatce. Když jdu pozdě létat, tak je pták tak nažhavený,že má chuť cestovat i pod čepičkou. Na převoz - plast. bednu( např. masnou) , natáhnout laťku potaženou kobercovinou a ptáka uvazovat na krátko. Pod něj na dno třeba noviny nebo kočkolit, stříkance se dobře vsáknou.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

A ty čepičky z jkweb jsou dobré, nebo se radši podívat jinde?
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Kvido »

U větších sokolů má Kundera podíl tak 75% :D . Zkusil bych i Ingra. Hlavně stejně velkému dravci některý typ a velikost sedí a pod jiným se kroutí a to i při stejném čísle velikosti. A někdy je lepší dát i o trochu větší, přestože trochu "kloktá" :D . Je to jako s botami. Jo a taky je dobré mít doma části výstroje rezervní ( poutka )
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

To s těma poutkama vím, jinak dím, nemáš ještě nějakou radu ohledně vybavení, byl bych ti vděčný za cokoliv.
Poacher123
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 20.8.2016, 9:57

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Poacher123 »

Na internetu je spousta návodů, od obutí, poutka, čepičku, atd...Ze začátku je to dobrý okouknout u někoho, pak už si všechno uděláš sám za pár korun. Jen u tý čepičky dávej pozor ať ji dravec nemá před vývržkem, resp. během vývržku, nemusel by to přežít...
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

A kde na internetu je ta spousta návodů? Já je nikde nenašel.
Poacher123
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 20.8.2016, 9:57

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Poacher123 »

Pokud trochu vládneš angličtinou tak na youtube je toho dost...zadej do vyhledávače "falconry equipment making" pak už stačí jen koukat a klikat.....
Jinak na poštolku čepičku snad ani není třeba-můj názor. Pokud budeš mít mladou odchovanou, která neumí lovit tak za kořistí vyrážet nebude. Aspoň to je moje zkušenost. Když onáším poštolku tak jí beru všude na rukavici, dokonce s ní jezdím i na kole a jediný proč vyráží z rukavice je protože jí plaší auta a vůbec ty podněty, které nezná, ale postupně si zvykne, kromě střílení snad na všechno. Poštolka je na onošení jednoduchá. Podle mě je ale horší lovit s ní. Dají se potkani i nějakýho holuba s handicapem by mohla chytit, ale raroh to rozhodně není a navíc je dost vykutálená takže to s ní v tomhle směru není úplně jednoduchý.
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Kvido »

Jako kluci jsme lovili s poštolkou u krechtů - stačilo odkrýt pár řep a už to utíkalo kolem :D . Taky je dobré postát na posečeném jeteli nebo lucerce , tam se dá lovit z ruky. Normálního holuba neuloví ani náhodou a pustit ji na handicapa by se mi příčilo.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od sladoch »

Ale japonský křepelky by mohla, ne? Vždyť to vlastně není ani zvěř (myslím).
Poacher123
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 20.8.2016, 9:57

Re: sokolnické vybavení

Příspěvek od Poacher123 »

Kumbera pise, ze drive se s postolkou lovily krepelky. Nevim jestli jsou tim mysleny ty nase. Ale japonskou nebo cinskou ulovi. Ty potkani taky nejsou spatny kdyz se ti podari je "obeznat" treba pod balikem slamy, ktery nadzvednes...
Odpovědět