Zbloudění dravce

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Odpovědět
Poacher123
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 20.8.2016, 9:57

Zbloudění dravce

Příspěvek od Poacher123 »

Máte někdo zkušenost s úletem dravce(CITES - např. Jestřáb, poštolka, sokol) drženého na chov nebo se zblouděním dravce drženého sokolnicky. Jde mi o to komu hlásit, resp. jak vyhovět úřednímu šimlu...
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od Kvido »

Prostě doklady vrátit - je to v podmínkách resp. v textu dokladu . Vracel jsem to úřadu , který je vystavil a to doporučeně. Moc se to nekontroluje ( ani není šance). Ale podle zákona o Cites jsi povinen evidovat dravce s Citesem , pokud chováš víc jak jednoho od druhu. A tam to pak kontrolovatelné je. Pokud ale koupím sokola a pak ho prodám v EU , tak asi není evidence , kam pták zmizel. Na poštolku doklad "Odchylný postup" - to dělá pověřená obec odbor ŽP.
Poacher123
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 20.8.2016, 9:57

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od Poacher123 »

Jasně, to, že se citesy vrátí vydávajícímu úřadu je jasné. Ale ten odchylný postup? Úplně to asi nechápu. Tzn. ještě hlásit ulétlého dravce na ŽP na pověřenou obec?
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od Kvido »

Pokud máš Cites , tak už nepotřebuješ odchylný postup. Ten vydává pověřená obec třeba na handicapa nebo na odběr z přírody pouze u obecně chráněného druhu. S Citesem je prodávající povinen kupujícímu předat i kopii rozhodnutí ( proč a že byl Cites vydán) - je to tam napsané v podmínkách. A také je tam napsané , že při takové změně jsi povine vrátit doklad.
Technicky například - orgán Cites rozhodne ( na KÚ) , že jsem splnil podmínky pro vydání ( na základě žádosti) a doklad na každého nezaměnitelně označeného jedince vydá. A s tím jde na každý odchov průvodní dopis , kde se píše , že mám každému kupujícímu dát kopii , na jaká čísla označení byl dopis a rozhodnutí vydáno , co mám udělat při změně. Resp. že mám "žlutej papír" vrátit.
Poacher123
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 20.8.2016, 9:57

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od Poacher123 »

Díky za vysvětlení! Myslím, že tuhle informaci uvítají všichni, kdo drží dravce ať už na chov nebo na sokolnictví.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od crif »

Pánové sokolníci, dnes jsem zahlédl v okolí obce Lipec, místní název Pekelec, dravce s rolničkami. Mezi stromy to nebylo dobře poznat, ale s největší pravděpodobností to byl jestřáb. Sokolníka jsem bohužel nikde nevidět. Asi zatoulaný.
Kdo má možnost informovat v širším okruhu lidí, neb tak udělá.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od crif »

Je to okres Kolín. Na to jsem zapomněl.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od Leon »

Na letišti už pátrají čí by to mohl být dravec.Díky za informaci
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zbloudění dravce

Příspěvek od crif »

Je tu stále. Je 11:51 a znovu jsem slyšel rolničky
Odpovědět