Dravec

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Dravec

Příspěvek od Alda »

patrol píše:Pane Aldo, já se omlouvám za otázku, kterou jsem zde položil. Bylo by asi dobrý mi nesmyslně smazat profil za takovej miniprohřešek jak tomu už bylo jednou neopodstatněně a bezdůvodně uděláno v loňském roce.
patrole, nic jsme ti nesmazal, nebud vztahovacny - vis sam dobre, ze se to loni stalo, ale neni za tim zadny umysl. a pokud jde o toto forum, tak ma nejaka pravidla, a moderatori tu jsou od toho, aby dohlizeli nad jejich dodrzovanim - a o to jsem vas oba, myslim, slusnou formou poprosil
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Dravec

Příspěvek od SamanFalco »

Ten kdo nemá složené sokolnické zkoušky a není v klubu, musí mít i vyjímku pro chov nebezpeřných zvířat! Od tohoto poplatku jsou členi osvobozeni, ale ne v případě sov :D , tady je dle zákona i kulíšek nejmenší nebezpečny :lol: :lol: . Sokolník, ktery jaksi chová třeba 20 dravců by totiž jinak platil pořádnou pálku ne? A je fakt lepší si ty zkoužky udělat - vyvarujete se zbytečných omylů a švíků...a garant je většinou schopný nějakou tu poštolku sehnat - fakt se často nalezají vypadlé...zrovna nedávno mi donesli po dešti poštolku - nemohla lítat, tak jí chytli, křídla nelomený, peří nepoškozený...byla promáčená, ale ne jenom vodou, pořád neschla :shock: - ta potvora se musela vykoupat v nějaké louži s naftou nebo olejem - techničák a štětec uřadoval :o)...
Naposledy upravil(a) SamanFalco dne stř 10.8.2011, 10:48, celkem upraveno 1 x.
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Dravec

Příspěvek od patrol »

Musím podotknout, že odkaz na školu je reklamní, což se zde moc netoleruje. A ještě ke škole.....neexistuje, žádná certifikovaná škola a jakejsi certifikát kterej nabízej nenahrazuje jakoukoli zkoušku, je to jenom dobrej reklamní trik, ale neni to k ničemu. Když se bude kdokoli opravdu o sokolnictví zajímat, tak žádnou takovou pochybnou školu nepotřebuje.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Dravec

Příspěvek od SamanFalco »

Nicméně se tam zajemce dozví skoro vše...nenahrazuje to samozřejmě zkoušky, ale pro začátečníky je to dobrá zkušenost! Nevím proč mažete odkazy na školu, ale třeba odkazy na ostatní shopy tu klidně necháte, odkazy na cizí shopy tu necháte taky. komerční odkazy na quickload, odkazy na ukázkáře... Ujasněte si co je a není komerřní reklama :lol: :lol: :lol: (já z toho nemám ani floka :lol: ) ...todle byla jen možnost kde sehnat snadno informace a i praktické znalosti! Jinak ji vedou známí, jsou to sokolníci...a dost se s tím nadřeli, aby to mělo nějakou úroveň...takže nejde o nějakou pochybnou záležitost... :twisted: :twisted: :twisted:
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Dravec

Příspěvek od patrol »

Jde o školu, která je pro každého opravdivého zájemce zcela zbytečná a opravdu prakticky pochybná záležitost tahající z kapes dost velké peníze. V každém sokolnickém středisku se najde sokolník, který vypomáhá ve výuce případným zájemcům o sokolnictví a to zcela zdarma stejně jako docházelo pár lidí ke mě pochytit zkušenosti.
Sám jsem taktéž před mnoha lety docházel k sokolníkovi, který mne všechno naučil a připravil ke zkoušce, pravda, nebyla to rychloškola, nebo rychlokurz trvající pár dnů ale byla to potřebná praxe trvající několik let a proto je ze mne správný sokolník a né jakýsi teoretik rychlokvaška po absolvovaném párdenním kurzu a složení teoretické zkoušky v klubu sokolníků, kterou sice mít musíme, ale sokolníka to nic nenaučí. Praxe je praxe a ta se zaplatit nedá a každej slušnej sokolník zasvětí do sokolnictví jakéhokoli zájemce zdarma.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Dravec

Příspěvek od SamanFalco »

Samozřejmě že kurz není nutný, ale určitě není od věci - základy se tam dozvíte :wink:. Je fakt, že spousta z nás sokolníků se bude zadarmo trápit z adeptama :lol: , což je asi nejlepší varianta, ale todle může zájemcům hodně usnadnit začátky...jak znám ty dva co to provozují, rádi pomohou z kontaktováním někoho "solidního" z vašeho okolí...přeci jenom todle nedělají moc pro zisk...jsou to nadšenci :lol: . Každopádně se můžu osobně zaručit za úrověň kurzu, pro lidi co jenom chtějí vyzkoušet sokolnictví je to podle mě dobrá varianta, jak zjistit i to zákulisí sokolničení (ne každý je ve výsledku schopen třeba připravit krmení :wink: ), získat správné informace do začátku, a pak je to na každém, jestli ho to bude skutečně zajímat ... jde opravdu o kurz sokolnictví a ne o kurz jak dělat ukázkáře (kašpara :lol: ) ...
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Odpovědět