Sokolnická praxe

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Sokolnická praxe

Příspěvek od Mr. Fox »

Zdravím je tu nějaký sokolníkz okolí nymburka nebo Mladé boleslavi. Měl bych otázky kolem roční praxe a přípravi na zkoužku.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od Mr. Fox »

vážně se tu nepohybuje žádnej sokolník??
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od patrol »

Sokolník se tady pohybuje :-). Jukni sem http://www.sokolnictvi.net/index.php?op ... &Itemid=68 máš tam kontakty na vedoucí sokolnických středisek a oni ti rádi vypomohou. Já mohu být nápomocen také, ale jsem z Kutnohorska
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od zoubeek »

Taky přemýšlím o sokolnictví. Velice se mi tento způsob lovu líbí. Může někdo poradit jak a čím začít?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od patrol »

Jestli mi napíšeš, kde bydlíš, stačí okresní město, tak ti zašlu kontakt na nejbližší sokolnické středisko, kde se dozvíš více info. Je dost složité se o tom rozepisovat, ale jestli máš konkrétní otázku, tak se ptej. jestli chceš začínat jako samouk, tak to z největší pravděpodobností dopadne jinak než by sis představoval, nehledě na to, že budeš těžko shánět dravce legální cestou a jestli chceš dravce nelegálně z přírody, tak to je začátek konce tvé sokolnické dráhy.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od zoubeek »

patrol píše:Jestli mi napíšeš, kde bydlíš, stačí okresní město, tak ti zašlu kontakt na nejbližší sokolnické středisko, kde se dozvíš více info. Je dost složité se o tom rozepisovat, ale jestli máš konkrétní otázku, tak se ptej. jestli chceš začínat jako samouk, tak to z největší pravděpodobností dopadne jinak než by sis představoval, nehledě na to, že budeš těžko shánět dravce legální cestou a jestli chceš dravce nelegálně z přírody, tak to je začátek konce tvé sokolnické dráhy.
No bydlím u Nového Jičína a už jsem se díval na web a kontakt jsem už našel. Nechci začínat jako samouk, takže by mě zajímalo co stojí kurz, jak je to časově náročné a pak jak je náročné mít dravce? Časově a finančně? Dravce bych chtěl určitě z umělého chovu, z volného by mě to ani ve snu nenapadlo. To bych musel jít vrátit vysokoškolskej titul, kdybych zkoušel dravce získávat nelegálně z přírody.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od patrol »

Sokolnickej kurz se nedělá, musíš docházet k nějakýmu sokolníkovi, kterej by tě měl všechno naučit a připravil tě na zkoušky.
Případně jukni sem :http://www.zamek-sychrov.cz/sokolnictvi/ a Milan Zaleš dělá placené kurzy a řekne ti víc o ceně.
Mít dravce ani není nějak náročné, ale aby ti lovil je dost náročné na čas, musím říci, že daleko náročnější než pes a v neposlední řadě je to náročné v tom, že se špatně hledá místo, kde by ti umožnili výcvik.Ceny dravců se pohybují u nás běžně používaných od cca 7000 u běžnějších až po 100000 u skaláka. Každopádně si musíš uvědomit, že to neni flinta, kterou vezmeš a strčíš do trezoru a pak zase vyndáš třeba za měsíc, ta střílí pořád stejně, ale dravce musíš chodit létat denně, aby byl vylítanej a lovil a k tomu si kupovat cvičňáky, např bažanty na vypouštění na nácvik lovu. A ve středisku noví jičín jsou velice vstřícní sokolníci jako pan Nožička, nebo Jana Boucná, kteří určitě rádi poradí a pomohou.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od zoubeek »

no zkusím je tam kontaktovat a domluvit se co dál. S výcvikek to je jak? To si pak cvičíš sám?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od patrol »

No jestliže chceš dravce na lov nebo létání, tak si ho samozřejmě musíš vycvičit sám. Jedině, že by jsi byl Arabskej princ, ten má na to lidi. Případně můžš bejt zbohatlík z Ruska, ty si chtěj taky kupovat vycvičený dravce, ale ty nemáme moc v oblibě. u nás platí takové nepsané heslo ...ukaž co umíš a pak tě pozveme na sokolnický lov. Jinak mne by rozhodně netěšilo,kdyby mi dravce vycvičil někdo jinej, ale samozřejmě už se mi do ruky cvičený dravci dostali, ale na lov pouze osobně vycvičené.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od zoubeek »

patrol píše:No jestliže chceš dravce na lov nebo létání, tak si ho samozřejmě musíš vycvičit sám. Jedině, že by jsi byl Arabskej princ, ten má na to lidi. Případně můžš bejt zbohatlík z Ruska, ty si chtěj taky kupovat vycvičený dravce, ale ty nemáme moc v oblibě. u nás platí takové nepsané heslo ...ukaž co umíš a pak tě pozveme na sokolnický lov. Jinak mne by rozhodně netěšilo,kdyby mi dravce vycvičil někdo jinej, ale samozřejmě už se mi do ruky cvičený dravci dostali, ale na lov pouze osobně vycvičené.
Tak Arabskej princ nejsem, ale zase nechci třeba hned prvního ptáka pokazit. Chtělo by to v tomto případě asi nějakého instruktora.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od patrol »

Sokolnickej kurz se nedělá, musíš docházet k nějakýmu sokolníkovi, kterej by tě měl všechno naučit a připravil tě na zkoušky.

Tohle jsem psal ve dřívějším příspěvku
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od zoubeek »

každopádně děkuji, zkusím tam zavolat a budu moudřejší
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
falker
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24.3.2011, 8:14

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od falker »

Sokolnické kurzy existují, jak již bylo zmíněno. Ovšem pro získání povolení k lovu s dravci musí mít každý nejprve lovecký lístek a následně sokolnickou zkoušku. Ta se dělá u Klubu sokolníku až po roční zkušební době. Z tohoto hlediska nemají placené sokolnické kurzy žádný smysl. tam se pouze dozvíte základní informace, dravce si tak trochu osaháte, ale k sokolnické kariéře vám to nepomůže. Je to vhodné maximálně pro ty, kteří jen chtějí zjistit, zda by je sokolnictví bavilo či nikoliv (po zakoupení dravce je již na takovéto rozhodnutí pozdě). I tehdy ale doporučuji, zejména studentům, aby se místo placení za sokolnické kurzy raději poohlédli po kurzu zdarma. Takových příležitostí je v ČR hned několik.

Na nabídku takovéto praxe se můžete podívat v blogu na www.falker.cz, popř. dostanete bližší info na sokolnik@email.cz
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od patrol »

Jo kurz zdarma je úplně nejlepší, hlavně tenhle, kterej nabízí falker, jeho kurz spočívá v tom, že mu budete zadarmo dělat pracovní sílu na ukázkách dravců pro veřejnost. Takové ukázky jsou vysloveně za trest pro účinkující a bohužel jestliže jste neznalí, tak budete dělat sokolníkum pouze ostudu. Falker píše, že jeho kurz je zdarma, směšné....... vždyť on na vás vydělá více než na normálním kurzu, spočítejte si denní plat a počet dnů, které mu budete sloužit v domění, že vás z dobré vůle a z lásky k lidem učí zdarma sokolnictví a pak spočítejte kolik by jste zaplatili za kurz, několikrát méně, takže on vydělá víc, než si někdo nechá zaplatit za kurz. Když si kurz zaplatíte, tak si můžete být jisti, že se budou věnovat pouze vám a naučí vás i legislativu a praxi, vezmou vás na sokolnické lovy a ještě dostanete většinou v ceně kurzu i najíst. falker Je pouze vychcanej a naučí vás ze sebe jenom dělat kašpárka pro lidi a sám ušetří obrovské peníze za pracovní sílu.
Píše, že kurz je nanic, protože se dělaj zkoušky po roce.... no a jak je to z myslivostí, tam děláte taky zkoušky až po roce od kurzu a taky to nanic není.

Buďte si jisti, že kurz pana falkera vás bude stát několikrát více a k sokolnické zkoušce vás to mnoho nenaučí, radím se takovímto vychcaným kurzům zdarma vyhnout.

Na závěr podotýkám, že já ani nikdo z mích blízkých známích nepořádá žádné sokolnické kurzy a ani nehodlám pořádat. Pouze konstatuji to co jsem viděl a zažil v mé dlouholeté sokolnické praxi.
Jestliže budete chtít něco vědět odravcích a něco se naučit, tak se obraťte přímo na klub sokolníků, kterej bude i letos prezentován v Lysé nad Labem na Výstavě Natura VIva
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Sokolnická praxe

Příspěvek od SamanFalco »

Kurz v čechách existuje, ale jelikož mi mažou odkazy, tak si to hold lidi budete muset najít sami - prý reklama ... :lol: :lol: :lol: Kdyby jste to nemohli najít - tak písněte do sz :wink:
Nicméně patrol je trochu mimo , asi zaspal :lol: :lol: ..jsou tu lidé, kteří dělají slušné sokolnické kurzy, kde se dozvíte více informací teoretické i praktické. Schodou okolností je dost často potkáte na natura :lol: , ale ne vždy jsou to oni :wink: ...nevím, když se dá někdo odkaz na ukázkáře tak je to ok, ale když sem dám odkaz na opravdové kurzy sokolnictví (nejde o čistokrevné ukázkáře i když ukázky taky dělají) je to reklama :lol: :lol: Samozřejmě tento kurz a ani žádný jiný nenahrazuje sokolnické zkoušky! Ale určitě není od věci ... ucelíte si představu o sokolnictví, a naučíte se něco - jak teorii, tak praxi :o) ... ale pořád lepší, než dělat někomu otroka, v tom jsem s patrolem za jedno!
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Odpovědět