výber pneu pro offroady

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
vhool

Příspěvek od vhool »

no je pravda ze trampy jsou letnaky.podle toho co pises tak vybirej nejaky vzorak typu AT a melo by ti to vyhovovat :wink:
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

pneu Frontera

Příspěvek od Myslivec52 »

to Vhool, může? poradit konkrétní pneu , jsem v tomto naprostý laik a nechci , aby mě v prodejně vnutili nějaký šmejd. Dík
vhool

Příspěvek od vhool »

no asi bych ti doporucil neco takoveho: http://www.profi-pneu.cz/pneumatiky-goo ... 5r15-110t/

kazdopadne na fronteru bych pro tebou uvedene pouziti obouval extra zimni a letni pneu se vzorkem AT od renomovanych vyrobcu....
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

z fin. důvodů nejsem schopen měnit pneu zimní - letní, potřeboval bych něco celoročně
vhool

Příspěvek od vhool »

no tak potom to co jsem ti poslal v predchozim prispevku....
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

co tak Kumho vzorek 834, v tech. mám povolen ještě rozměr 31x10,5 R 15 LT
vhool

Příspěvek od vhool »

no presne tohle mam na jeepu ja ale to je 20%silnice a 80% teren,jsou to vylozene bahnaky.psal jsi 50/50..... musis presne vedet co od pneu ocekavas,pak ti mohu poradit......
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

myslivec jestli to je v techničáku ještě neznamená že se to tam vejde na to bacha Záleží jaký tam máš disky tak to raději okoukni než něco koupí?
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Ona 31" je velká guma, 78 cm na průměru a ?iroká je ně asi 26,5 cm, což je oproti běžným, v základu používaným rozměrům docela velká guma. Ale to, že se vejde na výšku, neznamená, že třeba nebude dřít v rejdu (musí se vyzkoušet i s vykříženou nápravou). Pokud drhne, chce to změnit ET disků. Taky se musí dávat bacha, aby se ve?la kola pod blatníky, kole ven nemají rádi na STK, v lásce je nemají ani orgáni.
vhool

Příspěvek od vhool »

to citron : :lol: :lol: :lol: staci kdyz to ozkousi v rejdu :lol: :lol: :lol: Frontera nekrizi :lol: :lol: :lol: ...sorry myslivec52 ale musel jsem si rejpnout :wink:
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

?e nekříží mi říkali i o Pajeru. Tak jsem nahodil 11,50 ?iroký pry?e, no a v sobutu jsem si v jedný díře ohobloval podběh i gumu (Možná jsem měl ubrat plyn). Ale faktem je to, že na tohle má vliv ET.
vhool

Příspěvek od vhool »

no mas pravdu ze ET je prvni pomoc u velkejch backor.ja musel jeepa naliftovat o 3" abych tam 31x10,5x15 dostal a je taky fakt ze v extremu kdyz jsou kola v rejdu tak si to taky strejchne...malinko ale me to krizi celkem dost :lol: ...hlavne kdyz tam kolega da tyhle obr backory tak musi myslet i na tlumic rizeni.ja musel vymenit origo za poradnej od rubikonu....
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

V pneuservisu mě řekli, že 255/75 R15 je stejná guma jako 31x10,5 R15, jenom jiné značení. Tak nevím? V tomto jsem naprostý laik. Jinak jízda s tou Fronterou po asfaltu no nevím, asi se s tím musí naučit jezdit :cry: je to síla oproti Favoritu
vhool

Příspěvek od vhool »

R15 je prumer rafku to je jediny stejny :lol: 255/75 znamena "sirka prurezu v mm/pomer vysky prurezu k sirce v %" a u druheho 31x10,5 je "celkovy prumer v palcich x nominalni sirka prurezu v palcich" .... tak a muzes pocitat :lol: urcite to ale neni stejna guma :wink: ....... takze laicky receno by u vysokopruchodovych pneu bylo znaceni asi takoveto : 267/80 R15 coz je urcite neco jineho nez 255/75 R15 :wink: :wink:
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Dík za vysvětlení, doufám, že tě těma otázkama už neunavuju, ale je to pro mě nová věc a potřebuji se něco dovědět od lidí kteří tomu rozumí.
Ono toho bude časem asi ještě víc, tak doufám,že mě poradí?. ještě jednou dík.
Odpovědět