Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Rogam

Já neříkám, že je potřeba se anglickým autům do terénu vyhýbat, ale je rozumné se jim vyhnout úplně :mrgreen:
Co se průjezdnosti týče, byl jsem s LR spokojený. Ani servis nebyl úplně drahý. Ale pak se ježdění po terénu s ročním nájezdem cca. 60 tisíc km stalo mým denním chlebem a musel jsem se ho zbavit, protože jsem potřeboval auto co jezdí pořád. Vrátil jsem se tehdy proto k Subaru. Na LR se kazily opravdu většinou banality, ale stále. No a na Jaguaru jednou za půl roku, ale naopak součástky poměrně zásadní, jako např. motor, elektroinstalace, vstřiky, převodovka....
Nyní jsem nějak dospěl do stádia, kdy mi nic anglického nesmí domů. Ne kvůli mizerné kvalitě, ostatně Tebou zmiňované zbraně mají dobrou pověst, ale kvůli mým morálním zábranám. A u aut to přišlo ruku v ruce s nimi. Nové LR/RR mi nic neříkají a od té doby, co se pod značkou Jaguaru vyrábí SUV s dieslem, se mi z této značky dělá nějak šoufl....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

To Tim

No, pokud v tom máš morální hledisko, že nemáš rád nic anglického, tak pak je to o něčem jiném. Je to samozřejmě čistě tvoje věc, čím tě tak Anglie odpudila. Pravda je, že ve světě zejména Burové v JAR na kterých si Britové vyzkoušeli koncentrační tábory, je tedy opravdu moc nemusí, nemluvě pak o Němcích.....

Samozřejmě s ježdění po terénu s ročním nájezdem cca. 60 tisíc km je potřeba spolehlivé auto, to tě naprosto chápu i když nevím, co máš za Subaru, ale pokud jsi předtím měl LR Defender?, tak to oproti němu nebude s průchodností terénem se Subaru tak horký, ne (vlastní zkušenost Outback a Forester). Já tolik rozhodně ročně nenajezdím a naštěstí ani moje práce a životní náplň nevyžadují tolik pracovního ježdění, takže mě nemusí omezovat malichernosti a kupuju si auta podle toho, co mi udělá radost. Jak se říká, je třeba si život zpříjemňovat, kde to jen jde. Navíc, když mě přestane auto bavit nebo pokud je poruchovost neúnosná, tak jde z domu.

Jo, vím o Jaguáru, že byl v určitém období téměř nepoužitelné auto, nikdy jsem ho neměl, ale známý je sbírá, tak jsem kdysi o nich dostal přednášku :D Mě moc Jaguar neoslovuje, snad leda E-type I Roadster by stal za to 8)
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Jasně, co jsem měl Outbacka, musel jsem občas pěšky trochu dál, hlavně když byla rozbitá cesta. Po sněhu nebo v bahně ale vyjel to co LR, byl lehčí, měl silnější motor a chytrý podvozek. Nebyl hezký, ale fungoval skvěle a dlouho.
Jak říkám, já anglická auta mám rád, nebo spíš měl jsem. Ten krásný pocit, kdy to jede a všechno v něm funguje, to jsem v jiném autě neměl :lol: A toho Astona Ti trochu závidím, to byl můj sen. Ale do revíru bych s tím nikdy nejel, bylo by mi ho líto :mrgreen:
Anglii nemám rád vlastně přesně kvůli tomu co jsi napsal. Trochu jsem se porozhlédl po světě, viděl jsem co kde angličané provedli (vyhlazení obyvatelstva Tasmánie, cca. milion zavražděných a mnoho zotročených Aboriginců, o Africe nebo Americe se raději ani nezmiňuji), co kde dodnes provádějí (třeba Hongkong nebo Falklandy) .... Ani nacisté nemají na svědomí tolik zavražděných lidí a komunisté na tom budou zhruba stejně. Tak se mi člověče ti gentlemani začali nějak "eklovat", nemluvě o jejich chování na dovolených...
Ale to jsme hodně mimo téma....
Prostě za mne anglické auto raději ne. To musí člověk milovat a to dokáže málokdo. Většina ho bude nenávidět. Moc dobře si pamatuji na expedice, kde řidiči Mitsubishi, Nissanů, Toyot atd. měli kufry plné jídla a piva a my s LR jsme měli kufry plné nářadí a náhradních dílů :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Jirik.fx »

Byl jsem celý život mercedesovej. Aktuálně máme v domácnosti 3 ks. 4 roky tomu nazad jsem si koupil poprvé v životě anglické auto. Nové Discovery, objednával jsem ho když to byl úplně nový model, takže jsem ho naživo před objednávkou vůbec neviděl. Když jsem ho dostal bylo to víc než příjemné překvapení a na tom se po čtyřech letech nic nezměnilo. Jediná malá výtka se týká ceny servisu, ale čert to vem, není to zas až tolik. Průchodnost terénem stejně jako chování na dálnici při vysokých rychlostech hodnotím jako skvělé.
Jako lesní auto ho nepoužívám pouze kvůli rozměrům. Jimny se mezi ty stromky jaksi lépe vleze. A taky se přiznám, že z těch škrábanců na laku u Disca jsem až tak radost úplně neměl. U Jimnyho je mi to šuma fuk. Na myslivost Jimny na 100 procent vede, ale proti anglickým autům zastoupeným mojím Disco nemohu říct špatného slova.
V podstatě nemohu říct nic ani proti angličanům. Zkuste třeba porovnat "zvěrstva" angličanů" s tím co napáchali Římané nebo Čingischán, když už se máme vracet do minulosti.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Jsem rád, že jsi s Discovery spokojený. Můžu se zeptat, kolik má najeto? Neznám totiž asi nikoho, kdo by s ním aspoň občas neměl problém. Myslím s těmi od třetí generace výš. Ta byla mimochodem úplný průšvih, hlavně když si zákazník vybral motor 2,7 TDV6, ten je snad původně z koncernu PSA.
Římany a Čingischána beru, ale to jsi 2000let, resp. skoro 1000 let u Čingischána nazpět. V Austrálii brali Aborigincům děti a dělali z nich sluhy ještě před asi 40 lety, to je rozdíl. A dnes s nimi stále kšeftují, sice "humánně", ale kšeftují. A podívej, jak a čím jsou spojeni s Hongkongem.... Brrrr.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Jirik.fx »

Moje Disco je ten aktuální model, číslo nevím, najeto 50 tis, problémy nula, ale to by mělo být naprosto normální u všech značek
Je také třeba brát v potaz, že současná parlamentní demokracie je výmysl anglánů (my jsme akorát nějak opomněli majetkový cenzus, který tam oni měli). Jo a taky si tak nějak myslím, že angláni stáli třeba za zrušením otroctví. Honili po všech možných moří americké otrokářské lodě, důvody nejsou až tak podstatné :lol:
Nijak anglánům nefandím, ale není národa bez kostlivců ve skříni. Češi cca 1000 let zpátky také byli pěkné svině. Nemluvě o husitech.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Tak 50 tisíc km, to je nové auto :D To když si teď v lednu koupím, tak v říjnu ty kilometry budu mít 8)
Dej sem poznatky po dalších 100 tisících :wink: Já už se pak ke konci se svým druhým LR bál jet dál jak 50 km od baráku a tankoval jsem maximálně za pětistovku, abych to na vrakoviště nevezl se zbytečně plnou nádrží :mrgreen: Toho jsem měl asi tři roky. Toho prvního jsem měl sedm let, najel jsem s ním asi 180 tisíc kilometrů. Potřeboval na to mimo jiné dvakrát GO motoru. Čepy, stabíky a spojky jsem ani nepočítal. Ale pravda je, že jsem ho nešetřil ani chvilku, práce udělal, že by mu leckterý traktor záviděl.
Nejlepší auto do lesa, se kterým jsem měl osobně tu čest, byl podle mne Nissan Terrano 2. Toho někde vidět v dobrém stavu, neváhám. Sice každý co stojí v bazaru spolyká pár desítek tisíc u karosáře, protože to bylo rezavé už v autosalonu, ale mechanicky skvělé auto bez zbytečných serepetiček. Parádu s tím člověk, pravda, neudělá... Nicméně na myslivost super stroj za pár korun.
A netahej sem středověk, já mluvil v souvislosti s UK o devatenáctém a dvacátém století ;-) Pochopitelně, škraloupy má každý stát. Jen u UK je jich tolik, že mi z toho není moc dobře. Když se podíváš v AU na ty chudáky, jak smutně koukají na svou ukradenou a vypleněnou zemi a ještě se na nich hromada lidí snaží nakapsovat.... Mně z toho bylo zkrátka smutno. To si nikdo z nás neumí představit....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od dalas »

Trochu se to pokusím rozvinout. Moje první auto, které mělo jakous takous zvýšenou průchodnost bylo Audi 100 S4. Kára o 230 koních s mezinápravovým diferenciálem Torsen a pneumatickou uzávěrou zadního difu. Projelo to vše, dokud to nesedlo na pupek. To je ale bolest jakéhokoliv auta. Pak jsem zakopl v bazaru o ISUZU Trooper za bratru 30t. Původní atmosférický diesel se zlomenou klikou byl přiložen společně s celou bednou všeho možnýho. Pod kapotou trůnil turbodiesel bez turba (to bylo vyklechtané taky přiloženo). Pravda ale je, že to jezdilo a jediný servis byly křížky do kardanu, které pasovaly z Žigulíka. Bralo to olej asi 0,5l/100 km, tak jsem dolíval odpadní olej ze servisů z benzínů. S těmi pár lučními kobylkami pod kapotou to nebyl žádný závoďák, ale služby nadělal mnoho. Jediný do čeho jse investoval byly manuální volnoběžky předních kol, protože s automaty to nešlo. Pak přišel rok 2009 a já pořídil Defendra 90, Td5 r.v. 1999. Byl z Německa kde u nějakého výzkumného ústavu vinařství naklouzal 206 tis. km. Za celou dobu jsem měnil žhaviče, vodní pumpu, radiátor topení a regulátor tlaku paliva v hlavě (PD) a uhlíky startéru. Jinak nic. Měl ve výbavě ABS/Track Cntrol systém, který suploval uzávěry.
TD5.JPG
TD5.JPG (124.13 KiB) Zobrazeno 4071 x

To je on.
Najezdil jsem na něm cca 36 tis. km. než jsem jej dostal do tohoto stavu po mikrospánku (2014).
P1030195.JPG
P1030195.JPG (67.11 KiB) Zobrazeno 4071 x
Sedět tenkrát v Jimny, tak už bych tohle asi nenapsal. A to je mnohdy opomíjené, ale důležité kriterium, co se v tom autě dá přežít, když dojde k průšvihu.
Takhle dopadl betonový mostek
P1030177.JPG
P1030177.JPG (118.09 KiB) Zobrazeno 4071 x
No a protože jsem se stal závislákem, tak to nemohlo dopadnout jinak. pořídil jsem opět Defendra 90 s motorem Puma 2,4Tdi. r.v. 2007. Ten už přišel na 0,5 mega (cenu pořád drží). Měl najeto 73 tis. (?)
P1030205.JPG
P1030205.JPG (108.76 KiB) Zobrazeno 4071 x
Dnes mám na něm 109 tis. a za tu dobu mě nechal jen jednou ve štychu (těsně po koupi, kdy se rozvalila klec zadního difu). Bývalý majitel to opravil a já při té příležitosti tam dokoupil špéru Ashcroft. Jinak jsem měnil kouli homokyneťáku levého předního kola a ložisko pravého předního kola. Vše ostatní běžný servis. Je ale těžko zjistitelné, co oba Defendery měly za sebou.
Je fakt, že Defender se nedá srovnávat s jinými auty. To prostě není auto, to je Defender. Člověk musí být trochu masochista, protože o pohodlí se moc mluvit nedá. Ten zvýšený servis je dle mého názoru vynucen způsobem používání. V Defendru si člověk moc neuvědomuje, že by se s velikou většinou aut do takového terénu nepustil. Třeba taková 500m jízda zamrzlou hlubokou orbou. To je pro podvozek a hnací ústrojí skutečná lahůdka. Co je na Defenderu slabina, je povrchovka rámu. Je to stříklá barva na železo, bez jakéhokoliv základu a je vhodné dát tomu údržbu. On to ale Defender v terénu vrátí.
To je asi to, co chtěl říci stručně Tim.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

To dalas

To musela být pěkná pecka s tím prvním Defendrem....., ten druhý je pěkně udělaný :)
mně se vždy to auto moc líbilo, problém je že to mám do revíru poměrně daleko a jak jsem si vyzkoušel, tak to opravdu není auto na dlouhé ježdění po dálnicích...

To Tim
Díky za vysvětlení a doplnění. Pravda, o zásluze Britů na zrušení otroctví to už tu padlo. Z poslední doby si lze vzpomenout, že např. co Británie některé místa opustila, tak to tam hned začalo jen vzkvétat, třeba taková Keňa, Zimbabwe…. Jinak se málo ví, že třeba v Africe v poslední době nadvlády (20. století) v některých zemích spíš Britové na svoji správu dopláceli.

Jo, žádný národ není historicky svatý. Naše končiny tedy byly spíš nedávno postiženy nejvíce naším nejbližším sousedem, Německem (i když pouze Polsko nás v minulém století 2x vojensky atakovalo - nepočítám rok 1968 :wink: ). Pamatuji i z dětství starší spoluobčany, kteří to Němcům nikdy vnitřně neodpustili a odmítali i mluvit německy a vše německé. Tak bych tu spíš čekal něčí předpojatost na Německo :)

Podle mého názoru je navíc v dnešní době globalizace docela problém se vyhranit vůči nějakému konkrétnímu národu, státu, vždyť i ten Land Rover patří společnosti z Indie….

K tématu, dnes jsem objevil zajímavé video o novém Defenderu: https://www.televizeseznam.cz/video/tes ... .seznam.cz
možná by to byla zajímavá volba, až tomu vychytají mouchy.

P.S. Jo, Astona je možné vzít jen na osvědčené příjezdové cesty, kde to znám a vím že zajedu až na místo určení, přeci jen světlá výška je 4“ , do zavazadlového prostoru se i bez problému vejdou dva kufry se zbraněmi (když jedu s kolegou), což do jeho Porsche 911 fakt nejde.
Naposledy upravil(a) Rogam dne čtv 11.2.2021, 13:23, celkem upraveno 2 x.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od kikin »

Dalas-zaráží mě u Tvého etalonu spotřeba ND.Jako kdyby to byla Drákulova pomsta,tak jo,ale Def?
Můj první Jimny destičky ve 130tkm,ve 200tkm prodán.Taky si dojedu pro zvěř i do oračky :D
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od dalas »

Kikine, já nikde netvrdil, že Def nepotřebuje servis. Já to uvedl jako praktickou zkušenost. No a když jsme u toho, rozvodový řemen, napánací kladka, vodní pumpa u Jimnyho nic? To se mění preventivně a ne po 200tis. To, že něco začne někde kapat, nebo že jeden žhavič odejde to je normální, to tě ale nevypeče. Průser byl ten dif. Na druhé straně to auto bylo expediční a jezdilo i v Africe. Nedělám si iluze, že jen po asfaltu. Proto taky ty km údaje s otazníkem. On ten dif rupl, když jsem jel do meze a v podstatě jsem dřel kulí o zem. Pravda je, že by to měl vydržet bez problémů i když nebyl HD. I tu oranici jsem neuvedl ve smyslu toho, že tam nic jinýho neprojede ale spíše jako příklad rázového namáhání, který bohužel musím absolvovat dost často. (do mýho úseku, žádná polní ani lesní cesta nevede. :cry: )
To, že jsem se u tý havárky otřel o Jimnyho není jeho hanění. Právě naopak jej s rámem považuji za hodně odolnýho. To bych měl asi problém s hodně autama. On se totiž ten def o ten mostek nezastavil, tak to zpomalení nebylo tak krutý. Faktem je, že kluci, co to viděli, sami říkali "kdybys neměl Defa, tak už tady asi nejsi". Ten rám je hodně robustní (auto má při hliníkové kastli pohotovostní hmotnost 1895 kg) a ten rám šel na levý straně o 0,5m dozadu.
Pokud to ale vyznělo, že LR nepotřebuje údržbu a servis, odkazuji na nářky na LR fórum.
Prostě Defender je životní styl, buď jej miluješ, nebo nenávidíš. Nic mezi tím. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od kikin »

Dalas-benzin 1,3 VVT 2002 má rozvodový řetěz a hydroštely.Ani vodní pumpa,nic.Nic nekáplo,vše suchý.Tahalo to furt vozejk se šutrem v terénu.300% dovolený na kouli...Silnice-terén 80-20.Kupec s ním lítá 7 let 60km denně a už to je vrak.Druhého jsem vzal 1,5 d,2008,70tkm bez závady.Nyní zacvičuji 1,5 benzin...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Dalas: hlavně že jsi dobře dopadl, auto vem čert, to jsou jen plechy. Mikrospánek je potvora. Už se mi několikrát stalo (a musím zaklepat, že jsem tady), že jsem se po delší trase, kdy jsem měl v kolech třeba přes tisíc km na zátah, občas probudil autem v jiném jízdním pruhu, než jsem měl v plánu jet.... Je to děsivý.... No a předloni v Rumunsku jsem krásně naboural fungl nové auto. A to jsem ještě já pitomec machroval, že si objedu evropu a až se vrátím, budu mít přes milion kilometrů bez nehody. No, holt začínám druhý, zatím mám asi 200 tisíc :mrgreen:

Rogam: Němci mi dnes tolik nevadí, chovají se dobře a hodně z nich té minulosti lituje. Angličané, aspoň většina co jsem potkal, je na svou zem a své bývalé impérium naopak hrdá. A vážně, nevadilo mi to do té doby než jsem to viděl a setkal se s těmi, kterých se to dotýkalo. To, že některé země po jejich odchodu nejsou zrovna vzorem, to je pravda. Ale je to jejich zem, nikdo nemá právo tam přijít a začít diktovat. Nám by se to také nelíbilo. A opravdu nejhůř dopadla asi Austrálie, Tasmánie a Afrika. Tu spoušť už nikdo nikdy nenapraví... A nemysli si, že nesnáším jen angličany, ještě víc nesnáším řeky :mrgreen:
Který typ Astona máš? Mně se nikdy nechtělo koupit ojetého kvůli strachu ze starších aut z UK a na nového mi bohužel nějak nestačí finanční vybavenost účtu :cry:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

To Tim

Koupil jsem si starší, ale téměř nejetou DB9 (nyní už se nevyrábí - nástupce je DB11), znal jsem její historii a věděl jsem kdo v ní jezdil přede mnou. Mně se ta DB9 líbí nejvíc, společně s DBS (tedy na prvním místě je DB5 :D ). DB9 a DBS (v době uvedení, dnes už je DBS Superleggera) jsou podobné modely, avšak DBS je víc „vymazlený“, rozdíl v ceně je však neúměrný tomuto přínosu. Myslím, že Jeremy Clarkson někde řekl, že tam je rozdíl jako mezi modelkou a topmodelkou.

Koupil jsem si tu DB9 čistě pro radost, jako další auto a protože jsem chtěl, k ničemu jinému to taky auto není :wink: Zvažoval jsem ještě Porsche 911, kterou má kamarád a Bentley GT, nakonec jsem zůstal v rozhodování mezi DB9 a 911. Můj závěr pro rozhodování byl – BD9 si koupím srdcem, 911 rozumem… Jízda s tím je ale super, nemluvně o zvuku toho 12ti válce. :mrgreen:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Hmmm. Tvou volbu chápu. DB9 je v mých očích po boku Tebou zmíněného E- type a několika typů Alfa Romeo na špici žebříčku nejkrásnějších aut všech dob....
Na tu jsem právě před pár lety dělal zamilované pohledy, ale nakonec jsem místo ní koupil dům, což hlavně manželka kvitovala s povděkem :lol:
Na moje ježdění by to ale stejně nebylo. Do práce bych s tím nemohl, protože musím jezdit i po lese. No a na naše rodinné výlety by to taky nebylo, nevešli bychom se :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět