Land Rover

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
vhool

Re: Land Rover

Příspěvek od vhool »

...jeste k tomu rozmeru,dej jednatricitky a ET pores treba podlozkama :wink:
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Re: Land Rover

Příspěvek od defuch »

to vhool:
myslel jsem, ze kumho dela jen jeden vzorek Venture MT KL71 ale ted koukam, ze delaji jeste venture MT 834. O ktery se jedna? Jinak to asi bohuzel vyhraji 235. Protoze ty jednatricitky delaji v 15" a na koupi vsech 5-ti kol asi ted nebudou prasule :( .
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
vhool

Re: Land Rover

Příspěvek od vhool »

mam tyto 834
http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Ti ... MT-834.htm
...a zde najdes reference a vpodstate vse o pneu pro offroad
http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Ti ... rrains.htm
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Re: Land Rover

Příspěvek od defuch »

To by me melo stacit, dik moc vsem.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Land Rover

Příspěvek od curil »

v sobotu jsem poprvé jezdil kamarádovým defenderem,r.v. 2008 a myslím že do terénu snad nejlepší auto,to je snad lepší než moje milovaná ruská kráska niva :).super svezení.
axon
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02.2.2010, 15:11

Re: Land Rover

Příspěvek od axon »

Dobrý deň, uvažujem nad kúpou LR Discovery II r.v. 2000-2002. Je to model, kde výrobca ešte nedával uzávierku medzidifu. Má niekto skúsenosti s týmto modeloma ročníkmi výroby? Ide mi o priechodnosť stredne ťažkým terénom, hlavne rozmočené poľné cesty a lúky. Nebudem ho používať na žiadny ťažký offroading. Chcem vedieť, či chýbajúca medzinápravová uzávierka je veľkým nedostatkom, alebo auto v pohode zvláda uvádzaný terén bez problémov iba s použitím redukcie. Bohužiaľ model Discovery II r.v. 2003-2004 po facelifte (svetlomety ako na Range Roveri) je momentálne nad moje finančné možnosti. Ďakujem za odpovede
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Land Rover

Příspěvek od Michal P »

Mám LR Discovery I rok výroby 1998, v terénu ji používám skoro denně a můžu říct, že to projede dost i bez uzávěrky. Totéž si myslím o Discovery II , která uzávěrku jak uvádíte nemá. Mě uzávěrka většinou pomohla až když jsem byl skoro v koncích a to buď ve sněhu nebo strašným blatě. Vůbec bych se toho nebál a pokud budeš auto používat na běžnou mysliveckou činnost tak je to super kočár a pracant.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Land Rover

Příspěvek od dalas »

Pokud má ABS/TC tak to funguje jako elektronická uzávěrka. Kolo, který začne prokluzovat je přibržděno brzdou. Ale nevím, jestli je to standardně u všech Disco tebou uvedených roků výroby.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
sloon
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 26.9.2009, 12:07
Bydliště: Vysočina

Re: Land Rover

Příspěvek od sloon »

Všechny Discovery II mají ABS/TC.
Uzávěrka tam pravděpodobně bude(na rozvodovce) akorát není vyvedeno ovládání do kabiny a to se dá v pohodě dodělat
http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... f=2&t=8236
a tady je návod http://www.discovery2.co.uk/diff_lock.html
CZ 550 Lux Výroční série,308WIN + Meopta 6x42
Nyctereutes
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 18:05

Re: Land Rover

Příspěvek od Nyctereutes »

Já mám zkušenost s 9 místným Defíkem (3 roky celkem těžký terén) - neměnila bych ho za nic na světě. Projel všechno, prostě paráda do terénu. Teď mi dali pomstu za Hiroshimu - Nissana Pick up a to je o ničem... Vždycky a jedině Defík - pro míň lidí stačí 5 místný (je i obratnější mezi stromy)... :wink:
Nyctereutes
__________________________________________
"Ex natura vivere summum bonum est."
lovecloncaku
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17.9.2012, 16:09

Re: Land Rover

Příspěvek od lovecloncaku »

Michal P píše:Mám LR Discovery I rok výroby 1998, v terénu ji používám skoro denně a můžu říct, že to projede dost i bez uzávěrky. Totéž si myslím o Discovery II , která uzávěrku jak uvádíte nemá. Mě uzávěrka většinou pomohla až když jsem byl skoro v koncích a to buď ve sněhu nebo strašným blatě. Vůbec bych se toho nebál a pokud budeš auto používat na běžnou mysliveckou činnost tak je to super kočár a pracant.
Jj, rover je osvědčenej pracant! :wink:
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Land Rover

Příspěvek od Jiří »

Na moje popojížďky po lese včetně navážení krmení do beden pod posed stačí freelander. Je v tom klasickej dvoulitr v naftě a doveze mě z bodu a do bodu b. Kufr už si užil, protože krmení se tam vejde dost a sem tam něco ulovím. Zadní sedačky jdou dobře sklopit a hned je placu dost. Časem ho jistě vyměním, ale za co ještě nejsem rozhodnutej!
Brok je brok, ale první kule bere.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Land Rover

Příspěvek od dalas »

Takhle to ale dopadá, když zpychnu a zapomenu, že nejporuchovější díl na LR jsem já. Ani Nivka 4x4 s ním nehla. Práce pro New Hollanda. Jíl je sviňa.
Přílohy
def.JPG
def.JPG (90.62 KiB) Zobrazeno 11090 x
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Land Rover

Příspěvek od Jiří »

Z jílu se jen tak nevydrápeš i když povrch vypadá na fotce tvrdě :D Já freelandera pro změnu posadil břichem na pařez. Taky radost.
Brok je brok, ale první kule bere.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Land Rover

Příspěvek od Leon »

čemu se divíš dalas když jsi zapoměl zapřáhnout herky před ten žebřiňák :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět