Volvo XC 90

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
vhool

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od vhool »

Tommy píše:Jak říkáš,je nevhodné srovnávat suv s offroudem,dnes by se dalo i říct,že čím mladší grand,tím je do terénu horší.Od Jeepu je docela dobrej Comander,ale to je už taky jiná káva.

A jak se WV chlubil,co vše tuareg zvládne,lomy,písčité duny,tankové dráhy apod.
Tuareg,BMW řady X,Audi řady Q apod. si myslím,že jsou opravdu jen na sněhem zaváté silnice a polní cesty.
tak tak i kdyz ten commander uz je taky preslechtenej.od roku 2000 jedinej jeep co je do terenu je wrangler (rubicon) jinak uz jsou to vse vic SUV i kdyz sikovny ....
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od Tommy »

to máš zatraceně pravdu.Wrangler ve své velikosti a teréními schopnostmi nemá konkurenci a s troskou úprav na podvozku ho nic nezastaví.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od RADEK »

Tommy píše:Jak říkáš,je nevhodné srovnávat suv s offroudem,dnes by se dalo i říct,že čím mladší grand,tím je do terénu horší.Od Jeepu je docela dobrej Comander,ale to je už taky jiná káva.

A jak se WV chlubil,co vše tuareg zvládne,lomy,písčité duny,tankové dráhy apod.
Tuareg,BMW řady X,Audi řady Q apod. si myslím,že jsou opravdu jen na sněhem zaváté silnice a polní cesty.
Plně souhlasím zasněžené silnice ale nesmí tam být velká závěj
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
vhool

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od vhool »

RADEK píše:
Tommy píše:Jak říkáš,je nevhodné srovnávat suv s offroudem,dnes by se dalo i říct,že čím mladší grand,tím je do terénu horší.Od Jeepu je docela dobrej Comander,ale to je už taky jiná káva.

A jak se WV chlubil,co vše tuareg zvládne,lomy,písčité duny,tankové dráhy apod.
Tuareg,BMW řady X,Audi řady Q apod. si myslím,že jsou opravdu jen na sněhem zaváté silnice a polní cesty.
Plně souhlasím zasněžené silnice ale nesmí tam být velká závěj
tak tak,minule pondeli jsem mel moznost se svezt jako spolujezdec v XC90 po horach v nemecku (krusny hory) a 30cm nafoukanyho snehu pres polnacku uz byl docela problem (projizdel to na dvakrat i na trikrat)
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:15, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:16, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od Tommy »

yardaz píše:Ahoj všichni, tak koukám, jak se to tu za rozjelo. Takže dnes jsem byl poprvé testovat XC 90 v terénu , offroud to fakt není ale to jsem od něj nečekal. Jinak si ho nedokážu představit zapadlého na mokré louce, bude to asi dost rukama. :mrgreen: Lončáka z kaliště do něj nehodím ale do vozíku za ním klidně tři, má tažné na 2250 Kg. Zpět k testu...Auto je opravdu dost těžké ale ve spojení s automatickou převodovkou pracuje veškerá elektronika, včetně přiřazení Haldexu naprosto bezpečně. Mám možnost porovnání, jezdil jsem s Pajerem a taky s H3.Polňačky, vyjeté koleje v lese, sníh, mokrá tráva a podobné zvládne tohle nové autí naprosto bez problémů a to je přesně to, co od něj očekávám. Myslím, že bude super i pro rodinu, hlavně co se týče bezpečnosti.

Pro moje účely tohle bohatě stačí:

http://www.youtube.com/watch?v=IwoZK4vp ... re=related
Video je to velmi hezké,ale rovná rozbahněná cesta s tvrdým podkladem by opravdu neměl být problém.Zapadnout na poli,kde je měkký podklad to pro tohle těžké vozidlo problém určitě nebude.Otázka zní:Jak dlouho takovou zátěž to vozidlo vydrží(spojika,diferák atd.)?Další otázka zní:Jak se bude chovat ve vyšší sněhové nadílce?Další otázka zní: Co stoupání,co klesání na mokrém povrchu? atd. atd... Pro rodinu bude rozhodně to nejlepší,co jsi vybral-jízdní komfort,bezpečnost,to vše má za jedna,ale do lesa to rozhodně není a to nemluvím o poškrábaném laku od větví a né vždy si do něj sedneš v čistých botech.Každý tenhle malý detail v tvém případě bude stát mnoho,protože každý,kdo si chce kopit vozidlo v téhle třídě dbá na každý smítko a škrábánec a to je otázka budoucnosti.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od Tommy »

to je všechno tvrdý podklad a dobře připravená kolej,aby zákazníkům namazali med kolem pusy.
Jsem docela zvědavej,co ti na to řekne vhool.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:16, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:17, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
vhool

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od vhool »

:D :D :D videa jsou to opravdu usmevna :D :D :D ... podotykam ze temer to same dokaze Š 120 na poradnych gumach :D :D :D ...ae zpet k volvu.v mem zebricku velkych SUV (Snadno Utopitelny Vuz) je XC90 na nejvyssim miste.opravdu co do bezpecnosti by tohle vozitko hledalo tezko soupere.pri volbe vozu pro rodinu nebo cestovani bych asi volil take volvo (a to jsem zaprisahlej jeepar :D ) ovsem co se tyka jizdy v terenu tak je to opravdu mimo misu.pripomina mi to debatu a strileni s kulobrokem na 300m :D (ano take to jde ale je to nevhodne a presny zasah = nahoda) .treba zminovany haldex,vynikajici vec na silnici ale nevhodny do terenu protoze byl vyvinut prave pro zlepseni jizdnich vlastnosti pro zpevnene cesty.v terenu spis nevyhoda.ano pro vetsinu beznych lidi co potrebuji obcas mimo udrzovanou cestu je to asi dostacujici ale pro nejake castejsi vylety mimo cesty (polnacky) nebrat.uz jen z duvodu toho ze vsechno na tomto voze je dimenzovano na opravdu lehky teren (cepy,zaveseni,rizeni atd.) po pul roce provozu v terenu (i lehcim) konec....proste jsme zase u toho,tak jako neexistuje univerzalni raze tak neexistuje univerzalni auto.kazde ma sve pro a proti a reci o tom ze SUV je do terenu je stejne zcestny jako reci o tom jak je 223 vynikajici na cernou :wink: :wink: :wink: :wink:
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od argonaut2006 »

JJ pekně jsi to napsal Vhoole lepe to snad ani neslo,Yardaz neber to tak ze ti tady hanime auto Volvo XC90 je super ale opravdu jen do velmi lehkeho terenu jestli s nim budes jezdit v terenu casto pocitej s tim ze te to bude neco stat ten podvozek na to proste neni delanej
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:17, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
vhool

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od vhool »

naopak ...na polplatkovy lov jedine Š 120,s drahou karou tam bude kde kdo a nevyniknes ...se skodulkou z nich udelas hnupy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo XC 90

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:17, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět