Suzuki Grand Vitara

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Buttler »

Do r. 2005 GV s pevnými zadními nápravami super. Jak tam začali cpát elektroniku, krok zpět.
GV nezmar, pokud nesedí za volantem trouba, který poprvé sedne do 4x4 a pustí se do půlmetrových kolejí za traktorem. Zkrátka, pokud je za volantem myslící homo sapiens, no problem, auto zvládne opravdu hodně. V zimě ve větším sněhu je vhodné nasadit včas řetězy. Ale do metrové souvislé vrstvy opravdu ne. :-)
Motorizace je nejlepší benzín, od 2,0l. Měl jsem 2,5 V6, k tomu LPG klasický jednobod a nic lepšího jsem nepoznal. 9-12l LPG. Komfort jízdy lepší než diesel.
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Radek01 »

Zvažuji pořízení ojeté GV 3D 1,6 z roku 2004, 2005. Jako druhého auta.
Koupil bych nejspíše dovezenou z Dánska prostřednictvím fy Gatria http://www.gatria.cz/
Máte někdo zkušenost ? Na co je třeba dát pozor u tohoho provedení GV ? Odchází u tohoto modelu něco konkrétně ?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

GV2008 - můžu potvrdit že se stejným, obutím to auto vyjede dál než dlouhá frontera co jsem měl předtím - jinak řečeno, tam, kde jsem s fronckou hrabal s GV nehrabu. nějaký terén s tím ale nelítám, hodnotím výjezd do kopce po lesní cestě ke krmelci se zásobníkem. Redukce se mi zdá malinko delší převod než u frontery.
Ochranu podvozku to ale nemá a Frontera na tom byla se stavbou do terénu líp (šusplech, chladič a vedení výš, schované to co GV 2005+ nemá). Čili DODO mě ještě čeká.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět