Toyota Rav 4

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

To zispo - jestli máš jedničkovou RAVku, je tam povolený jen 215/70 R16. Mám jí taky. A používám na zimu Nankang Snow Winter S5. Na silnici super, v terénu dost dobrý
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Leon »

nazdar tady zadej jaký máš auto a najde to rozměr jaký tam můžeš dát já bych koupil dunlop grandtrek sj6 mám je na subaru najeto 40 tisíc v létě zimě a ještě tam je vzorek asi 10mm tak že je letos dojezdím a na zimu koupím nový proto že jsem snima maximálně spokojenej ani jednou mě nikdo netahal :lol: a to tahám po zasněžených loukách a polích vlečňák 150x200cm s řepou nebo obilím
http://www.az-pneu.cz/pneumatiky/osobni-zimni
CZ 550 american 308win.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Na tohle bych moc nespoléhal, protože zrovna tam jsem našel možnosti, který jsou pro RAVku zakázaný. Takže samozřejmě - dát si tam můžeš co chceš. Otázka je, jak se na to budou tvářit Policie a STK.
Nehledě na to, že je potřeba taky řešit zátěžový a rychlostní indexy.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Leon »

kasari máš návod ? tam by to mělo být napsáno já to aspoň u všech aut měl a pak to bývá na dveřním sloupku kde jsou tlaky.S policajtama problém není ale na STK by mohl být :wink:
CZ 550 american 308win.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kasari »

Leon píše:kasari máš návod ? tam by to mělo být napsáno já to aspoň u všech aut měl a pak to bývá na dveřním sloupku kde jsou tlaky.S policajtama problém není ale na STK by mohl být :wink:
Vím to bezpečně. :wink: A věř, že i s Policií problém může být. Dopravka má seznam vozidel a jejich povolených technických doplňků, pneu vč. alternativ apod. Viděla jsem to na vlastní oči. Otázka je, jak moc to chtěj využívat. Ale zkus je někdy prudit a uvidíš to taky... :lol:
Ulkomaalainen...
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od zispo »

Děkuji všem za příspěvky. Mám Ravku z 97 a danej rozměr 215 70 r 16.Tak u něj zůstanu. Začína mě povrzávat ložisko, tak mě čeká výměna.
patricek27
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 04.2.2010, 11:43

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od patricek27 »

Zispo, já mám Ravku r.v.2002, ten rozměr 225x70 R16 taky nemám doporučený v techničáku, ale žádný problém jsem s nimi nikdy neměl ani s policií ani při technické. Ale na Kumho od Radialu nedám dopustit. Myslím,že se dají sehnat i v rozměru 215x70 R16, mají super záběr a na blátě a nerovných lesních cestách jsou super. Upozorňuji, že je to letní pneu, i když bych se s nimi nebál ani na sněhu do 10cm. Jezdím s němi pravidelně až do Prosince,pak teprve přezouvám. Zimní musím pořešit, musím taky něco sehnat.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kosstik »

No hlavně je třeba chapat že Ravka je SUV ne klasik OFF ROAD.Mám RAVku II generace r.v 2003 2.0 benzín.Tohle auto pro mě byl kompromis.Potřebovali jsme hlavně rodiné auto s velkym kufrem aby se tam vešel kočárek.Auto s kterym se mi nebude bát jezdit i manželka a já chtěl něco co mě odveze do lesa.Vybíral jsem půl roku podle recenzí různe značky aut a motory.Mám tohle a nelitoval jsem toho ani vteřinu.Na silnici super odpérování co žehlí krásně nerovnosti a dobře se řídí.V lese je to držák,podle testů je to nejterénější SUV co dělali,bytelnej spodek a stála čtyřkolka.Žádnej přiblblej Haldex co když zapadněš a hrabeš se ven tak ho většinou spáliš a novéj stojí přes 30tisíc!!Daní za stalou čtyřkolku je však větší spotřeba.Není to ovšem Off road takže na jízdu přes čerstvě zoraný pole to není,nemá redukci,jednička skousne hodně né však všechno,má své limity,ale na rozbahněné cesty at už polní či lesní,louky,zimní závěje je to velmi dobré nářadí.Já tohle auto mužu doporučit jako dobrý kompromis pro někoho kdo má rodinu chce ho všestraně využívat a nemá finance aby si koupil auto čistě do lesa tipu Pajera,Patrolu,Jimnyho atd.

Gumy mám 215/70R 16 na leto Micheliny Latitudecross 65% silnice 35% terén v bahnu mě velmi mile překvapili je to dobrá guma,na zimu mám zimáky Rock Stone stěma jsem to koupil byli nové tak je jezdim,vyložený nedostatek jsem na nich nenašel.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od tibi1 »

Jedine SUV ktore i v sucastnosti dokaze co aj v papieroch je deklarovane jak na ceste tak v terene medzi dnesnymi cestnymi sračkami tvariacimi sa ze zvladnu ledva light offroad je suzuki grand vitara
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Durell »

Rav 4 nieje zlá, ale na ceste jej to ide viac . Ako píše Tibi . Ja mám GV2007 1,9 úž 4 roky a 112 kkm a univerzaknejšie auto za tie prachy sa zohnať nedá.

permanentmé 4x4 s medzinápr dif, uzavierkou medzin dif a redukciou. V zlých adhéznych podmienkach ( smeh, blato .... ) so správnymi gumami zvládne hoooodne. limit nastane v geometrickej priechodnosti, ale aj na to existuje technika jazdy. 4 chlapi a jeleň v kufri, alebo rodinka na dovolenku do chorvatska , Vozík so 700 kg cementu do hôr ma chatu - asi nebolo nič čo by som s nôu mohol a nespravil .

Hovoriť o inom SUV ako o univerzali je scestné. ( v danej kategorii )
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Tim »

S poslední větou nemohu souhlasit...

Je spousta SUV, které v terénu zvládnou více než RAV 4 nebo Grand Vitara a přitom jsou na silnici pohodlnější...

Jen namátkou: Land Rover Discovery 3, LR Discovery 4, Jeep Grand cherokee (ty novější "SUV" generace, starší byly poctivé OFF ROADY), RR L322, VW Tuareg... Z těch finančně dostupnějších třeba Kia Sportage 2 generace, RR P38, LR Freelander 1 i 2 generace, srovnatelné je Subaru Forester, taktéž je v terénu obstojná Dacia Duster...
Na druhou stranu je ale Rav 4 velmi spolehlivá a z výše uvedených se jí v tomto může rovnat jedině to Subaru...

Edit: aha, já přehlédl to "v danej kategorii" :oops: Tak v tom případě asi opravdu jen Freelander 1 generace a Kia Sportage 2 generace. Omlouvám se za nedůslednost ve čtení příspěvku :oops:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kosstik »

No co člověk to názor.
Já jen nevim o jaké kategorii tady mluvíte.Já psal o RAV-ce r.v 2003 za cenu 127tis.a např Durell to tady srovnáva s Grand Vitarou r.v 2007 za cenu okolo 200tis.To je podle mě uplně jiná třída a generace aut.

Je třeba si také uvědomit že Toyota byla s modelem RAV-4 první kdo s SUV přišel,vymyslela uplně novou třídu automobilů.Třídu kterou má každá opravdu káždá automobilka ve svém výrobním programu.Jinak od první všechny další nastupující generace RAV-ek jsou víc a víc vyměklý to je bohužel fakt.

Pro mě tohle auto bylo kompromis a řikám dobrej kompromis.Kdo chce jezdit v těžkém terénu a v jakemkoliv počasí až na posed,ten si musí koupit čistej OFF ROAD na to stavěnej.Tomu nebude nikdy žádný SUV dost dobrý.Pro nás ostatní rozumnější je SUV dobrá volba :wink:

Ps:poslední větu berte s nadhledem... to zas budou odpovědi :wink:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Tim »

Nene, první SUV byl Chevrolet Suburban :wink:
Nic co je z Japonska není v automobilovém průmyslu "první". Vše je kopírováno (a mnohdy i zdokonaleno, o to nic) od západních automobilek :idea:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od kosstik »

No nejsem fundovaný odborník,ale když jsem si hledal články na Netu tak v nejednom je psáno že Toyota rav 4 je zakladatel segmentu.Ovšem hledal jsem ted i na Wikipedii a tam je opravdu napsáno že první SUV je Chevrollet Suburban tak a ted babo rad.

tady je výtažek z článku a odkaz na celý článek na AUTO.CZ

Donedávna by Vám nezbylo, než zaskřípat zuby a jít si prostě koupit osobák, ovšem dnes existuje kategorie SUV, tedy lehce terénních aut, šmrncnutých velkým kombíkem, případně i minivanem, kterou přesně před deseti lety definoval právě RAV4. A že se jedná o vydařený kompromis, dokazují i rychle rostoucí prodeje těchto "baby off-roadů" a dravost, s jakou se snaží každý výrobce nějaké to SUV nabídnout. A máte vyhráno, volba je jasná!

Toyota s Jeepem a Land Roverem tvoří zlatou trojku průkopníků terénních vozů pro civilní sektor s více než půlstoletými zkušenostmi a na jejích off-roadech je to znát. Land Cruiser libovolné z dosavadních 11 generací vždy patřil k měřítkům kvality a průchodnosti - proto byl první RAV tak vyzrálý a úspěšný. Byl dosud zaměřený i na terén, měl totiž na rozdíl od svého nástupce uzávěrku diferenciálu a mimo cesty si vedl překvapivě dobře.

http://www.auto.cz/toyota-rav4-2-0-vvt- ... 3-2004-369

Toyota RAV4: chvála žen, radost mužů | Týden.cz
www.tyden.cz › Auta › Testy
11. 7. 2010 - Toyota RAV4 má bohatou a úspěšnou historii. První verze se objevila v roce 1994. Byla to vlastně ona, která položila základ segmentu ...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Toyota Rav 4

Příspěvek od Tim »

čert ví, spíš si myslím, že možná byla první SUV na evropském trhu...
To je fuk, to asi nerozluštíme :D
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět