Výběr auta

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Výběr auta

Příspěvek od lovec »

Takato Grand Vitara ma integrovany nosny ram a redukcnu prevodovku. Jazdi na nej napr. kolega Durell, moze popisat skusenosti.

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výběr auta

Příspěvek od Zbrojovák »

jo to je ten model co beru teď po froncce, nic jiného cenově rozumného a v benzinu dnes není.
Jen dotaz, je to pozink, anebo je to třeba podstříkávat?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Výběr auta

Příspěvek od josef k. »

Asi se mi budete smát ale mně funguje Dacia Duster. Má to dobré nájezdovky, světlou výšku, dá se v tom slušně jezdit i po cestě a jak to není přecpané elektrikou, nekazí se to. Offroad to ale není. Na přejíždění škarp naštorc to nebude.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Výběr auta

Příspěvek od palkopal »

Se nesměju, mám taky. Už druhého. S prvním 150 tisíc km bez nehod, v podstatě jenom výměny oleje a pár drobností. Škarpy přejíždím šikmo, po třech kolech, zvládá bez problémů.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Výběr auta

Příspěvek od Tim »

Duster není zlé auto, na dobrých gumách projede dost, jen mne u něj zaráží síla, resp. tenkost poloos... Ať mi nikdo neříká, že to neukroutim :-)
Jinak kamarád si koupil nového Dustera, ale má vyloženě smůlu na kus. Má s tím tak 5tis. kilometrů a ještě to snad nejezdilo čtrnáct dní v kuse bez poruchy... Ale je zatím jediný z mého okolí, kdo to haní...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Výběr auta

Příspěvek od palkopal »

Ty poloosy jsou z Nissanu X-Trail, auta těžšího a se silnějším motorem.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Výběr auta

Příspěvek od Leon »

To určitě :lol: :lol: Už jsem to tady jednou psal podívej se jaká je podvozková platforma X-trail a Duster a pochopíš :wink:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Výběr auta

Příspěvek od Tim »

No, i kdyby byly... O kolik je X-trail těžší? O moc ne... A jak už jsem psal v příslušném vlákně, X-trail je plastová hračka s podvozkem z marcipánu... Holt i na Japonce přišla moderní doba šetření a propracovaných prvků řízené sebedestrukce - tzv. kurvítek...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Výběr auta

Příspěvek od Lotr »

Proto se europoslanci spojili a zahájili proti kurvítkům tažení společnými silami :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Výběr auta

Příspěvek od palkopal »

O čtyři metráky - 1700 kg oproti 1300 kg (oba Diesel, cca), tj. 31%. Pro někoho málo, pro mně o dost.
Náhom kol (= poloosa, alespoň pro mne) je z Nissanu, podvozek (nápravy a podlaha, alespoň pro mne) kombinace Logan (zesílená a rozšířená podlaha, zesílená přední náprava), zadní náprava Nissan X-Trail.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Výběr auta

Příspěvek od Leon »

Palkopal kde jsi to zjistil ? Duster a ostatní dacie jsou postavené na podvozkové platformě B0 a X-trail je C ,myslíš že budou ty nápravy překopávat aby se vešli do dustra nebo vezmou ty co tam pasují
CZ 550 american 308win.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Výběr auta

Příspěvek od palkopal »

Z recenzí a testů v roce 2010, kdy jsem se chystal Dustra koupit (měl jsem 203. Dustra v republice).

Některé odkazy z roku 2010:

http://www.autohit.cz/testy/25786-dacia ... -exception
http://www.autoweb.cz/dacia-duster-1-5- ... exception/
http://www.autorevue.cz/test-dacia-dust ... ticleStart

a novější:

http://www.vybermiauto.cz/autoblok/clan ... duster-4x4

a odtud citace : "Podvozek zůstává geniální na jízdu v terénu, příjemně komfortní na silnici!
Spojení zesílené přední nápravy z Loganu a vyspělé zadní víceprvkové nápravy z Nissanu Qashqai zajišťuje ve spojení s velkou světlou výškou 21 cm komfortní průjezd i na těch nejrozbitějších silnicích."

Píšou z Nissanu Qashqai, ale ve skutečnosti pochází už z X-Trailu, Qashqai pouze převzal (tak to mám v hlavě z roku 2010).

Podle mne nápravy nepřekopávali, vždyť je vidět, jak má Duster vyboulené blatníky.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Výběr auta

Příspěvek od Tim »

Lotr - jojo :mrgreen: Jsou to hodní kluci, už teď jsou emisní normy natolik benevolentní, že se vůbec v automobilkách nemusí vyměňovat spolehlivé staré motory za malé a nicneříkající pohony ze sekaček ověšené milionem kurvítek, aby ta auta jednou vůbec mohla do městské lázeňské zóny :lol: Díky bohu naši rodinu obšťastňuje ještě poctivý atmosférický benzínový osmiválec a několik dalších neekologických motorů :wink:

Ale zpět k tématu... Já bych asi sáhl po té vitaře.. Je sice třeba více péče o plechařinu, ale dnes asi jedno z nejpoctivějších SUV... Nebo LR2, ale ten je dost drahý :-(
Přílohy
BmJIUiaIcAAyxDs.jpg
BmJIUiaIcAAyxDs.jpg (54.14 KiB) Zobrazeno 10120 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výběr auta

Příspěvek od Zbrojovák »

Tu vitaru 2010 teda podstříkávat nebo netřeba, neb je to celé pozink?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Výběr auta

Příspěvek od Tim »

Japonce vždy stříkat...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět