Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Kulobrok

Příspěvek od R-Martin »

No jednospoušť urcitě nechci, potřebuji u kulobroku samozřejmě dvojsoušť ale jak jsem psal pokud je člověk u brokovnice zvyklej třeba ze střelnice na jednospoušť a pak si na hon vemu jinou flintu s dvouspouští tak bych někdy v tý rychlosti a lov.horečce pozohýbal kohoutky ... :lol:
Na druhou stranu u kulobroku chci mít jasně danný, že přední s napínáčkem kule, zadní brok. Už se mi u trojáku taky podařilo na prase na hromadě zmáčknout s brokovou hlavní - naštěstí jsem tam měl brenek - to vždycky když mi prasata na hromadu přijdou automaticky dávám abych případně měl možnost dostřelný rány. U toho trojáku (Klasika Sauer) mě to právě dost motá hlavu, kdy místo pojistky je to přepínání hlavní a pojistka je na boku... :? Proto se mě ten systém co má ZH celkem zamlouvá ale doufal jsem že by to mohla mít i nějaká lepší zbraň...
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Kulobrok

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Nevím, je to hlavně o sžití se s flintou a nemít jich "deset". Tu zadní spoušť u ZH moc nevyužiješ ,zvlášť ne u kulobroku, jelikož odpaluje jako první spodní hlaveň ,tudíž u ZH brokovou.
A co se trojáku týče, tak na krku přepínáš pouze na kuli, tak mi nejde do hlavy, jak jsi mohl první ranou odmáčknout broky.
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Kulobrok

Příspěvek od R-Martin »

U toho trojáku: no odjistil jsem je postraní pojistkou a zapoměl v té chvíly přepnout temení páčku dopředu.

No s tím sžitím je to u mě právě trochu potíž. Rád obměňuji a tak u mě krom skalních dvou flint žádná moc dlouho nevydrží.
Jak jsem psal pokud bych měl zbraň jenom jako kulobrok vím, že bych to moc nevyužil ale v soupravě by se ta možnost odpalu zadním kohoutkem obou hlavní u brokovnice zkrátka hodila.
Odpovědět