Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: KULOBROK

Příspěvek od michalos »

Leon píše:Když ho znáš dělá to celý nebo jenom spasuje to co nakoupil v Brně ? Co jsem slyšel tak toho tam nakoupil hooodně moc :wink:
Má určitě celé svazky ve standartních rážích, ale i svazky letuje na přání zákazníka podle ráže zda to baskule vydrží nebo se musí nechat zušlechtit=kalit a popouštět...když jsem si byl pro ten svůj kulobrok tenkrát zrovna tam měl sletovaný svazek na ZH a hlavně byly popsány 12/70 a 6,3x55SE což se určitě dřív nedělalo sériově...stejně tak ZPčko v 2x45-70gov
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: KULOBROK

Příspěvek od petjan »

Tu ráži co chci já skladem nemá, takže určitě bude vyrábět. Koukal jsem na ty jeho stránky a líbí se mi ty pažby, nemám rád ty "kapří hřebety". Jen to předpažbí bych chtěl trochu subtilnější a jinak zakončené.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: KULOBROK

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Já bych asi za ty prachy volil slušnou a hotovou flintu. např.http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... 08w-12-70/ . Nechá se sehnat Zbrojovácké Brno 500, slušné ,třeba v 7x65R.
Chlapi, těch postavených flint na zakázku i od Hanáka se čím dál víc objevuje v inzerátech na prodej. Každý si nechá postavit svůj sen, navymýšlí si kravin, po roce zjistí, že to není ono a s prodělkem to pouští do světa. A to neřeším dobu ,kterou čeká než mu puškař flintu udělá. Má to holé, řeší se optika,montáž,řemen atd. To všechno zvedá konečnou cenu. To jen můj názor, jelikož jsem už také něco absolvoval...Lovu
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: KULOBROK

Příspěvek od Jiří K. »

Honzo se vší úctou, ale nějak nechápu jaký ten Tvůj názor je. Teď tady píšeš, že je lepší koupit si raději ojetý kulobrok o jehož historii ví pouze majitel ( kamarád málem koupil troják s mikrotrhlinami na komorách brokových hlavní). Na místo toho nechat si postavit zbraň dle svých představ. U zřejmě dobrého puškaře (nějaký negativní komentář jsem nečetl) a z kvalitních polotovarů. Na straně druhé, tady píšeš o stavbě jednušky z Iž-18. Na nějakém fóru jsi tuto variantu dokonce upřednostňoval před zakoupením Brna Effect. Tohle fakt nechápu.

Mám ten dojem, že každý kdo se vrhá do jakékoli přestavby, úpravy nebo si nechá postavit na míru. Při prodeji vůbec nemusí najít kupce či na tom bude dost finančně tratit. Toho si je rozumný člověk vědom již od začátku.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: KULOBROK

Příspěvek od petjan »

To je právě ono, ty starší flinty mají většinou klapkovou montáž, nabo otočnou a k té je potřeba puškař a hlavně budu mít novou zbraň. Taky kombinace ráží, kterou jsem si vybral, není zrovna běžná na té pětistovce. Chci na to Meoptu se šínou. Montáž jsem si vybral takovou snímatelnou Suhl, kterou si v případě potřeby namontuji i sám. Teď ještě prodat tu mou flintu a hurá do kulobroku.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: KULOBROK

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Jirka K - máš pravdu. Já osobně mám větší vztah k tovární flintě než k postavené. Maximálně upravit dříví.
Ale pokud se někdo ptá nebo řeší extra ráži, tak mu řeknu možnosti jaké může využít. Někdo to nezná nebo ho to nenapadne a je rád za nápad.Každý si holt z té diskuse musí vytáhnout to své.
Jsou seriové flinty ,které mě nijak nenadchly nebo mi nic neříkají. Buď vzhledem, systémem nebo puškařinou. U toho Brna 500 mi přijde dát 30 litrů za nový holý kulobrok dost. Za 22 se dá sehnat komisní ,dobrý i s optikou a s montáží. Flinta ,kterou koupíš a zítra s ní jdeš do revíru. Pokud tě omrzí, tak jí za stejnou cenu prodáš. Bohužel ten nový kulobrok na který budeš 3/4 roku čekat, toho se jednou budeš těžko zbavovat nebo s cenou půjdeš hodně dolu. Když mi někdo začne tvrdit, že tohle je ta flinta, která nikdy nepůjde z baráku,...já mu to přeji, ale takových co nikdy nepůjde, těch bylo... Jenom u kolegů po okolí .
Já nikomu nic nevnucuji, řeknu možnosti a pokud mám vlastní zkušenost, tak na co si dát pozor nebo co bych udělal sám,ale rozhodnutí už je na každém zvlášť. Flinty mě baví a jsem stejný blázen jako všichni zde. Já už si dal po zkušenostech mantinely , ale k tomu časem dojde každý. Je to drahá cesta. Lovu
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: KULOBROK

Příspěvek od petjan »

No říká se, nikdy neříkej nikdy. Nicméně nyní je doba, kdy chci mít kulobrok a ten bude v zásadě nový. Když porovnám cenu nového kulobroku Brno Combo a nebo třeba Brno 802 tak ta cena 30.000,- Kč je dle mě ideální, zvláště pak, když budu mít pažbu na míru a dle své představy a v neposlední řadě budu mít ráži brokové hlavně dvacítku, což mi Brno nenabídne. Čas potřebný na stavbu dle p. Hanáka je dva měsíce.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: KULOBROK

Příspěvek od kabát »

Přesně tak, Brno 500 v ráži 6,5 x 55SE/20 brok s delší hlavní, sestřelenou na kule / brenek v 35 metrech na 3 cm,
to budeš v sérii hledat těžko.
Já koupil nový tovární s brokem 12 ale soustřel byl špatný z fabriky, tedy pro mě špatný.
Tak jsem si nechal postavit nový svazek a to je špička. Fakt je, že jsem ho kvůli soustřelu nechal 2x znovu letovat než ho dodělali na hotovo.
A když ti ještě strouhne dřevo na míru, tak to fabrická flinta za 30 000,- určitě nenabídne.
Jen u puškařů všeobecně bych s termínem 2 měsíce nepočítal.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: KULOBROK

Příspěvek od petjan »

A to já jsem zase důvěřivý :D , když mi řekl, že to budou dva měsíce, tak věřím tomu, že si jen tak ne--re do huby. Kulová bude 6,5x57R. K zalamovačce to "R" podle mě tak nějak neodmyslitelně patří. Jinak ta fabrická výroba je v dnešní době dost odfláknutá vlivem tlaku na snížení nákladů, konkurence a podobných vlivů. Jen u toho Effecta co mě to stálo nervů než jsem ji doladil. Třeba jen to uchycení předpažbí kde to vlastně drží jen takovej forovej háček a ta vůle, kdy to předpažbí jezdí ze strany na stranu. Tak jsem si říkal, proč tam nedají trochu masivnější kus železa a přesněji to neobrobí. No a už jsme u toho, když se spočte množství vyrobených kusů a delší pracovní operace vlivem většího obrobu, kdy mají ty operace zkalkulované v zásadě na vteřiny, hlídá se každý kousek materiálu, tak se tomu nemůže člověk divit. Myslím si, že zrovna tady v tomto případě má ta stavba flinty smysl, už jen proto, že to není žádná exotická ráž a kolikrát už jsem zde i na jiných fórech četl postesknutí nad tím, proč nenabízí zrovna to Brno tu brokovou hlaveň ve dvacítce a ta jejich pužnost jeden rok u nich nehraje žádnou roli.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: KULOBROK

Příspěvek od kabát »

To by mohla být fórovka, 6,5 x 57 R/20, lehká flinta na lehčí zvěř, šoulačku, čekanou, lištičku, kunu.
Přesně tak ji užívám, jen kvůli těm těžším kouskům jsem volil tu 6,5 x 55 SE.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: KULOBROK

Příspěvek od petjan »

To kabát: a co používáš za patrony?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: KULOBROK

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Dej si tam 6,5x65R. Stejně budeš střílet RWS protože 6,5x57R od SB s 8,5g SP asi používat nebudeš. Cena RWSek 57R nebo 65R je téměř stejná. Stoupání a vývrt je stejný, pouze komora.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: KULOBROK

Příspěvek od petjan »

To Honza: už jsem nad touto ráží také přemýšlel, ale osazují to pouze KS 8,2g a já s tím hodlám lovit i na horách vysokou. Takže používat hodlám Norma Nosler Partition 8,1g.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: KULOBROK

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Já myslím že je dělá i Blaser v CDP, ale nevím jistě. KS 8,2g používá hodně lidí a v podstatě na všechno. Ta 65ka má lepší ONV a energii.Zvaž to.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: KULOBROK

Příspěvek od Jiří K. »

Trochu nechápu. S 6,5x57R se dá ulovit naprosto vše co u nás běhá. Otec dlouhá letá lovil s 6,5x57 od SB 8,5 g. Laborace je naprosto stejná pro R a lovil s tím vysokou a prasata všech váhových kategorii a bez nejmenších problému.
Jedinou výhodou u 6,5x55 je jen nabídka střeliva, ale bohužel je to náboj bez rantlu a do u těchto zbraní je rantl podstatnou výhodou.
Navýšení výkonu u 6,5x65R bude znamenat jen větší poškozování zvěřiny, stejně lovíme většinou do 150 m a spíše míň. To už bych tam dal raději 7x65R.
Odpovědět