BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od pavel »

jasný, v pohodě, vždyť je to tu od toho, abychom si poradili a podělili o zkušenosti....každopádně já osobně bych se toho vůbec nebál :wink:
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od pepava »

Kulobrok BBF 97 mám již deset let a jsem s ním maximálně spokojený. Pokud jde o seřizování soustřelu hlavní, tak to si seřizuji sám, přestože výrobce uvádí, že to má provádět pouze odborník atp. Chce to klid,cit, rozvahu při dolaďování soustřelu a dostatečný počet nábojů. Postup nebudu podrobně popisovat,ale kdyby měl někdo zájem tak na SZ. Za ty roky jsem nepozoroval, že by se ty šroubky nějak opotřebovávaly a soustřel jsem neměl potřebu nějak ladit. Z této zbraně jsem ročně vystřelil cca 100 kulových nábojů. Seřizoval jsem soustřel v poslední době když jsem přecházel na jiné kulové střelivo nebo na jinou jednotnou střelu. Už jsem někde uváděl, že jsem byl 20 let odpůrce kulobroků než jsem osahal a odzkoušel BBF 97. Vřele doporučuji.
lisiak
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01.12.2011, 11:08

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od lisiak »

zdravím všetkých,tiež uvažujem o kúpe tejto zbrane.neviem sa ale rozhodnut medzi kalibrami,6,5x55se alebo 6,5x57r.taktiež sa neviem rozhodnut medzi brokovou hlavnou.12/76, 16/70, 20/76.prosim o radu ktory kaliber by bol vhodnejši do kombinovanej zbrane.dakujem
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od Leon »

stoprocentně náboj s rantlem nic jiného do zlamovací zbraně nebrat i když jsou problémy s drážkou minimállní tak jsou a nikdo stím nic nenadělá :wink: a brokovou 20/76 ta na kulobroku nemá konkurenci
CZ 550 american 308win.
lisiak
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01.12.2011, 11:08

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od lisiak »

prečo naboj bez rantla nebrat do zlamovacej zbrane?v čom je zasadny problem,ospravedlnujem sa za otazku ale ešte len začinam
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od Lesomil »

Stává se občas, že kulovnicový náboj s drážkou není vytahovačem z hlavně vytažen a komplikuje to přebití náboje... Prostě jeho okraj z různých důvodů "proškrábne" ten drápek vytahovače a nevytahne nábojnici..... Nábojnice R, tedy s rantlem k tomu náchylné nejsou... Ale jistě Ti to odborně vysvětlí chlapi, co zbraním rozumí. Tuším už to na fóru bylo.... :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od TT33 »

Já bych se ještě rozhodoval podle toho co ve Vaší honitbě převážně lovíte, zda-li je kulobrok ta správná volba... dnes převládá srnčí, černá, vysoká atd., zda-li nekoupit kulovnici např. R93/R08... kde mám možnost dokoupit hlavně podle potřeby lovu, dnes ta 6,5... není výhra.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od Zbrojovák »

má reakce ohledně využitelnosti kulobroku zde :wink:
viewtopic.php?f=3&t=122&start=165
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
lisiak
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01.12.2011, 11:08

Re: BLASER B 97, kombinované zbraně s dvouzámkovým systémem

Příspěvek od lisiak »

gulovnicu v raži 6,5x55se vlastnim a som s nou spokojný,je to o klude a dobrej rane.používam strelivo rws 9,1g dk.kozlicu chcem bud v raži 6,5x55 se alebo 6,5x57r no zatial sa neviem pre ktorú sa rozhodnem.kamarát ma v kulobroku 3006 a zatial nemá žiaden problém.
Odpovědět