Legenda "ZH"

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
bart34
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 20.9.2009, 9:20

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od bart34 »

Ahoj,

rád bych poprosil o radu. Mám brokovnici ZH221 a chtěl bych na ni vyměnit mušku za nějakou se světlovodným vláknem. Nejlépe pak šroubovací. Pokud jsem to měřil správně, tak závit na současné mušce má průměr 2,2mm, takže závit M2,2? Bohužel ale s takovýmto závitem se na internetu nic nevyskytuje, nebo neumím hledat. Všude jen závit M2,6 nebo M3.
Máte s tím někdo zkušenosti? Nevíte kde vhodnou mušku sehnat? Nebo se to bez zásahu puškaře neobejde?
Díky moc.

Lukáš
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od pufr »

Když nikdo nic, tak jen poznámka k závitům jejichž vrcholy bývají mírně zaoblené, komolé apod - určitě máš doma nějaké šrouby M6, M8 ... tak můžeš přeměřit a porovnat s nominálním rozměrem

No a pak mají závity taky různé stoupání - ve zbrojní výrobě se někdy použijí i méně obvyklé typy závitů - možná tedy - pokud s tím nemáš zkušenost a nechceš riskovat poškození závitu zašroubováním "zkušebního" šroubku zestavebnice Merkur - ten puškař?? :?
Pufr
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od fesoj »

Původně jsem své ZH 201 chtěl osadit světlovodnou šroubovací muškou / stejně jako Ty / a protože jsem měl s jejím sehnáním problémy /stejně jako Ty /, vyřešil jsem to nalepovací muškou, která je běžně k sehnání a jsem zcela spokojen.
Kritériem pravdy je praxe.
lubomír2
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 13.10.2018, 10:04

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od lubomír2 »

Na ZP jsem použil http://www.tuza-zbrane.cz/prislusenstvi ... -browning/,
ještě vyrábí Hiviz se sadou šroubků s různými průměry a stoupáním.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od kounek »

Omluva za OT...

Aby ta muška nebyla dražší než zbytek flinty... :lol:

Ale teď vážně. Pokud už ji máš venku a chceš znát rozměr závitu tak se s ní zastav do nějaké prodejny se spojovacím materiálem že chceš takovej šroubek. Alespoň si s ním "protáhneš" vnitřní závit. Ale hlavně doufej, že je díra se závitem kolmá. Na mém ZH nebyla a podlouhlá světlovodná muška tam nešla natočit
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Chlapi u mušky k ZH (a ostatních zbraních z Brna) je klasický závit M3. Světlovodné mušky s tímto závitem jsou běžné a bez problému vyměnitelné.
lubomír2
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 13.10.2018, 10:04

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od lubomír2 »

Hiviz stojí kolem 500.-
bart34
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 20.9.2009, 9:20

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od bart34 »

Díky za komentáře. Zkoušel jsem šroubek M2,5 a bohužel se nevleze.
Objednal jsem https://www.hivizsights.com/product/minicomp/ (čímž mimochodem zdvojnásobím cenu zbraně :lol: ) Pak dám vědět, zda tam nějaký šroubek napasuju. Při nejhorším to po honech odnesu puškaři, aby tam říznul závit M3.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Možná že ty staré řady ZH 101-201 mají nějaký extra závit. Poslední řady 300 jsou s M3. Dost chlapů z mého okolí si ty mušky měnilo za ty světlovodné červené. Buď si jí koupili v Lysé nebo u nás V Armsu.
Jen bacha na to, ta muška je vyšší a pokud flinta s perličkou střílela přesně, tak s tou novou mouchou bude slugem (i brokem) znatelně podstřelovat....
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Toma »

To jo,já jsem si ji dal na bajkala,byla vyšší ,a na honu jsem střílel mezi zajíce a mě do zemi.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Kubajs »

Na ZPčko jsem nalepil musel easy hit 7 cm dlouhou průměr 2,5 mm. Je nízká a bez zásahu do zbraně a je krásně čitelná... https://youtu.be/8Zllm0e8YYQ
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
bart34
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 20.9.2009, 9:20

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od bart34 »

Moucha od Hiviz dneska dorazila. Vysoká je se vším všudy 4 mm, průměr vlákna je cca 2,5 mm. A samozřejmě ani jeden ze šroubků nepasuje. Takže buď si dodám odvahy a ten závit M3 si tam zkusím říznout sám, nebo to dám puškaři.

Nevím, jak vysoká je standardní muška na ZH, ale teď tam je takový malý mosazný čudlí, cca 1,5 mm vysoký, co není skoro vidět. Podle mě je to předělávané, ale to už se nebožtíka strejce nezeptám.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím mám dotaz, včera jsem dostal do ruky kulobrok ZH 101 a hlavně ZH 104, nebo naopak, nemá to napínáček, ale i tak soustřel famózní, brok jde taky dobře, ale ta spoušť na kuli jde fakt moc ztuha. Je možné, že je to nerozchozené, nebo je třeba to promazat???
Nebo co by jste poradili, jde to trochu upravit, aby to šlo líp???
Díky za odpovědi.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Promazání nepomůže a ani to nedělej. V zimě to zatuhne a nepůjde ti rána. Chce to napínáček a originál. Nic dělaného nějakým kutilem domácím.
Já toto řešit , udělám to následovně. Budu sledovat inzeráty a levně koupím nějaké ZH s napínáčkem (stejný typ), přehodím spouště a flintu prodám dál. Tím získáš nejlevněji napínáček, defakto za převody zbraně. Nebo koupit nový viz typ od Milana Soukupa.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od lanus »

Patrik D - Stav ZH-čiek je veľmi rozmanitý ,niektoré majú systém zanesený vrstvou bordelu ,že je problém aj flintu zlomiť , preto by stála za pokus aspoň čiastočná demontáž (ako pri výmene úderníkov,stačí povoliť jeden šróbik) z následnou kontrolou stavu systému a v prípade potreby vystriekaním čistiacim olejom napr. WD40 , následne vytretím tampónom a striedmym nakonzervovaním kvalitným mrazuvzdorným zbrojným olejom .Ak by nedošlo aspoň k miernemu zlepšeniu spúšťania tak zostáva len postup ako uviedol J.S. .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět