kulobrok Brno Super

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak já to vezmu pozpátku :D :

Nik.308> Že ty čteš moc Hanáka, co? :D Brno Super je sice super, ale taky mělo svoje mouchy. Například vyhazováky. Snad na žádným nejsou v cajku a nejdou pořádně nastavit. Zamykání je sice pevné, ale že udrží všechno je taky mýtus. A kulové svazky, zejména pozdější etapy produkce, byly docela tragédie. Jakou že výhodu má nabídnout 7x65R proti 7x57 v případě kukuřice či řepky, prosím? Co se týká výběru tovární munice, řekl bych, že je to spíš naopak, větší bych řekl, že je do 7x57, ačkoliv zásadní rozdíl v tom nebude.

Karlos23> "výkon" střely se poměřuje její energií, která je určena rychlostí a hmotností. Nižší navážka - nižší výkon je pravda částečně, jsou různé druhy prachů s různými vlastnostmi jako rychlost hoření atd. Ovšem není stejné, jestli je lehká a rychlá střela nebo těžká a pomalá, pokud jde o účinek. I když energie je teoreticky stejná. Na tohle téma tady toho najdeš mraky. :D

Zdeněk a Predator> No, v tomhle případě musím souhlasit s Predatorem. Hanákovy kecy o přebytku výkonu a spolehlivosti i při horším zásahu mě taky deptají. Jsem na základě praxe pevně přesvědčený, že nejdůležitější je umístění zásahu, na 2. místě volba střeliva, na 3. ráže (samozřejmě za předpokladu, že se nepustím do nějakého nesmyslu jako lov losa 17 Hornet apod.) Myslím, že už jsem tu psal o potížích se lvem, špatně střeleným 416 Rigby, nějakých lidech potlučených pakoněm po špatné ráně 375 H&H a nedohledaných jelenech po 300 WinMag.... Zdeňku, nikdo přece Karlose nenutí omezovat se jen na produkci z Vlašimi, pokud jde o střelivo.

Aby nedošlo k omylu, nemám vůbec nic pro 7x65R. Jen si myslím, že 7x57 odvede svojí práci úplně stejně dobře a neviděl bych to jako základní kritérium pro výběr mezi oběma zbraněmi, naopak bych si vybral podle ostatních faktů - stav, nástřel, provedení atd. a k ráži jen přihlédnul.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Nik.308 »

Bwana - Hanáka nečtu vůbec, jeho spíše reklamní recenze nejsou nic pro mne, jen Brno Super spatřuji jako skutečně povedenou zbraň, osobně mám dva kulobroky a uvítal bych napínáček i na zadní spoušti, tak jako to má Super. Jinak to střelivo, kterým bych rád ve své 7x57R lovil, je např. laborováno do 7x65R, ale do 57R ne. Já nelovím na takové vzdálenosti abych využil balistické vlastnosti 65R a naopak si myslím, že v lesní honitbě je vhodnější 57R. S 57R mám sloveno mimo jiné několik jelenů i "větších" :D a nepřišlo by mi, že má výkonový deficit k naší běžně lovené zvěři. Můj názor.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od BwanaHunter »

Nik> souhlas. A jake strelivo je to,o kterem mluvis? Diky.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Nik.308 »

Norma Vulkan. K dostání v této ráži je Oryx a Vollmantel. Kdežto pro 65R je Vulkan, Plastspetz a Oryx ve dvou gramážích.
U Brenneke a RWS je výběr téměř shodný, nicméně opět hovoří ve prospěch 65R. Já však mám dobrou zkušenost s Vulkany a Oryxem v 8x57IRS a rád bych Normu i do 7x57R. Komponenty jsou, ale nepřebijím.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Leon »

pánové zde je debata o kulobroku a né o rážích to řešte v příslušném vláknu.Leon
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od kojot »

7x57 (R) je z dílny Mausera, kdežto 7x65R jakožto ekvivalent ráže 7x64 pro zlamovačky vykoumal Wilda Brenneků. Měl jsem obě, jednu v ZH, druhou v Brno 802,3. Táta celý život loví se 7x57R, přestože jsem mu cpal darem i jiné flinty, které jsem chtěl prodat. Stejně chodil s tou svou sedmou, protože ji věří. Čili jak píše Bwana, 1. místo v žebříčku aspektů usmrcování zvěře obsazuje stále "umístění zásahu". Tuzemská munička spíše lpí na 7x57R, protože tolik rozšířené KB ZH, byly převážně v této ráži. Hodně Rakouských zbraní je rovněž komorováno na tuto "dobrou" sedmičku. Měmci jsou spíše realizováni v 7x65R. Proto asi ten rozdíl v nabídkách různých výrobců.

Supra je podle mě zbytečně démonizovaná. Kromě okopírované image, mi spíše vadí její hmotnost. Taky jsem o ní snil, ale trochu jsem z toho po detailním zkoumání vystřízlivěl. Osobně se mi líbí BO 500, kterému bych nejen kvůli eleganci dal přednost. Když tu řešíme Hanáka a jeho dobře zaplacené komerční "bonmoty" . Jediný Hanák, na kterého je spolehnutí je Marek Hanák z Bukovice. Brněnské flinty má dotažené k dokonalosti.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od dusab »

Ohladom hmotnosti Brna Super som uz niekde na internete pisal. Porovnajte si hmotnost napr. gulovnice CZ550, a gulobrokov Brna 802, Brna 502, ZH a Brna Super. Vysledok je taky, hmotnosti sa lisia minimalne... BS sa moze zdat opticky tazsie, pretoze konstrukcia je uplne ina (dokonalejsia) ako pri modeloch 502 a 802.
Niekto pisal o probleloch s vyhadzovakmi...pokial ide o gulobrok tak myslim, ze ten vyhadzovaky nemal. Vyhadzovaky mali brokovnice a gulove kozlice. Osobne vlastnim dve brokovnice BS a ziaden problem s vyhadzovakmi som nemal.
Na druhej strane to nieje neznicitelna zbran, znicit sa da vsetko (aj tank :D ), ale pri rovnakej udrzbe ako ine modely vydrzi ovela ovela viac!!!
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od BwanaHunter »

dusab> Co se týče konstrukce, souhlasím, že Super je na tom lépe než BO. Hmotnost mě taky netrápí, jsem velkej chlap :lol: Jinak nemám ve zvyku mluvit o něčem, co znám jen doslechu, mám Supra kul. kozlici 9,3x74R a brokový svazek k tomu. Z praxe vím, že vyhazováky stojí za prd, a ten kulový svazek taky potřeboval "revizi" puškařem - krátká lišta, krátké klíny mezi hlavněmi - důsledek byl, že nedržel soustřel.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od dusab »

BwanaHunter: Ja tiez nehovorim o vyhadzovakoch iba z pocutia...mne na brokovniciach funguju bezchybne. To, ze si mal problem s vyhadzovakmi neznamena, ze o plati o kazdom kuse. Akeho roku vyroby mas to BS?
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
Zavadil
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: pon 01.10.2007, 13:52

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Zavadil »

Zdravím pánové,
potřeboval bych poradit,mám skeetovou kozlici Brno Super a kulobrokové hlavně v 8*68s/12/76.
Brokové náboje odpaluje bez problémů,ale kulové někdy selhají.Otisk na zápalce je znatelný jako u vystřelených nábojnic.Používám náboje RWS se střelou Hmantel.Névíte tedy,jestli originální kulobrokové kozlice nemají jiný typ úderníku,nebo třeba těžší kladívko,nebo něco?Pružinu za kladívkem mám podloženou už na doraz.
Děkuji za odpověd.
Sauer 202 270W , 9.3*62
Mauser M03 8*57 , 30-06Sprg
CZ 527 233Rem
Brno super 12/12
kieti
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30.10.2010, 21:15

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od kieti »

Vlastním soupravu SUPER BRNO,kulová kozlice,broková kozlice kulobroková kozlice 5,6-52R/12.Chtěl jsem se zeptat jestli někdo z vás má kulobrok SUPER BRNO vtéto ráži.výrobní číslo nám 400002,což je asi druhá vyrobená.Předchozí majitel tvrdil,že byla zakoupena ze síně tradic ZB.Děkuji za vaše postřehy.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

Tak jsem koupil BS v ráži 7,65R/12 k tomu jsou 12/12 hlavně, montáž "švenk",puškohled 8x56Meostar s T-křížem. :D
Při koupi mi bylo umožněno si z toho vystřelit. Na asi 70m soustřel 2cm od sebe , jeden líznul střed(3x3cm), pak jsem zkusil ještě starej S-ball na 35m šel asi 7cm pod první dva zásahy.V ruce mi to sedí hezky, jen potřebuju někde sehnat tak 3-4cm vysokou botku. Mám moc dlouhý ruce. Takže díky všem za názory při mém vybírání, teď ještě vyřídit legislativu a hurá na střelnici, abych trochu doladil ty mý dlouhý ruce. :lol:
Obrázek
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od SAKO »

Ano, jak píše Jarin, umožnovala téměř cokoliv, ted je na prodej výměnný svazek na Brno Super dělaný samozřejmě na zakázku v ráži 12/76 - 8x68S, musel jsem zavolat, myslel jsem, že se stala chyba, nestala, je to opravdu 8x68S. No a v kulobroku, to je teda něco !!!
karlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 19.7.2010, 16:10

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od karlik »

Chtěl jsem se zeptat jestli tady někdo neví kolik bylo vyrobeno kulovych kozlic Brno super, nebo alespoň celkem těchto flint - dohromady? Díky
Odpovědět