Napínáček na KB

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Napínáček na KB

Příspěvek od xchipsy »

Zdravím kolegy a chtěla bych se zeptat, nevíte kde by se dal sehnat napínaček na kulobrok ČZ UB 586-13 ?
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od Skalák »

Taky jsem měl kulobrok UB. Nevím jak dnes, ale dříve napínáček na tyhle zbraně dělali pouze v Uherském Brodu ve fabrice. Zkus tam zavolat nebo napsat a uvidíš. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
kosta
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28.11.2010, 13:45

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od kosta »

zdravím,měl jsem podobný problém a vyřešil mi jej puškař B.Kříž od Olomouce. Celkem bez problému mi vyrobil celý napínáček a hlavně k baskuli UB.šlape to do dnes. mám na něj telefon,pokud ještě platí 608851329. s pozdravem Kosťa.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od beskydak »

Zdravím kolegové,
potřeboval bych poradit. Koupil jsem další kulobrok UB u kterého se mi objevil drobný problémek. Napínáček se dá plynule seřídit, ale šroubek napínáčku se velice snadno otáčí, stačí mu k tomu drobné rázy. To znamená, že se nečekaně mění odpor spouště. U ostaních dvou kulobroků UB s tím problém nemám.
1) Je mi jasné, že kdybych to seřídil a třeba přemáznul lakem na nechty, asi by to drželo. Jenže raději bych použil metodu, kdy bych šroubek v něčem namočil, nemělo by to časem moc tvrdnout. Mám obavy, že u obyčejné vazelíny by se to mohlo vytáčet dále. Nemáte někdo zkušenost se shodným problémem, nebo jen nějaký nápad do čeho to namočit, aby se zvýšil odpor otáčení šroubku ve spoušti a nezatuhlo to na věčné časy?
2) Mohu zcela vyšroubovat šroubek napínáčku ze spouště, neuvolní se tím něco ve spoušťovém mechanismu?
Díky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od pufr »

Šel bych u tohoto drobného šroubku "o číslo níž" s pevností "tekuté závlačky" - na 222

http://www.loctite.as/?p=productsMore&i ... vac-sroubu

Popis výrobku: Loctite 222 je vhodný pro zajištění stavěcích šroubů, závitů malého průměru nebo dlouhých závitových spojů, kde je požadována nízká pevnost a snadná demontáž bez poškození šroubu.
Pufr
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od beskydak »

Chlapi díky, moc jste mi pomohli!
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od fivlas »

Dobrý den,mam ZH 104 a chci namontovat napínáček.Myslíte ,že zručnej člověk to sám namontuje nebo raději to dát puškaři? Děkuji za odpověd.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od Jan Slavětínský »

U ZH ho zručný člověk vymění. V podstatě se mění kompletní spoušť jako celek. Vyrazí se ten jediný čep co prochází skrze baskuli a spoušť se přehodí. Důležité je, ten čep zpětně na koncích roztáhnout, aby tam držel a po ranách nevylézal. Na to roztažení čepu je zapotřebí si zrychtovat dva důlčíky s patřičným průměrem a tvarem odpovídajících konců. A dělat to ve dvou lidech. Jeden drží pažbu na "protidůlčíku "a druhý klepe.Tož tak
Tomas_75
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22.6.2015, 16:42

ZH 104 - doplnění napínáčku

Příspěvek od Tomas_75 »

Zdravim,
chtel bych se zeptat zda je mozne do ZH 104 12GA, ktera je bez napinacku, domontovat napinacek.

zda to umoznuje konstrukce bez uprava pohou vymenou , nebo je to blbost a nejde to.

Odpověď máš o kousek výše, příspěvek jsem přemístil do tohoto vlákna. Pufr
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od pufr »

Problém by mohla být snad jen cena a dostupnost modulu spoušťového a bicího ústrojí ZH s napínáčkem, musíš hledat.
Po revoluci ta sestava byla k mání za cca 2.600 Kč, což už dnes trochu kontrastuje s hodnotou opotřebené ZH 104. Ale když musíš, tak musíš :D

Existovala i puškařská "vylepšení" kde se na kladívku vytvořil druhý, miniaturní uzub, ka který se spouštělo se zajištěnou pojistkou a při následném "opatrném" odjištění byl odpor spouště "skoro" jak s napínáčkem. Mnoha lidem to ale záhy přestalo fungovat. Někteří museli následně zainvestovat nové spoušťové ústrojí :)
Pufr
rz25
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19.11.2020, 9:58

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od rz25 »

Zdravím. Hledáme napinacek na Brno ZH 304. U nás to nemůžu sehnat, tak mě zajímá jestli máte nápad kde by to mohl sehnat?
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Napínáček na KB

Příspěvek od SoukuM »

Třeba tady, ovšem zdvojnásobí to cenu zbraně :-)

http://www.puskarstvinovotny.cz/novotny ... napinackem
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Odpovědět