lehký, malý(i ráže) kulobrok mimo iž?

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: lehký, malý(i ráže) kulobrok mimo iž?

Příspěvek od Reno »

Nik.308 píše:...Ten Haenel by nebyl špatný, ale dřevo není moc hezké a tvar pažby je tuctový, nebylo by to bez další investice.
Vzhled zbraně je vždycky otázkou vkusu "každého soudruha", mně se naopak jednoduché tvary pažby líbí, přesně podle rčení, že v jednoduchosti je krása. :) Jak už jsem předeslal v minulém příspěvku, k vyznavačům kulobroku sice nepatřím, ale na druhou stranu uznávám, že je to ideální zbraň pro takové ty toulky revírem ve stylu "kdyby něco" a dokonce pro dostatečně vyspělého střelce může kvalitní kulobrok představovat jedinou investici do loveckých zbraní, neboť s ním při vhodné volbě kulové ráže pokryje vše od drobné přes škodnou až po těžké kusy. Výhodou používání jediné univerzální lovecké zbraně je i to, že v takovém případě bývá střelec se zbraní dobře sžitý. Jinak kdybych já někdy pořizoval kulobrok a měl dostatek financí, byl by zrovna Haenel Jaeger 8.10 mým největším favoritem. Nejen že se mi líbí, ale i kvalitě Suhl / Germany bych věřil víc, než různým italským variantám v podobné cenové relaci (o kvalitě italských značek Beretta a Benelli samozřejmě nepochybuji). Haenel má brokovou hlaveň 12/76 s lilií (ocelové broky) a s 1/2 zahrdlením, které je v pohodě použitelné i pro slugy. Kulovou ráži bych pro lůžkový závěr volil klasicky nějakou s rantlem, jako univerzální pro podmínky v ČR je sice cokoliv od 7x57R výše, ale jak se znám, stejně bych "megalomansky" pořídil 9,3x74R... :oops: :lol:
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: lehký, malý(i ráže) kulobrok mimo iž?

Příspěvek od Stary Jezevec »

A co kulobroky Bretton? Já ho používám v ráži 20/76+5,6x52R a jsem absolutně spokojený. Existují i v 5,6x50 R Mag. a i v brokové 16, váha 2,9 kg, s nějakou malou lehkou optikou perfektní zbraň na nošení. Jen nevím jak je to u brokové hlavně s oceláky, lilie na ní není, ale zase na co u kulobroku používat ocelové broky, že? Zase na druhou stránku tlaková zkouška ja na 1200 barů, což by asi na ocelové broky mělo stačit - bude záležet na choku, já mám na své konkrétní 1/2, takže by to mělo být v pohodě.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: lehký, malý(i ráže) kulobrok mimo iž?

Příspěvek od fori »

Taky nevidím smysl v tom, aby to mělo zkoušku na oceláky. Když půjdeš na tah na husy nebo kachny, tak si stejně vezmeš brokovnici a na kunu můžeš vystřelit i olovem. Tak jedině sned ten kormorán. Ten ti ale padne i po broku 3,25mm kterým můžeš střílet z každého laufu. Nenapsal jsi ani kolik tak dáš brokových ran mimo hony za rok. Já osobně bych se klidně nebál jít i do 16-ky. To, že se používá čím dál tím méně není dáno tím, že by byla špatná. Je to jen o prastiži. Na inzercích je spousta starších kulobroků, ze kterých se dá vybrat. A ještě jedna zásadní otázka. Chceš nový, nebo ti stačí i starší?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lehký, malý(i ráže) kulobrok mimo iž?

Příspěvek od Petr1970 »

tak když už, tak jako pracovní flintu - takže nepotřebuji žádné repre-zlato.. na denní procházky..
na druhou stranu aby to fungovalo a nebylo to na principu "občas něco zasekává"...

radši slušnej ojetej než pofidérní novej:-)

ráži 20 sem bral popdle toho že je "menší na průměr" než 16 ...

add oceláky... jde mi o to, abych s tím mohl vystřelit cokoli, letošní sezonu (loni) se mi několikrát stalo že to byl hon kde se střílelo F jako všechno.... takže i na ty kachny u rybníka došlo v rámci 1 leče... takže buď sem šel s kulovnicí a u rybníka nic.. nebo s brokovnicí a trnul at na mě prase nevyběhne dál než 30 metrů...:-)

navíc vyšší tlaková zkouška by měla bejt známka toho že to snese slugy případně nebo nějaký magnum rakety...

tu lilii fakt beru spíš jako potvrzení novosti (v "") hlavně, přeci jen něco 40 let střílenýho s důlkama.. chci to jako pracovní flintu kde je šance že z toho budu střílet nejvíc, protože to sebou budu tahat furt...
(jasně že můžu čekat že se oceláky zruší, že můžu střílet malý do3,03.....)

jinak když už tak na to půjde něco takového..
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-63 ... re-ii.html
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět