Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Co s tím furt máte? Prostě to střílelo na hovno. Nejsem tak tupej jak asi myslíš. Zkoušel jsem holou flintu, s nocakem a puškohledem. Kupodivu - furt stejně blbý. A nevím jakou máš teda ty zkušenosti - rozdíl mezi holou a s nasazeným nocak jsem nepoznal, furt to bylo půl metru a víc nad kuli.
Já flintu nehanim, mě se líbí, dobře se mi nosí i se z ní střílí. Jen bych potřeboval aby uměla střílet jako kulobrok a ne jako jednuška. Momentálně je už víc než 6 týdnů na reklamaci a pořád to není.
Tak to je.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

Diskutujeme a já reaguji. Nemyslím, že bych Tě jakkoliv dehonestoval. Přeji brzké vyřízení Tvé situace.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

nedávno se tu řešila dostupnost 30R blaser. A nešlo by jen přestružit komoru 30-06? Neměl jsem v ruce jiné ráže, ale očekávám že v Brně hlavním dělají jednotnou vnější konturu, kvůli zástavbě do svazku atd. No a když je tam dost materiálu pro 9,3x74 tak co třicítka?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Tak po nějakém čase (2 měsíce) se mi konečně vrátilo Combo zpět z reklamace. Co jsem pochopil z přiloženého protokolu, tak to asi nebylo jen tak. Je tam psáno přeletování svazku (že by jiná hlaveň?), seřízení napínáčku (teď skutečně funguje jako napínáček), nějaké broušení, černění, atd... Viditelně je kulová hlaveň pomocí seřizovacích červíků dost "odtažená" od brokové hlavně.
Po této zkušenosti (koupil jsem novou zbraň u které výrobce "garantuje" nějaký soustřel a potom mu trvá 2 měsíce než zbraň do takového stavu dodělá) budu příště určitě vybírat jinde než u "naší" zbrojovky. Bohužel, je to tak...
Tento týden si soustřel ještě ověřím.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

je to smutné...ale takový už je trend naše České šrotovky :(
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

prosím, aby erudovaně hodnotili zkušení, nikoliv virtuální odborníci na základě toho, že: kámoš kámoše říkal, že...anebo: nepřečetl jsem si návod, proto je výrobce debil
CZUB či Brno vyrábí kvalitní zbraně. Na 550, 557, 455, 452, 527, Combo.. nemůžu říct jediného křivého slova a to nemám zkušenost s jedním kusem.
Brnu fandím, ale vzhledem k tomu, že sám řídím výrobu, tak vím, že kvalitu udělá čas a množství vyrobených kusů. Nečekej to samé co od Blasera BBF97, jak název napovídá vyrábí se mnohem více let a jistě si sám prošel vlastním kvalitativním vývojem. Na internetu se ještě dnes dozvíš o problémech se štelování soustřelu i těch současných. U nás se holt na vlastní značku klade o dost vyšší nárok než na x krát dražší zahraniční konkurenci. To je smutné.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

@vasil: realita je taková že CZ je s kvalitou z kopce dolů
a měl sem dost jejich qweru v ruce co fičeli z5 do Agrostroje
a tady se jich asi taky pár najde

a fandit jim můžeš ale tak asi vše co tím uděláš
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

Dobře, tak když to tvrdíš, tak aby to bylo férové... Vyjmenuj mi pár alternativ v +-cenové relaci Comba.
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od krkam2 »

vasil píše:Dobře, tak když to tvrdíš, tak aby to bylo férové... Vyjmenuj mi pár alternativ v +-cenové relaci Comba.
To jako že když si koupím novou Dacii a ne Mercedes, tak se nemám divit, že nedojedu z Brna do Prahy???? To je ferovost celkem na hov.., bouchat se v prsa, že za ty prachy nic lepšího neseženu, tak prodávat nedotažený kusy ve stylu dodo doma.......
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

:roll:
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

příteli, ze všeho nejblbější je zbraně srovnávat s auty. Porovnáváš nesrovnatelné technologie. Na kulobroku není LED, LCD, navigace, SRA senzory, PDC senzory couvací kamery stavitelné podvozky, volby režimů čehokoliv, automatické stavění sedaček atd.
AMG, 4x4 nebo biturbo kulobrok neboupíš ani od Blasera, ani v Brně :lol:

Tak prosím, zpátky na zem :idea:
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

pokud mohu mluvit o svém Combu pak...:
dřevo super
zpracování oceli bez výhrad
černění parádní
soustřel kule slug paráda
rozptyl kulové (6 ran po sobě jdoucích 9,3x74 jednoou dírou)
ergonomie pažby je povedená, dá se střílet přes otevřená miřidla a díky hřbetu pažby komfortní i při střelbě s vyšším nočním viděním.
montáž používám Contesa, sundání nandání bez nutnosti přestřelení. Pecka!
tichá pojistka
nízká hmotnost
napínák
....
Nějaké další požadavky?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

Ámen!!! :lol:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od pufr »

Než se loni přestěhovala Norimberská Frankonia do Fürtu, či kam, měli tam v komisi tři kulobroky Sauer 54, 7x65R/16 s optikou 6x42 na Suhlské klapce, jeden i s nějakým lepším variáblem. Celkem dobře zachovalé zbraně byly prohlédnuté puškařem pracujícím v přilehlém Werkstattu. Dva kulobroky se nabízely za cenu 600€, ten třetí asi za 900€ (s optikou a řemenem - všechny).
Uspět v době anatomických pažeb, krátkých hlavní s přípravou pro tlumič a univerzálních weaver rozhraní na trhu se solidním kulobrokem není bohužel nic snadného. Všechny základní funkce výrobku i v cenové hladině kolem 30 tis. Kč by měly fungovat bezvadně a pokud ne, měl by zákazník alespoň "mít pocit" :) férového jednání a snahy uvést vše do pořádku :) Tak se dneska přece jedná se zákazníky skoro všude, tak proč by Vasile zbraně od Koutného (cenu si spočetli a stanovili sami) měly být výjimka?? :?:

A jak správně říká Georg, Tvůj report je určitě dobrá zpráva 8)
Pufr
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od dalas »

vasil, nezlob se na mne, nemyslím to zle, ale vyjádření
soustřel kule slug paráda
rozptyl kulové (6 ran po sobě jdoucích 9,3x74 jednoou dírou)
je tak hodno mé manželky. Prosím uveď kolik a na jakou vzdálenost je to "paráda" a kolik a na jakou vzdálenost je to "jednou dírou". Ideál je vložit sem terč, kde je uvedeno na jakou vzdálenost se střílelo, z jaké pozice a pod. Nebo alespoň průměr kružnice opsané, vzdálenost, kolik ran, pozice. Pak Tvá informace bude mít mnohem cennější vypovídací hodnotu. Já si představím např. rozptyl kulové hlavně (snad na 100m) "jednou dírou"=0. Tak to by jsi s tím combem asi vyhrál všechny soutěže na zeměkouli.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět