Odchov kachen

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kachen

Příspěvek od Zdenek41 »

Až tak daleko jsem nechtěl jít,díky Lotře.Zákon je jeden.Jsem rád,že si vše nové zákony pročtu.Myslím,že by neuškodilo každému.Znám to tady od nás,pak na mě hledí jak vyvoraná myš.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Odchov kachen

Příspěvek od lörinc »

Aby nebylo myšleno, že šířím bludy, tak včera jsem byl na okrese a na toto jsem se ptal. Žádost ani nic dávat nemusíte protože " kachna pochází z intenzivního chovu a nejedná se o vypouštění zvěře z honitby do honitby". Dá se to chápat tak že chovatel káčat má jak povolení od veteriny tak od ministerstva a potom by naše žádost byla na tu samou zvěř již druhá. Jak jsem koupil tak prodávám, nemám zájem na tom aby kvůli mě někdo měl problémy. Každopádně je vždy se lepší zeptat na příslušném místě. Stačí telefonem. Jinak my letos měli kontrolu z Krajského úřadu z Olomouce, kačenky plavali vesele po rybníce, ptali se vypouštíte - ano. A žádné povolení ani žádost nechtěli. Toliko moje (naše) zkušenosti s vypouštěním kachen. Je pravda že dříve se žádalo, ale cca tři roky nic, protože na okresech potažmo na krajích mají toliko jiné práce že myslivosti věnují cca 20% času.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vanousfa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02.9.2010, 19:24

Re: Odchov kachen

Příspěvek od vanousfa »

Zdravím kolegové.My vypouštíme kachny na rybník a stačí nám vyjádření rybářů.Jak tam kolega píše že nacházely roztrhaný káčata tak takový problém jsme měli taky.Dělala nám to vydra.
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Re: Odchov kachen

Příspěvek od hřivnáč »

Nemáte někdo zkušenosti s očkováním káčat kachny divoké proti botulismu? Existuje údajně vakcína, kterou se káčata před vypuštěním na rybník očkují. Někteří prodejci káčat je dokonce nabízejí naočkovaná, ale když se o ten to problém začnete blíže zajímat nikdo nechce poskytnout žádné bližší informace.Ptal jsem se na vakcínu našeho veterináře. ale ani ten nevěděl nic bližšího.V našem MS máme s odchovem a následným vypouštěním březňaček celkem dobré zkušenosti, ale v posledních "horkých létech" si botulismus vybírá né zrovna zanedbatelnou daň.
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: Odchov kachen

Příspěvek od Eizo »

Klatovské rybářství má něco k tomu na svých stránkách - http://www.klatryb.cz/sekce_chov_drobne_zvere.html

vakcína Botumink (americká) nebo Febrivac (švédská)
Odpovědět