Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od Kettu81 »

Jo Zdeňku, je to něco mezi liškou a hodně nahlas štěkajicim štěnětem od psa, a podle toho v jakých místech sem to slyšel a z jaké dálky(od 50-200m od nás a né jednou) tak se mi to jeví jako varovný nebo výstražný projev.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od tondaa »

já bych jejich hlas -spíše mladých ...přirovnal ke strakapoudovi- ale trochu jinej toon ..a rychlejší ...
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od crif »

Minulý týden se chytil do sklopce. Jen velký lán kukuřice a malé roští uprostřed. Vzal si ho kolega, tak nevím jestli se mu podíval do žaludku. Zkusím zjistit.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od tondaa »

Už se nám kluci chlupatý toulaj a zřejmě zabírají teritoria. Potkal jsem 2 - pro oba poslední setkání ...
Takže ti, co máte sklopce na správných místech - doporučuju vnadit a kontrolovat.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od suhl »

Lovu Zdar!

Dnes jsem vyrazil na čekanou na takovou louku, kterou lemuje potok a od něj se zvedá takový vrch porostlý trnkami, šípky, různými pláňkami, ale jsou tam i borové a smrkové houštiny. Za mými zády se zvedá pole a prakticky lemuje tuto louku a celý vrch (cca 60 ha). Bylo téměř 19 hodin, když jsem slyšel, jak to za potokem chrastí a jde černá. Přerazili potok a jistili v krytu rákosí, které odděluje velkou a menší louku. Prohlížím celé místo dalekohledem a v tu chvíli asi 5m za mnou zvuky, jako když na mne poštěkává malý pejsek. Jen jsem zastihl na vteřinu zahlédnout siluetu "něčeho", co určitě nebyla liška, protože to nemělo oháňku. Má první myšlenka byla - psík mývalovitý.
V naší honitbě ještě nebyl spatřen, ale na okrese již nějakej viděn byl a pár aut už ho "ulovilo". Vždy v blízkosti rákosin, rybníků apod. Teď otevřu lov. forum, abych se někoho, kdo má s touto šelmou zkušenosti a čtu tu, že skutečně umí štěkat.
Asi tedy zakrmím, seženu nějaké ryby a jiné pochutiny, umístím fotopast a pokusím se ho ulovit.

Uvítám jakoukoliv radu, jak tuto šelmu přelstít.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od Zdenek41 »

Podle té jedné sekundy pozorování si dej pozor, může to být vydra .I když je to pískavý zvuk, slyšel jsem i zvuky podobné štěněti. Velice těžko je rozpoznat prut i ve dne na oračce...
Psík teď hledá nová území a courá se všude. Platí na něj uzené rybičky i v plechovce za pár kaček. Ale v tvém případě se bude jednat o jedince hledající nové bydlení. Třeba budeš mít to štěstí a zabydlí se na místě toho úseku.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od Leon »

Vařená kukuřice slaná nebo s jablky to má taky rád a jablka se napichují na klacek zdrží ho to jinak hop bafne a mizí :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od suhl »

Díky za reakce. Vydru bych poznal.Toto bylo jak malý jezevec, ale kratší a chundelaty. Fotopast ukáže víc.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od Leon »

On se hodně hrbí při pohybu tak vypadá krátkej
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od crif »

Leon má pravdu. Je to taková valící se chundelatá koule. Tuto zimu jich mám střeleno 6. Vše na potocích. Do sklopců se jich chytlo také dost. Dal jsem tam jen ze sádek uhynulou rybu. Kus jako když krájíš doma na podkovy.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od tondaa »

Abych doplnil svoje úspěchy ...-další nejsou (mývalové) , zato se podařilo 6 nutrií. takže bych řekl ....docela dobrej začátek sezony . (zatim jsem nedostal samičku, takže netuším, jak jsou si s mládeží)
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od tondaa »

Dnes opět sameček, víc jak 5 kg (což jsou možnosti mého mincíře)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od rimar77 »

tondaa gratulace a nedáš nějakou fotku ??
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od hakl »

Tak pánové diskutéři, dneska jsme označili a do honitby vypustili vysílačkou vybaveného samce psíka. V současné době je to prý jediný psík takto sledovaný v ČR. Doufám, že ho nikdo hned neuloví, když nemůže dospat jara. V případě, že se stane prosím vraťte vysílačku do Prahy na univerzitu. V našich podmínkách je stejně hojný jako liška, akorát žije více skrytě. Tak jsme zvědaví, co všechno se o jeho životě ještě dozvíme. Jinak, můj postřeh: jak výše uvádíte, nejvíce jich i já mám uloveno na vnadištích pro černou. Dále v tomto (před)jarním období rádi sbírají v ozimých obilovinách žížaly a v létě a na podzim, podobně jako lišky, zbožňují spadané třešně a šikovně dokáží obírat ostružiny. Ačkoliv já osobně lovím pouze vyspělé jedince (držíme rekord v ČR), tak já mám dosud na medailové jedince smůlu. Pro některé kolegy, kteří ovládají § 14 ZOM dodávám, že jsem myslivecká stráž a dále, že máme orgánem ORP ŽP SSM udělenou platnou výjimku pro lov zvěře uvedené v tomto § pro všechny držitele povolenek v naší honitbě. Tak spoustu zážitků. Jdu studovat fotopast, jestli mám zachaceného jen psa nebo vlka.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Nyctereutes procyonoides - Psík mývalovitý

Příspěvek od sladoch »

A čím je střílíte, když na to přijde? Kulí nebo brokem?
Odpovědět