Rys Ostrovid

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od BwanaHunter »

A, kolega Hirc mě předběhl...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od XAXAP »

Bwana, Hirc: vy jste jen mou odpověď přehlédli.
Pokud už nejste v lokalitách, kde dochází k ilegálním věcem (pytlačení dravců, šelem, vyhrožování pejskařům a dalším návštěvníkům lesa), kde je potřeba tyhle lidi striktně desocializovat dalšími členy sdružení, což se mimochodem neděje, je potřeba, aby bylo z úst každého slušného myslivce slyšet, že je takové chování špatné, nechcete takové lidi mezi sebou atd. Prostě viditelná sebereflexe. Zatím, až na pramalé výjimky, ovšem vidím POUZE vymezování se proti ochraně, bagatelizaci a kličky stylu "to my ne". Už je to jasné?

Apropos, jsem pragmatik. Pokud tuhle Vaši aktivitu neuvidím, považuji za nutné aktivizovat lidi k čemukoliv, co vás donutí ke změně. Včetně duchovní podporu guerillových intervencí. Abych to zakončil pozitivně, už jsem viděl i pod pokusy dehonestovat mou osobu i dobré sebereflektivní reakce typu "nedivím se tomu, že se to lidem nelíbí, co někteří z nás (rozuměj myslivců) dělají a chtěj nám to ukázat". Bohužel je toho málo. Jasně převládají v podstatě emočně disbalanční výkřiky, občas i reakce nesoucí znaky psychopatie.

V pátek mi můžete poskytnout zpětnou vazbu, co jsem řekl na adresu lidové myslivosti několika miliónům lidem skrze Novu. Já ji uvítám. Hodlám být kritický, ale korektní stejně jako na našich vzdělávacích akcích. To mohou potvrdit i zúčastnění myslivci.

Jinak seznam akcí, které děláme, najdete na Facebooku, profil Setkání s rysem. Přijďte se podívat. Rádi vás uvidíme!
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Georg.H »

neuvěřitelné.... :shock:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

Jen ještě zabrouzdám o pár let zpět, kdy se mluvilo o tzv Natura 2000. Nikdo o daném živočichovi nechtěl ani slyšet, natož něco chránit a trochu přizpůsobit hospodaření v lese( oni nám vykácejí les kvůli nějakému motýlu atd). Na druhé straně se horentně psalo kamsi směrem k Bruselu, že se s ochranou nic nedělá.
Televize Nova, to je oddíl sám pro sebe. Přesně jak píše Tim. Pokud to není chlupaté a nenajdeme k tomu " náhradní" rodiče, tak ten náš miláček uhyne. Takto si tedy nějakou ochranu nepředstavuji.
Předpokládám, že tam také zmínite vaše kontrolní odchyty , při kterých jedinec uhynul. Nazval bych to jinak.....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Tim »

XAXAP - Potřebuješ vidět nějakou "akci" mezi myslivci? Chápu, rozumím Ti... Jen Ti povim jednu věc. Pokud někdo udělá blbost, nerad ho ztrapňuji veřejně, pokud to není vyložený pitomec který to potřebuje. Například u nás pokud někdo udělá na úseku myslivosti hloupost (vědomě), tak ho mezi čtyřma očima, jak se říká zjebu, vysvětlím mu co ho čeká pokud se bude něco podobného opakovat a je klid... Nikdo o tom neví a přece se to děje!
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

Ano, věci se dějí a nemluví se o nich. Já měl kupříkladu minulý rok dost složité vyjednávání se zemědělci, vlastníky pozemků atd. Podařilo se po 3/ 4roce vyjednat to, že postoupili necelých osm hektarů zemědělské půdy na biopásy. Čili je dnes ten 800ha lán rozdělen a vhodně osázen. Přínos to má pro všechny živočichy, ne jen ty zajímavé pro myslivost. A myslím si, že kde je vůle, dá se něco dělat. Já měl to štěstí, ale fakt štěstí, že jsem narazil na lidi, kteří mají k přírodě blízko a ještě si pamatují doby, kdy na těch polích dělali s koňmi. Proto šli na ruku a možná v duši chtěli něco odčinit. Těžko říci.....
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od XAXAP »

Crife, pokud se snažíš něco u sebe dělat, máš můj palec nahoru. Je ovšem jedno, o jakého živočicha či zástupce flóry pečuješ.
Nevidím nic, co by zvyšovalo významnost, v souvislosti s obecnou popularitou. Ostatně sám dobře víš, že starat se o jeden druh ani nejde, spíš se staráš v mnohem širším kontextu, který určuje biotop onoho druhu. Faktem je, že rys je z PR hlediska dobré vlajkové zvíře pro ochranu. Je to výhoda. Dopustí-li se ovšem někdo bagatelizace, spíš je to pitomost než projev rozumnosti.

Co si myslíš o TV Nova je irelevantní. Pro nás je to velmi sledované médium, to jest velký dopad toho, co řekneme.
A budeme hovořit tak, abychom se za to nemuseli stydět. Nemáme ve zvyku měnit fakta podle nosného média. Stejně tak ale nebudeme tajit, že existuje dost vysoké číslo odprásknutých rysů a nejen rysů lidovými myslivci a že lidová mysliovost v současném stavu narušuje významné projekty ochrany přírody. Pak už je to na každém divákovi, jak tuto informaci uchopí.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Hirc »

Stejně tak ale nebudeme tajit, že existuje dost vysoké číslo odprásknutých rysů a nejen rysů lidovými myslivci a že lidová mysliovost v současném stavu narušuje významné projekty ochrany přírody. Pak už je to na každém divákovi,
Je někde veřejně dohledatelné a přesně vyčíslené to
dost vysoké číslo odprásknutých rysů
- samozřejmě včetně důkazního materiálu potvrzujícího úmrtí na kulku. Zároveň by mě zajímalo jaký je stav vyšetřování jednotlivých případů. Tedy ve zkratce - počet, důkazy, výsledky.
Možná jen špatně hledám, ale přijde mi, že se neustále opakuje "Šumavský hospodský výzkum" prof. Červeného z přelomu století, takže jeho bájných 500 upytlačených rysů se rozprostírá do čím dál většího časového úseku :roll: .
je potřeba, aby bylo z úst každého slušného myslivce slyšet, že je takové chování špatné, nechcete takové lidi mezi sebou atd. Prostě viditelná sebereflexe. Zatím, až na pramalé výjimky, ovšem vidím POUZE vymezování se proti ochraně, bagatelizaci a kličky stylu "to my ne". Už je to jasné?
Kudy chodím tudy říkám, že pytlačení čehokoliv je špatné. Jedinný pytlák (spárkaté), který se v "mém" MS vyskytnul skončil na hodinu a nikde v okolí si neškrtne. Do TV mě nevím proč nezvou. Ale když si dám transparent na Facebook začneš/začnete mluvit o myslivcích jinak? Mimochodem ta nešťastná ČMMJ se k problematice pytláctví několikrát oficiálně vyjadřovala že to odsuzuje. Např. zde: http://www.cmmj.cz/Ekologie/Ekologie/Za ... -CMMJ.aspx
A veškerý efekt samozřejmě žádný - eko-aktivisté stále házejí všechny myslivce do jednoho pytle, a pytláky (pokud se objeví) to nezajímá.

Takže abych odpověděl na
Už je to jasné?
- NE není. Moje otázka jak oddělit slušné od ne-slušných (jinak než se to děje dnes) zůstává nezodpovězená.

Nevím zda je to Tvoje neznalost nebo záměrná ignorace reality, ale myslivci v ČR nejsou centrálně organizováni. Neexistuje žádný ekvivalent advokátní nebo lékařské komory. ČMMJ je spolek jako každý jiný a nemá jakoukoliv pravomoc nad uživateli honiteb. Naopak, každý uživatel honitby si funguje na svoji odpovědnost a svoje peníze. A zodpovídá se pouze úřadu (OŽP), majiteli honitby (majitelé pozemků) a potenciálně PČR/soudu . Takže pokud se Ti provoz myslivosti v nějaké oblasti nelíbí, tak můžeš sepisovat stížnosti, petice, chodit do TV, ale nedosáhneš ničeho... neb konkrétní problém v konkrétním místě mohou vyřešit pouze výše uvedení.

To co považuješ za
vymezování se proti ochraně
je ve skutečnosti vymezování se proti
A) paušalizaci (všichni myslivci pytlačí/schvalují pytlačení)
B) zjednodušování možností změny která není v současném způsobu organizace myslivosti reálná; viz. tvoje hláška
ti slušní myslivci, jak se mnozí z vás často titulují, nejsou schopni se jich zbavit
Výkřiky na Facebooku, v TV nebo novinách to opravdu nevyřeší.
Nevšiml jsem si, že by například DUHA nebo Ty přišli s něčím konkrétním a reálným. Dokonce i ti sedláci z ASZ dokázali dát dohromady svojí představu fungování myslivosti. A vy kde nic tu nic :wink:

Jen tak na okraj, i sousedé v Německu, kteří jsou nepochybně více organizování a zákonů poslušní, se řeší problémy s odstřelem šelem.
http://www.jagderleben.de/erneut-wolf-o ... t-entdeckt
http://www.jagderleben.de/bauer-schiess ... n-kaernten
Ne že by to bylo omluva.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

Pokud zmiňuješ lidové myslivce, tak v dnešní době jsou to již jen torza pozůstatků se zakořeněnými zlozvyky. Znám jich pár, kterým vadí třeba i ťuhýk pro jeho zahnutý zobák, nicméně nemusíš stále házet všechny do jednoho pytle.
Víceméně tu nevedeme spor o rysa jako takového, ale spíše o podávání informací veřejnosti a v tom si myslím, že nám velmi škodíš.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

Normálně nereaguji, ale tady je přesně vidět, že chybí silná organizace, po které neustále voláme. Různí XAXAPové se v pátek ráno budou zviditelňovat ve Snídani s Novou, kterou normální myslivci neuvidí, protože většina z nich bude v práci, ale nebudou se mít ani jak ohradit, protože se jich nebude mít kdo zastat. Nehledě na to, že jim Nova nedá ani prostor k vyjádření. Osobně si myslím, že nám to nemůže nějak v očích veřejnosti nijak významně uškodit, protože pražáci, kteří chodí do práce až na devátou si stejně už dávno o myslivcích myslí přesně to, co jim média podsouvají - opilci, pytláci a šílenci se zbraněmi, živého rysa většina z nich stejně viděla pouze v pražské ZOO a to bude tak všechno. O tom, že pojem "lidová myslivost" je dávno už anachronismus, nemají takoví XAXAPové ani ponětí, jen se tím hrozně rádi ohánějí. Ani s těmi miliony diváků to nebude tak zlé, co jsem si našel sledovanost Snídaně s Novou, činí kolem 100.000 lidí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od kikin »

Něco mi uniklo?XAcapovi skončil ban,nebo dostal aminu,že už tady je kobercovej nálet.
Budu ot a následky přijímám.

Lotr-jasně vizitku máme namalovanou dobře a Nova zrovna včera zopakovala všechny průsery se zbraněma za poslední dobu.
Víš,jednou mě v zeleným v Praze zastavil produkční z čt.Měl hrozný zájem o parforsní výcvik psů,kde prý myslivci věší na ostnáči psa na štafle,aby byl ,,lepší".Vnutil mi číslo,abych mu dal vědět,kdybych se dozvěděl o nějakém týrání.
Asi po osmi letech známý cizinec tady koupil kus země a dovezl stádo velkých amerických přežvýkavců.Někdo mu je začal systematicky trávit furadanem.Nic nepomáhalo,hlídali,procházeli a hledali návnady,pčr sepsala a každý týden dva kusy pryč.Když jich padlo asi 20,zavolal.
Vzpoměl jsem si na to televizní číslo a viděl bys ten frkot.Ještě ten den tam přijel čt štáb a druhý den Nova s Primou.
Jsou hodnocení podle sledovanosti a trápení zvířat=sledovanost,pravidlo bulváru,to se dobře prodá,zreprízuje.Pak ho pozvou do dalšího pořadu a jiné televize,v jiném čase.
Pak ten chlap dostane granty,vyhlásí sbírky,jeho hlas získává na síle.Náhodou pustí svou vizi,jak těm kurvám zelenejm zbourat krmelce,kazatelny a zničit auta.Věř mi,vždy se najde někdo,kdo ho v tom podpoří.
V tv si už tak dlouho nebude brát servítky,jako tady,nepodceňuj ho.Partnera v rozhovoru mu bude dělat někdo,kdo o tom nic neví.Ale četl,že myslivci chlastaj a střílí lidi.
Použije systém vykopnuté bejvalky,tj.Dokola omýlat svou paušalizující tezi,hraní na city.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

4 kikin - neuniklo Ti nic, XAXAP zřejmě použil nějaký prográmek "unban", kterým lze zabanování celkem snadno obejít, kdo se kdy aspoň trošku pohyboval ve světě on-line her, tak to zná.
V podstatě s Tebou souhlasím, proto se navážím jak do vlastních řad, tak do TV Nova, protože sám z vlastní praxe vím, jak to v jejich světě chodí. Sledovanost dělají jak správně píšeš pravidla bulváru, z pondělního zpravodajství jsem měl pocit, že musím okamžitě vyrazit do supermarketu nakoupit sněžnou frézu, lopaty na sníh a zásoby aspoň na 14 dní, ačkoliv tady už týden svítí sluníčko, cesty jsou suché a po sněhu ani památky.
Podle mého zkrátka potřebujeme organizaci, jejíž zástupce vystoupí v televizi a ohradí se proti neustálému napadání stále poměrně silné zájmové skupiny lidí, bude žádat předložení jasných a silných důkazů o pytlačení, o počtech rysů, bude žádat omluvu atd. atd., ale obávám se, že toho chci asi moc.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

Drama se nekonalo :oops: :lol: :lol:
Jen snad ten počet ulovené zvěře rysem na 300- 600 km2- jak k tomu přesnému číslu došli...... Nechce se mi tomu věřit.
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Johny R »

Blonďák (jméno rysa) krásný. Vše se prakticky točilo jen kolem něj. Bylo to 7 měsíční "kotě". Zaslechl jsem pouze jedinou zmínku o myslivcích (nijak nenapadající) a na konci redaktor jen žbleptnul něco ve smyslu že lidi z rysa v přírodě nemusí mít strach a že neohrozí "STAVY ZVĚŘE", což předpokládám slyšel a vyřknul poprvé v životě. Takže hádám že v přestávkách mezi vysíláním byl náležitě poučen :D! Jinak hlavní zpovídaný (předpokládám XAXAP) několikrát odkazoval na tyto FB stránky https://www.facebook.com/meetlynx
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

Úplně jiný člověk, než jak se tu prezentoval. Ty média mají v jistý moment i pozitivní vliv..... :lol:
Odpovědět