Offroad forum

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

Lesomil píše:je to § 20 odstavec 1, písmeno j)

- je to ale podmíněno "souhlasem vlastníka" ...... :) :wink:
souhlas vlastnika pouze pro odstavce b a h jinak muzes pokud mas povolenku do daneho reviru
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

Tak to jsem zase přehlédl já..... :oops: (sic jsem si to po odeslání uvědomil, ale nač opravovat sám.... věděl jsem, že si to pročteš... :wink: :wink:
vhool

Re: Offroad forum

Příspěvek od vhool »

:twisted: hade :lol: :lol: :lol: ... no ale hlavne ze jsme to dali do kupy a muzem jit sankovat do honitby :lol:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Offroad forum

Příspěvek od Lesomil »

Jo a sáňky zapřáhnem za koně........ :wink:
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Offroad forum

Příspěvek od běžkař »

Já bych se vrátil zase na začátek :) . Přidám tedy i svůj názor na problematiku.
Od malička chytám ryby a jsem takřka každý den v lese (většinou však ne v rámci myslivostí). V průběhu mnoha let, co jsem chytal ryby, jsem krom jiného snil o tom, být myslivec. Ale jako mladému klukovi mně to přišlo nereálné. Nedokázal jsem si představit, že bych jednou mohl provozovat myslivost. Přišlo mi to jako komunita, mezi kterou se nadá dostat (žádného myslivce jsem neznal). Bral jsem to jako skupinu geniálních lidí, kteří se starají o zvířátka a přírodu. Postupem času jsem se však dopátral toho, že bych se za určitých okolností mohl myslivcem stát. V 18 letech jsem tedy uděl roční myslivecký kurz a později zbrojní průkaz. Po té, co jsem se mezi myslivci začal trochu pohybovat, tak jsem samozřejmě zjistil, že jsou to naprosto normální i nenormální lidé. Celkem s jistotou bych řekl, že jde o klasický reprezentativní vzorek naší populace (je zde spoustu exotů i normálních fajn lidí). Problém je však v tom, že nekritický člověk si to jen těžko dokáže uvědomit a myslí si, že když je každý den v lese, tak mu to tam všechno patří. Ale "ejhle", ono to tak není. Je to totiž tak, že člověk je od přírody různorodý a má tudíž různé zájmy. Jde tedy hlavně o to, si tento fakt uvědomit. Já například krom myslivosti a rybaření provozuji: běh, kolo, lezení, turistiku, plavání, tenis, badminton, volejbal, beach volejbal, lyže, běžky etc. etc. A naprosto respektuji každého v tom, co dělá (pokud je to teda "normální").
Tradičně jsem se dostal velkou oklikou k tomu, co jsem chtěl říct :D Jsou prostě lidé, kteří mají jen to svoje a vše ostatní je pro ně naprosto marginální. Takoví "zatvrzelci" odsuzují vše ostatní, než to, co dělají oni sami. A v tom vidím problém, proč se někdy nesnáší jednotlivé zájmové skupiny. Je vždy potřeba respektovat i zájmy všech ostatních (samozřejmě pokud je to v rozumné míře) a najít nějaký průnik. Toho se však nikdy nedosáhne v důsledku toho, co jsem nastínil výše......... Jen marně můžu zopakovat, že vše je o lidech...........
babuc
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18.8.2009, 22:04

Re: Offroad forum

Příspěvek od babuc »

Rozhodně nesmí neznámí pachatele natahat mezi stromy lanka a dráty. Kdyby jo , nepovídala by si ofroudová komunita o ničem jiném.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Offroad forum

Příspěvek od MiraDuchek »

Pro mnoho lidí co jsou v offroudové komunitě a píšou na jejich forum jsme cituji: zasraný srnomrdi.
Ovšem po jejich zažitcích kdy se setkali s imbecilem znašich řad se není čemu divit.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Offroad forum

Příspěvek od fesoj »

Co se týče motorkářů, 4kolkářů apod., nikdy jsem do této komunity nepatřil, naopak jsem s nimi měl rovněž pár problémů, ale... Mám-li být objektivní, dovoluji si tvrdit, že provoz těchto strojů v lese by zvěři tak zásadně nevadil /nám myslivcům vadí podstatně víc/, kdyby... Zvěř je úžasně přizpůsobivá a schopná zvyknout si na ledacos, včetně např. střelby - z mládí se pamatuji, jak se na malorážkové střelnici procházelo za plného provozu hejnko koroptví přímo pod dráhami střel a viděl jsem i tlupu vysoké, zalehlou poblíž lomu a vůbec nereagující na probíhající odstřely. A bude-li lesem procházet motokrosová trať, zvěř si zvykne i na ni - ovšem jen tehdy, bude-li ten provoz probíhat na stále stejné trase a víceméně pravidelně. Samozřejmě si nemůže nikdy zvyknout na to, budou-li motorkáři či 4kolkáři projíždět v kteroukoliv denní či noční hodinu kudy se jim zlíbí - a to vůbec nemluvím o takových hajzlech, kteří zvěř vyloženě se svými silnými stroji záměrně štvou po polích... Nemluvím zde o dodržování zákonů, to je otázka jiná, ale o tom, že zájmy SLUŠNÝCH lidí, i když do jisté míry protichůdné, jde při dodržování určitých pravidel /vymezená trasa a čas provozu/ do jisté míry sladit. A to samé platí i pro jiné kategorie návštěvníků lesa, např. pro pejskaře - nedávno jsem se dostal do sporu se starým myslivcem, členem MS, který je přesvědčen, že pes v lese musí být vždy na šňůře a opatřen náhubkem a nedokázal jsem ho přesvědčit, že jde-li po lesní cestě člověk se neupoutaným psem, který mu jde u nohy, nemá právo mu cokoliv vytknout, natož na něj řvát a vyhrožovat zastřelením psa. Slušně upozornit na to, co říká zákon, to ano, samozřejmě - ale nic víc ! A ruku na srdce - právě nedodržováním základních pravidel slušnosti si dokážeme nadělat spoustu zbytečných nepřátel. Jsem ale optimista a domnívám se, že s 90 % lidí se dá vyjít. Ovšem pařez zůstane pařezem a vůl volem a s kým se vyjít nedá, s tím se pak už musí vyběhnout, tvrdě a nekompromisně, za využití všech zákonných prostředků, včetně oznámení PČR nebo přímo příslušnému obecnímu uřadu, ale to už je jiný problém..
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Offroad forum

Příspěvek od Reno »

fesoj píše:...z mládí se pamatuji, jak se na malorážkové střelnici procházelo za plného provozu hejnko koroptví přímo pod dráhami střel...
:D Já kdysi x let chodíval na jednu padesátimetrovou střelnici, kde regulérně "bydlel" zajíc. Tamní střelci jej považovali "za svého" a i ti méně disciplinovaní jedinci byli důrazně upozorněni, že na "jejich zajíce" se prostě střílet nebude. Ten zaječí vykuk si tam v bezpečí oploceného areálu plného ozbrojených bodyguardů lebedil haldu let, střelecký provoz jej nijak neobtěžoval a to se tam více než z malorážek střílelo ze standardních pistolí, revolverů, pušek a občas i brokovnic.

Jinak k původnímu tématu obecně - jako vždy, všechno je to o lidech. V každé zájmové komunitě se prostě najdou omezenci, kteří vidí jen ten jejich zájem a bezohledně dupou po zákonných právech jiných. Své si zažili i mnozí zemědělci, když jim např. některé "kapacity" z řad offroad vyznávajících motorkářů / čtyřkolkářů opakovaně přetrhávají ohradníky pro dobytek, o v nevhodnou dobu "přeorané" zemědělské půdě nemluvě... :?
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Offroad forum

Příspěvek od tornádo »

pavelstrycek píše:Já bych se vrátil zase na začátek :) . Přidám tedy i svůj názor na problematiku.
Od malička chytám ryby a jsem takřka každý den v lese (většinou však ne v rámci myslivostí). V průběhu mnoha let, co jsem chytal ryby, jsem krom jiného snil o tom, být myslivec. Ale jako mladému klukovi mně to přišlo nereálné. Nedokázal jsem si představit, že bych jednou mohl provozovat myslivost. Přišlo mi to jako komunita, mezi kterou se nadá dostat (žádného myslivce jsem neznal). Bral jsem to jako skupinu geniálních lidí, kteří se starají o zvířátka a přírodu. Postupem času jsem se však dopátral toho, že bych se za určitých okolností mohl myslivcem stát. V 18 letech jsem tedy uděl roční myslivecký kurz a později zbrojní průkaz. Po té, co jsem se mezi myslivci začal trochu pohybovat, tak jsem samozřejmě zjistil, že jsou to naprosto normální i nenormální lidé. Celkem s jistotou bych řekl, že jde o klasický reprezentativní vzorek naší populace (je zde spoustu exotů i normálních fajn lidí). Problém je však v tom, že nekritický člověk si to jen těžko dokáže uvědomit a myslí si, že když je každý den v lese, tak mu to tam všechno patří. Ale "ejhle", ono to tak není. Je to totiž tak, že člověk je od přírody různorodý a má tudíž různé zájmy. Jde tedy hlavně o to, si tento fakt uvědomit. Já například krom myslivosti a rybaření provozuji: běh, kolo, lezení, turistiku, plavání, tenis, badminton, volejbal, beach volejbal, lyže, běžky etc. etc. A naprosto respektuji každého v tom, co dělá (pokud je to teda "normální").
Tradičně jsem se dostal velkou oklikou k tomu, co jsem chtěl říct :D Jsou prostě lidé, kteří mají jen to svoje a vše ostatní je pro ně naprosto marginální. Takoví "zatvrzelci" odsuzují vše ostatní, než to, co dělají oni sami. A v tom vidím problém, proč se někdy nesnáší jednotlivé zájmové skupiny. Je vždy potřeba respektovat i zájmy všech ostatních (samozřejmě pokud je to v rozumné míře) a najít nějaký průnik. Toho se však nikdy nedosáhne v důsledku toho, co jsem nastínil výše......... Jen marně můžu zopakovat, že vše je o lidech...........

Pavle já jsem také začínal s rybolovem jako školák,později s myslivostí.
Jak jsem absolvoval všechno nutné k možnosti vykonávání myslivosti (kurz,adeptování,zkoušky,zbrojní průkaz...a konečně členství v MS.)
Až jsem skutečně zjistil jak to v několika MS funguje (to poznáš pouze jako člen a za několik let).Rozhodl jsem se tento koníček se zklamáním ukončit.Ono to zdaleka není tak jak se traduje,že myslivci jsou komunita kamarádů co si vzájemně pomáhají a společně ruku v ruce pečují o zvěř.Mnohem více bych se přikláněl k tvrzení,že se jedná většinou o bandu organizovaných pytláků.
A proč to píšu právě sem ? protože postupně začínám s koníčkem o kterém zde hovoříme- offroad.
Poznal jsem už spoustu lidí,kteří se v těchto kruzích pohybují a nyní začínám litovat zmařených let ve službách několika MS.
U mne se v podstatě nic nezměnilo.Do přírody chodím stále kde rád pozoruji zvěř a kochám se krajinou,střílet chodím pořád ale na střelnici.Odpadlo neustálé dohadovaní se o prkotinách se členy MS (většinou byla jako příčina závist),magoření na společných brigádách a využívání mé osoby ke všemu co bylo zrovna potřeba např. "patříš mezi nejmladší tak běž nasadit stromky,udělat průseky,opravit kazatelny..." Což jsem příjmul a do všeho se pustil.Bohužel některým začlo vadit mé nadšení a vedení usoudilo (po konzultaci s tzv. vlezdoprdelníky (zasloužilý posluhovači,donašeči...) ,že nejlepší bude se mne zbavit jako možné hrozby tj. znepříjemňováním,naschvály až do té doby než to vzdám,což se také stalo.
Frankie
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25.9.2012, 13:12

Re: Offroad forum

Příspěvek od Frankie »

Climber píše: čtv 10.12.2009, 8:10 Tak to je dobrý, největší idioti co exitujou offroad jezdci
co si zamést před vlastním prahem
Odpovědět