Stránka 1 z 1

Federal’s FireStick

Napsal: pát 20.11.2020, 18:29
od pufr
Ranná US hunting sezona pouze pro předovky asi trpí malým zájmem, tak se Federal rozhodl zpřístupnit předepsanou "technologii" širším masám a pod názvem FireStick začal vyrábět plastové kapsle / nábojky s integrovaným lůžkem pro zápalku "209" (osadí se až před nabitím nábojky do zbraně) a 100 nebo 120 grainy prachu Hodgdon Triple 8.

Pro dodržení pravidel "muzzleloader hunting season" se střela nabíjí ústím hlavně :)

Když existují sportovní speciály stavěné tak, aby na gram a milimetr vyhověly pravidlům konkrétní sportovní disciplíny, tak proč nepostavit pušku a náboj, které přesně vyhoví ustanovením US federal hunting laws pro muzzleloaders ... :)

https://www.outdoorlife.com/story/hunti ... ing-world/


Federal-FireStick-2c.jpg
Federal-FireStick-2c.jpg (76.7 KiB) Zobrazeno 3002 x

Federal-FireStick-3c.jpg
Federal-FireStick-3c.jpg (62.04 KiB) Zobrazeno 3002 x


Obrázek


Obrázek

Re: Federal’s FireStick

Napsal: čtv 26.11.2020, 23:20
od FrantaB
:lol: :shock:

Tak tohle už je evidentně jenom způsob, jak vytáhnout peníze z nešikovného hlupáka... Ládovačky na nitro a peletovaný nízkotlaký bezdým nestačily, resp. už netáhne (taky to moc nefunguje, pokud si to člověk nevezme za hobby), tak se pro formu moderní doby plastové opráší osvědčený způsob nabíjení terčových zadovek pro závody na 1000 yds až 1 míli z posledních tří dekád 19. století a pošle se to na pult s úplně "killer" obaly za účelem lovu nejčastěji něčeho jako malý jelen na vzdálenost, na kterou se dá dohodit shnilým jablkem...