nove tema....

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

nimrod nimrod
Tohle je..nechci se vyjadrovat, ale pokud jsou skody, tak neni zbyti..Osobne nahanky cim dal tim vic nemusim, nejde mi jen o postrelenou zver, ale v posledni dobe jsem rad ze se vratim domu zivy a se psem v poradku :lol: Prusvih je, ze malokdo vi, kolik kdy predsatit na kachnu, knizky jsou nanic a clovek se musi vystrilet, na strelnici se naucim tak akorat tahnout a srovnat flintu do ramene.. No a kolik predsadit na prase, kde je prilezitosti na metody pokus omyl jeste menež Ano umi to starsi panove brenekem, protoze jsou vystrileni na zajicich. Kdo z nas byl kdy strilet prase na pruseku?...Rad bych vedel, jestli by ten uspesny strelec strelit to prase na tu dalku i v prudkem sedu.. Na me kdyz jde na nahance liska,tak je to tutovka, predsadim jako na kachnu 1-1,2 m predna 30m a liska je v lese... :lol:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To se mi uz parkrat povedlo na kachanach, mirim na prvni a ejhle--- spadne ta za ni :shock: To je dukaz jak moc se musi predsadit!!!
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

když jsem chodil do kurzu na lovecký lístek - před 15ti lety, tak nás učili, že se kulovnicí nemíří před prase, ale na ryj. :lol: když zvážím rychlost prasete( teda pokud běží), vzdálenost a rychlost střely tak mi vychází minimálně 1m před. Viděl jsem přímo hraběcí ránu na 100m v běhu na samotný kus, přesná komora. Kdo umí, ten umí. :)
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

nevim teda

Příspěvek od Nivna »

ale ten metr před bych asi polemizoval, právě pokud zvažuju rychlost střely prasete a vzdálenost .... nevim jak rychle přesně běhá prase, ale Použiju li 30 km/h, rychlost střely 735m/s a vzdálenost 50m .... buď špatně počitam nebo mi vyjde nějak pul metru - počital sem velmi zběžně takže neni přesny. a to ne pul metru před prase ale pul metru od cíleného zásahu...
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Jednoduchy kalkulator na predsadenie je TU


Dosadi sa ustova rychlost a rychlost strely v 100m.Rychlost ciela bud v kroku,alebo pri uniku - prednastavene su hodnoty 2m/s a 10m/s.
Naposledy upravil(a) lovec dne sob 17.3.2012, 0:27, celkem upraveno 2 x.
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Re: nevim teda

Příspěvek od machal »

Nivna píše:ale ten metr před bych asi polemizoval, právě pokud zvažuju rychlost střely prasete a vzdálenost .... nevim jak rychle přesně běhá prase, ale Použiju li 30 km/h, rychlost střely 735m/s a vzdálenost 50m .... buď špatně počitam nebo mi vyjde nějak pul metru - počital sem velmi zběžně takže neni přesny. a to ne pul metru před prase ale pul metru od cíleného zásahu...
Počítej na 100m- 30km/h=cca 8m/s, 100m letí střela cca 0,14s (nějaký úbytek rychlosti tam bude), 8*0,14=1,12m.
:wink: Jistě že před cíl zásahu!!!!
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: hitparada nesmyslů

Příspěvek od Michal S »

xhur píše::D v hospodě mi tvrdili,že srnec je mlady jelen!! :oops:
taky jsem se kdysy někde dozvěděl že koroptev je samička od bažanta :D
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: nove tema....

Příspěvek od motolada »

Zážitky typu:"Jé tam je malá srnečka -jé a tam je její táta jelen"
řeším vcelku často :lol: Lidi mají vysokou a srnčí pomotanou dohromady.Není se však čemu divit i ve zpravodajství běžně vidíme srnce předkládané za srny.Jelenovité(laně)za srnčí atd...

Nedávno jsem byl na střelnici(viz Geco) a kolega střílel také,na 50m rozptyl asi 20-35cm když jsem se mu snažil nějak pomoct-"vole co chceš ve 100m už to lítá dobře,běžně střelím lišku" :roll: šel sem do kolen a všechny pokusy jsem vzdal.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: nove tema....

Příspěvek od Michal S »

Nebo když můj kolega kterej děla myslivost, tak že jednou za rok jde na hon prohlašuje v hospodě že myslivec bez psa není myslivec :D ps. psa má 12 let starýho bez PZ
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nove tema....

Příspěvek od Petr1970 »

když máš všestranky, nepotřebuješ PZ :-)(když sis předtím udělal lesky u ohařů:-) )
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět