Jen tak kecáme o 223

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Odpovědět
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: přesunuto z CZ 527 - konec

Příspěvek od Shark »

to kasari : jo díky za vyjasnění :D
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jen tak kecáme o 223

Příspěvek od kasari »

Jo, teď už je to ve správný rubrice... :lol:
Ulkomaalainen...
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Jen tak kecáme o 223

Příspěvek od Jiří K. »

to Hakl : Se vší úctou, to co jsi napsal je největší snůška pi....n, kterou jsem za poslední dobu zde na fóru četl a Tvá obhajoba je naprosto dokonala. Mám ten dojem, že většina těch co jsem chodí se snaží něčemu novému naučit či předat své zkušenosti s praxe ostatním a ne psát hovadiny. Pokud ses to ještě nedočetl tak ta Tvá super střela překračující limit je určená pro sport. Její výkony byly zvednuty nad zákonnou mez až po článku našich sportovních střelců o kvalitě nábojů SB, kdy s ní došlo k odlovení dančí zvěře. On papír snese vše, chtěl bych vidět její rychlost na hradlech. Ono slovo myslivec prý je od slova myslet, ale Tobě asi nedošlo. Je totiž s podivem jak velice rádi podobné blbosti nejlépe přebírají ti co mají nejméně zkušenosti a vědomosti. Pak se velice diví, že je někdo zpucuje za to proč stříleli tak daleko, nevhodným střelivem, přes neprostupnou houštinu či nedostatečnou ráži.
Oba děláme myslivost skoro stejnou dobu, tak mně vysvětli proč si po roce 1989 všichni ti co byli donuceni komanči vlastnit pouze .223 Rem pořizovali silnější ráže.
Jinak netvrdím, že s tou ráži lovit nejde. Jde, ale je to ráže pro velmi zkušené a uvážlivé lovce.
A ať nemáš pocit, že sedím pouze u PC. Jsem členem HS, členem dvou MS v jednom člen výboru, člen MR OMS a kolik času strávím v honitbách pokud chci něco dělat dobře si asi dovedeš představit. Jak říká manželka mého kamaráda : " Největší blbosti co může žena, je vzít si myslivce!"

to shark: Pokud jsem dobře podíval, tak ve vláknu .223 jsi používání sportovního střeliva nedoporučoval.
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: přesunuto z CZ 527 - začátek

Příspěvek od Chassin the Trane »

hakl píše:Celoplášťové střelivo je nepřekonatelné...
Kdoví proč se u loveckých nábojů používají polopláště?
hakl píše:Střela se na rozdíl od polopláště nerozloží, ale jen se postaví na špičku a má tím i lepší stop efekt.
U přebíjených nebo továrních nábojů? Kromě toho tvého stop efektu to má i další vlastnosti, které obvykle nejsou žádoucí.
Odpovědět