Lov na vzdálenost až 1300 metrů

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

Ja si myslim, ze vsem mravokarcum jsme na jejich dotazy co se technickych moznosti odpovedeli. Dokonce i na duvod proc.
Rad bych dostal odpoved alespon na jednu jedinou otazku ktereou pokladam uz asi po treti.
Petr 3
tornado
a jim podobni.
Mohli byste mi odpovedet proc chodite do lesa zabijet zver????

dekuji
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Jiří K. »

To Shiva.
Promiň, lov přes web nesmysl? Je to asi 4 roky zpátky kdy toto nabízela jedna US firma. V oboře (farmě) byla lafeta s kulovnici a prásk ho. Poštou pak přišla trofej.
Osobně jsem toto téma otevřel v jiné sekci kam i patří. Proč, protože se mi nelíbilo to jak rychle a nezvykle tvrdě jste utřeli ty co vyjádřili nesouhlas( uznávám byli OT). Přitom některá témata připomínají chat a nic se neděje.
Proč dělám myslivost, protože mám rád přírodu a snažím se abych ji dalším generacím předal v nějakém alespoň zachovalém stavu. Beru,že myslivost a ochrana přírody mají k sobě hodně blízko. Plácat o tom jak to dělat umí mnoho lidí.
Proč jsem se tak rozepsal, abych nebyl ihned zařazen do nějakého šuplíku.
Pokud zadám téma "náboj na 1300 m", tak musím počítát, že se strhne diskuze na téma zda je to nutné.
Jinak pokud jsi to myslel na mne tak M.Dušín nejsem a ten co se tu ventiluje a pak svůj ventil maže jsi asi ty. Když si myslím, že mám něco na srdci a měl bych to říct tak to udělám.
A co nesnáším tak jsou výroky v duchu "Kdo nejde s námi, jde proti nám!", případně pokud narazím na odpor začnu vyzývat všechny svaté ať dané téma uzamknou.
Když tě nezajíma co si o tom kdo myslí a lovit na LR budeš stejně, tak proč se pořád vzrušuješ.

Jiří K.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

Neptal jsem se na to proc delas myslivost, ale proc chodis do lesa zabijet zver.

Muzes mi na to dat odpoved????

Jestli si mazu sve prispevky tak je to jen a jen moje vec.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Jiří K. »

Patří to taky do celého souboru pod pojmem myslivosti. A taky asi musím abych splnil plán lovu.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

nene, pokud vim, tak vzdy rikate, ze lov je az to posledni a nejmene dulezite. Je spousta myslivcu co proste zver do lesa zabijet nechodi.
Plan lovu, jsem rovnez zaslechl od nekoho z vas (na myslivosti) ze prave my LR hunters se tim ohanime. Ale pokud vim tak v kazdem sdruzeni je vzdy jen nekolik clenu kteri chodi lovit nad ramec sveho mrazaku a ziskane trofeje.

Jinymi slovy, chces rici, ze chodis zabijet jen a jen z duvodu toho, ze se to musi a tebe k tomu nuti. Pochopil jsem to spravne???
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Jiří K. »

Když se to týká mého domovského MS tak zrovna patřím mezi ty co loví nad rámec svého mražáku. V poslední době dělám 20% odlovu srnčí zvěře převážně paličkáče a holou. Na maso mám nárok jednou za 2 roky a to si to ještě zaplatím. MS taky potřebuje peníze na svůj chod. A lovit se snažím tak, abych co nejméně dohledával a zvěřinu neničil. Srnce III.v.t. si mohu střelit jednou za 10 let.
Jinak si myslím,že tato odpověď i tvuj dotaz jsou trochu mimo.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

ne to vubec neni mimo. ty se kroutis jak had, je tezky si priznat, sam sobe a na verejnosti uz vubec, ze te to bavi. kdyby te to nebavilo, tak bys to nedelal a pro penize uz vubec ne. zabijis zver kvuli penezum aby sdruzeni melo na svuj provoz??? to jde dost ubohy ne?
Neni to od veci. Protoze zabijet zver je proste prach sprosty zabijeni ziveho tvora. Dnes nemusis zabijet abys neumrel hlady. Nic te k tomu nenuti. Proste te to bavi.
Neptal jsem se co a kolik jsi zabil.
Pred desitkami ci stovkami let to byla nutnost ale stejne lidi zacli obdelavat pudu, "sberaci a lovci". Je obrovske procento obyvatel, ktery proste nic nazabijou, s pitomym kreckem jdou ke zverolekari.
Zabijis zver protoze te to bavi a omlouvas si to tim ze plnis plan lovu.
No vidis, my zabijime zver na 500m protoze to umime lepe nez ty na 100m a mame z toho stejny zazitek jako ty. Hranice vzdalenosti se posouva. Mne neuspokojuje zabit neco na 100m protoze to je proste reznicina, pro tebe je to neodpovedne, ale jen proto protoze to neumis a nedovedes si to predstavit. Takze upalis kazdeho jako kacire.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Jiří K. »

Ještě malý dodatek. Kromě myslivosti chodím i na ryby (relaxovat když mně myslivost nasere). Lovím buď na plavačku nebo přívlačí. Představ si chyť a pusť. Mám totiž možnost volby. A tu rybu si raději koupím.
Až se na zvěř začneš dívat jinak než na terč, tak to možna pochopíš.
Psal jsem to zároveň s tebou.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Jiří K. »

Neodpovědné by bylo kdybych to zkusil s tím co mám dnes k dispozici.
Přečti si pořádně můj dnešní první příspěvek. A za to, že někdo loví na 500m nikoho neupaluji.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

no ale to je celkem jedno jestli je to na 500 nebo 1000m nebo ne???

na 1.300m nevim jestli je mozne zasahovat pravidelne a opakovane cil o velikosti 30cm a o 20cm uz ani nemluvim.
na 1000m nevidim problem 30cm. To si myslim, ze jsem schopen trefovat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Jiří K. »

Omlouvám se, poslední dnešní reakce. Jdu si vydělávat na obživu.
Trochu jsem nepochopil poslední příspěvek. Proč by nebylo možné zasahovat po dostatečném treningu 30x20cm s adekvátní zbraní, dobrým střelivem atd. Když se dá trefit opakovaně cíl cca 100 cm x 60 cm přes 2200 m.
Ale asi něco jiného je afgánec s KPVT a něco jiného je srnec.
A pokud se nepletu tak rychlým odhadem 1 MOA na 1300 je cca 40 cm. Komora srnčí zvěře 15 cm a lišky 7 cm bez rozdílu vzdálenost.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

Vis ja jsem dost skepticky k temto streleckym "vykonum" vojaku. Ono tech zazracnych zasahu na podstatne kratsi vzdalenost je jen par co je opravdu potvrzeno.
Vojenska zbran s tovarni munici neni schopna takove presnosti a pokud si pamatuji tak to bylo udajne strileno .338LM a to 2x zasebou. Takze pro mne je tento vykon mene verohodny nez liska na 1000m.
tyto prezentovane vykony opravdu patri sem do hitparady nesmyslu.
Podivej mne moje 300RUM strili pod 0.2MOA (5ran, bez ohledu na stuedenou ranu). na 500m pod 5cm ale na 1000m to fakt do 10cm nedostanu. mozna tak jednou z deseti. Ale 20-25cm ano. Ale jak celou dobu tvrdime, chce to pripravu na tuto vzdalenost za ruznych podminek. jen derivace strely (210gr VLD) dela 21cm. To jsou vse zname faktory lehce overene na strelnici. zbytek je potreba opravdu testovat (merit vitr, sledovat mirage).

ale to se dostavame zase na zacatek cele diskuze.
kdyz se vratim k tem duvodum, tak kdyz pujdu do sdruzeni ktere ma problem plnit plan lovu, tak samozrejme pujdu strilet tu nudu na ty vzdalenosti abych tu praci odvedl vcas. Ale strelit si kus na 1000m je proste tresinka na dortu. je to vic nez prace, je to stejne jako se priblizit ke zveri na 20m, to uz je pro mne vzdalenost na pistoli. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Petr 3 »

to je asi ten problém,my nechodíme do lesa zabíjet zvěř,ale to někteří snad nepochopí
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od tornádo »

Přiznejme si všichni že lov prostě k myslivosti patří.Stejně jako společné myslivecké akce,kynologie,příroda,přátele se stejným koníčkem atd.
Ale toto už je docela mimo "mísu". :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na vzdálenost až 1300 metrů

Příspěvek od Shiva »

ty jsi asi negramot. dal jsem ti jednoduchou otazku a ty nejsi schopen ji asi pochopit a odpovedet.
jestli lov neni zabijeni tak je to co???
mozna ze ti krivdim, ty chodis do lesa na lovy bezezbrani tj. fotit???

tornado je dalsi co nezabiji.

a uz jsem vysvetlil, ze znam spoustu muslivcu co proste zver nazabiji a delaji ten zbytek myslivosti dobre.

to jste jeste vetsi pokrytci nez jsem si myslel. no nakonce co mohu od myslivcu cekat, ze jo? :-) teda takovych jako jste vy dva.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Zamčeno