Tetřev

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Tetřev

Příspěvek od fesoj »

Měl jsem doma ochočeného tetřevího kohouta a zkoušel jsem, jestli mě najde po stopě, když mu budu ve vysokém borovém lese sypat brusinky. Představte si, že mě našel !Chtěl, abych ho těmi brusinkami krmil z ruky. Pohladil jsem ho - a pak jsem se probudil. Už se mi párkrát o myslivosti zdálo, ale že mě napadla zrovna takováhle blbost, když jsem viděl tetřeva 2x v životě, to není k pochopení. Asi bude mít manželka pravdu, když mi říká, že už z toho lesa blbnu. Ale byl to úplně živý sen, tak jsem hned sedl k počítači abych se s Vámi o ten zážitek podělil. A jdu spát dál - je půl třetí ráno...
Kritériem pravdy je praxe.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Tetřev

Příspěvek od Onďa »

Nebudeš mi věřit, ale mě jeden tetřeví kohout zobal skoro z ruky 8) Je to tak 5let.Byl jsem na březnové lyžovačce v Horní Moravě (pod Kralickým Sněžníkem) a v poledne se v jarním sluníčku u bufetu pod sjezdovkou promenádoval naprosto krotce kohout :shock: Ostatní lidi si ho moc nevšímali, zato já jsem na něho čučel jak bluma. Když jsem se konečně vzpamatoval, zkusil jsem mu házet vydloubaný rozinky z čokolády a on mi je zobal až u nohou. Přiznávám, že když jsem viděl ten klovec, z ruky se mi ho moc krmit nechtělo :)
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tetřev

Příspěvek od figi »

fesoj, až ti dojdou brusinky, přijeď, u nás jich je mraky.

:lol:
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět