Myslivecké tradice & moderní zbraně a nástroje

a vse kolem nich
vhool

Příspěvek od vhool »

no jestlize chces zasobovat houbare drahymi hrackami tak prosim :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

vhool píše:no jestlize chces zasobovat houbare drahymi hrackami tak prosim :lol:
No vo to mě právě de. Mrknul jsem na nějaký fóra z usa, a to co stojí tak do 200 babek, má svoje mouchy, negativní a pozitivní reakce tak 50/50 %. takže právě nevim. Ma? recht, že koupit si ma?inu za 400-500 doláčů a pak přijít k prázdnýmu klacku, tak se asi smíchy neudr?im.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
vhool

Příspěvek od vhool »

jo to je prave ten problem CZ kontra USA (a hlavne v lidech)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

český člověk je schánčlivý. Co se mu hodí i nehodí tak sebere. :lol: :lol: :lol: Já osobně bych raději nikam nic nedával. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Tak tak. Moje otázka byla spíš směřována k nějakým přímým zkušenostem s tímto forichtungem.
Před rokem jsem používal řekněme přístroj, kterej mě uměl zavolat na mobil, když kolem pro?la zvěř nebo když přišla na vnadiště. Zdálo se to být celkem dobré až na tyto mouchy:
1) nevěděl jsem co přišlo - usuzoval jsem pouze z množství volání a z času, kdy se volání uskutečnilo. Aktivovat se to mohlo jak zvěří, tak čímkoliv jiným, na co reagovala infra fotobuňka, někdy se mi zdálo, že to spustily i pohyby větví ve větru. (straky, sojky a jiná ?ou?el byly mojí noční můrou)
2) když mi to volalo - hlásilo, třeba v noci - řekněme že prasata, byl jsem naprdnutý, že tam právě nejsem - halt pech.
3) nikdy se mi to nepodařilo nainstalovat na takové místo, aby se tam zvěř vyskytovala pravidelně. takže to pak vlastně ztratilo smysl. když jsem to dal na vnadiště, tak se třeba 2 dny celkem nic nedělo, krom planých denních poplachů, které jsem stejně většinou nedokázal přesně určit (sojka, zajíc, srnčí, klega - asi) a pak třetí den byl najednou bengál - prasata, což jsem musel většinou druhý den prozkoumat a potvrdit osobně. No a když jsem tam celý natě?ený zasedl, tak zase 2-3dny nic.
Doufal jsem, že si za pomoci tohoto přístroje udělám lepší přehled o pohybech prasat v honitbě, ale celkem to k ničemu nebylo.
Ale bavilo mě to, než jsem poznal, že tudy cesta nevede :cry:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Steyer to si myslím,že nebyla až tak špatná věc.S tím focenim by to bylo fajn,ale opravdu sponzorink pro nenechavé.Měl jsem u hromady hodiny,nevydržely ani týden.Měl jsem,ale ten týden přehled otom jestli leží u nás a nebo u sousedů.Na ?ír jsou dost časově závislý pokuď jim do toho něco nevleze.takže mě to tvoje volání na mobil zaujalo.Jak to fakčí,je to někde dostupné?
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Tak mi z posedu nějaká svině ?lohla holitany a starej vojenskej spacák - mumie. Vůbec nechápu, co s tím může kdo dělat. Měl jsem to už tak pěkně zaprděný .... :twisted:

To Zdeněk41:
Princip jednoduchý:
Krabička plast 10x20cm, uvnitř mobil, který má na některé tlačítko na klávesnici přiletovány dva dráty, které vytočí číslo, které je v paměti ulo?eno - moje číslo. Pozor, mobil musí mít zkrácenou volbu volání, kterou musíš nastavit. např. Klávesa 4 = volání definovaného čísla. (já tam mám Nokii 5110)
Dále uvnitř autodobíječka na mobil - celé to fachá na 12V.
Dále uvnitř nějaké relé, na který je přiveden signál z 12V fotobuňky - de facto pohybový senzor - ten může být přímo na té skříňca nebo na libovolně dlouhém kabelu - Záleží kam a jak to chceš dát.
Přijde zvěř, fotobuňka po?le signál na relé, to sepne dráty jdoucí přes klapku 4 na mobilu a tím pádem vytočí číslo. ještě tam bylo přes relé napojená klapka "c" na mobilu, protože Nokia se sama automaticky po volání nevypne, takže to relé to přes "c" vždycky vypne.
Jak jsem řekl, 12V napájení z baterky na motorku, kterou mám v kbelíku s víkem vedle toho a to je všechno.
Já jsem to nedělal, spájel mi to jeden klučina u ČVUT Elektro.
Dalo by se to doplnit ještě dobíjením ze solár. panelu a místo Nokie bych doporučil nějaký telefon co jede přímo na 12V, třeby ty starý Alcately, je to pak jednodušší, nemusí být dobíječka.
vyšlo mě to na 1500,- 500 materiál, 1000 práce.

Ale ten fo»ák by byl asi lepší. :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Já jsem několikáté generace myslivců v naší rodině, k myslivosti mě přivedl děda už jako "kloučka" a můj vztah k myslivosti byl vždy na velmi trdiční bázi, vždy» tradice jsou to co odli?uje naší krásnou myslivost ve světě. Jestli?e tradice nebudeme dodržovat tak ta banda "hovad" která mezi námi také bohužel je (a opa?ují se nazývat myslivci), převládne a vymřeme jako Slamníkovci.
Nikomu neberu jeho názor na zbraně oblečení a technické vymo?enosti které používá, jestli?e má sám v sobě toto rozVážené a cítí to tak. Myslivost je z velké části atavismus který v nás zůstal a jako takový mi připadá že vylučuje používání moderních "hi-tech" pomůcek. Jsem to jen já, les, zvěř a zbraň. Jak zvěř vyhledávám, vybírám a lovím, to jak se k ní chovám to vypovídá o tom jaký jsem myslivec. Myslivost není koníček a ani kratochvíle tou je lov, myslivost je něco daleko hlub?ího...."Poklekni synečku tak jako před tebou poklekávali staří myslivci...."
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Jakub: Díky za stručné připomenutí podstaty lidského bytí. Doufám, že dobří myslivci a znalci lesa i zvěře tak jako Slavníkovci nevymřou (oni byli do značné míry převálcováni Přemyslovci). Mým snem je také trávit svůj veškerý čas v tichu lesních hvozdů, rozumět a kochat se stopami zvěře a opájet se zážitky z letmých setkání na přelomu tmy a světla.
Myslivcem jsem se stal relativně nedávno, před pouhými pěti lety. Myslivcem du?í jsem ale od narození. To, co dělá naší středoevropskou myslivost tím, čím je, je pro mě svaté. Problém na který zde narážíte je stár jako lidstvo samo. když si náš pra pra předek poprvé na topor nasadil kus pazourku, tak to také byl "nepřípustný" výstřelek tehdejší techniky. Dalším dobrým příkladem je třeba nástup používání veškeré optiky, jak střelecké tak pozorovací, před - řekněme 100 lety. To, co k lovu používáme a čím zvěř lovíme, o nás samozřejmě podává určité svědectví. Z mého pohledu je však daleko důležitější ten celkový přístup. Mohu dnes na zvěř mířit za pomoci satelitu, krou?ícího na oběžné dráze, ale spouš» ovládám přece svým srdcem.
Tam se rozhoduje zda lovit či nikoliv. To, jak zvěř pozoruji, sleduji, stopuji a jsem s ní v kontaktu, musí dle mě splňovat především jedno hlavní kritérium - a to nerušit a nepřeká?et. Techniku, kterou používám, mám k tomu, abych se o lese a zvěři dozvěděl co nejvíce a když se v dne?ní, bohužel trochu překotné době, do lesa konečně pořádně dostanu, tak abych o tom svém lese - revíru také něco věděl.
Osobně mám rád veškeré vymo?enosti moderní techniky, které můžou člověku usnadnit život. Například v medicíně se také nabráníme ničemu, co nám je prospěšné a nikdo k tomu žádné předsudky nemá (krom členů různých zabedněných sekt). Pokud budu trpět artrózou kyčelních kloubů nebo jiným neduhem, kterého mě dne?ní medicína dokáže zbavit (nebo cokoliv jiného (dosaďte si každý dle vlastního uVážení), nebudu se rozmý?let ani dvě pikosekundy, zvlášť pokud budu po takovém zákroku opět moci dojít do mého milovaného revíru. Přeji myslivosti Zdar, jako ohlédnutí za loňskou sezónou a druhé Zdar jako pozdrav sezóně nastávající !
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

TO STEYER:
je mi trochu líto toho sakrkazmu mezi řádky tvého příspěvku.... Nechtěl jsem na nikoho útočit je to jen názor. Co se týká doby a vymo?eností které sebou přiná?í je to asi v pořádku, pokroku neunikneme a bohužel ani dalším "vedle?ím produktům" evoluce, ale do myslivosti se toho začíná tahat na mnůj vkus až dost. Nejméně bolestné jsou zbraně, je každého věc jakou má ráži a jestli má pažbu z kevlarovách vláken vystu?enou leteckým hliníkem a nebo dřevo, jestli chodí na čekanou oděn jako člen militaní guerylové skupiny, nebo sniper. Ale některé věci jsou prostě až moc a na ty já poukazuji. Jsou to věci které šance zvěře hodně limitují (světla, noktovizory atd....), věci které bortí klid zvěře a jejich přirizeného prostředí. Myslím že by to mělo mít hranice. Samozřejmě že dnes už asi nebudeme lovit černou "kančím kopím" protože chceme zvěř když už tak usmrtit co nejrychleji a nejhumálněji, už to dávno neďeláme proto abychom nasytily tlupu. :lol: Je třeba jen rozeznat tu tenkou hranici, ale jak jsem již psal jestli si to každý v sobě dokáže ospravedlnit. Ale jakou radost může mít "srdce" z lovu přes satelit to opravdu netu?ím....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

... souhlasím, satelit je velká nadsázka, kterou rád přenechám velmocem tohoto světa. Jak už jsem psal, rád technické pomůcky používám, ale nelovím s nimi ! Omlouvám se , jestli to znělo sarkasticky, ale v Tvém příspěvku jsi sám sáhnul po dost drsném pojmenování viníků.
Tím, že nelovíme zvěř vlastníma rukama, jsme vlastně všichni na jedné lodi. Pouze s tím rozdílem, že někdo pádluje delším a jiný krat?ím pádlem, protože má halt, třeba větší zkušenosti a to krátké šikovné pádlo mu stačí a jen se usmívá při pohledu na některá velká, nazdobená a třeba i těžkopádná pádla svých spolupádlovníků :wink:
Jakube, sarkazmus stranou, víme přeci co nás na myslivosti baví a proč nás to k ní táhne. vážím si starých a zkušených myslivců, kteří se kouknou, vidí a umí. Ké? bych se i já k jejich zkušenostem někdy alespoň z poloviny dopracoval. :D

Dnes jsem š»astný jako blecha nebo? mám narozeniny a sně?í a sně?í a sně?í, co více si může myslivec vlastně přát ...?? :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

....tak všechno nejlepší, hodně zdraví, rovný broky a hubertovu přízeň....Ano asi jsem byl trochu rozvážněný a proto to oslovení, oslovení které se týká těch rádoby myslivců a moderních lovců kteří postrádají přímí vztah k přírodě a zvěři, kteří v maskáčích vybaveni moderním "hi-tech" prostředkdy se snaží dohnat to co jim může dát jen trpělivost a poznávání.... jinak s tebou souhlasím, víme co nás na myslivosti baví a proč jí máme tak rádi (někdy až za hranice chápaání těch druhých...), a proto bychom jí také měli ochraňovat a snažit se jí co nejvíc ušetřit vlivům civilizační evoluce, ikdyž je to boj s větrnými mlýny. Je to Možná takový můj osobní problém ale je mi hrozně líto když poslouchám pamětníky zlaté éry myslivosti (nemyslím té lidové), o hojnosti zvěře a pohádkových lovech. To už mi asi neza?ijem a musíme se moc otáčet aby naše děti mohli lovit alespoň tak jako my, ale hlavně aby věděli co to je pojem myslivost a myslivec.....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

... bojovat se musí furt a hlavně neházet flintu do ?ita... :D
Díky za gratulaci, Tobě přeji to samé !!!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět