Myslivecké tradice, především zbraně

a vse kolem nich
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Zbraně

Příspěvek od nimrodl »

crif píše:Tři roky zpět mi střelil jeden rakušák kňoura / 178 kg/ vyvržený a bez řečí zaplatil 17 tis. Zkrátka trouba chtivý po ráně.
Dvě leče na to udělal chlapovi jezevčíka. Tam poznal ruce sedláka jak lopaty..... Platit se musí.....
No jo ale pro rakušáka to není trest ale lov za peníze.On bere € , pro našince by ten flastr byl adekvátní.I tak to není žádná sláva, neb z toho těží pouze MS-prachy a maso.Nejlepší by bylo zabavit LL a aby si zopakoval kurz.Dvoumetrákové prase na lončáka neukecáš...A kdyby to zkoušel, tak sebrat i ZP protože nevidí.Příště sundá třeba honce v náletu.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Zbraně

Příspěvek od crif »

Jsem naprosto v klidu Leone. Žádné emoce.
Ten člověk už s tou klientelou nejezdí. Že se někde vyskytne průser- vše je o lidech. Samozřejmě to mrzí.....
Nimrodl-fakt mě nějaké peníze neděsí a maso už vůbec ne. Veškerý příjem z myslivosti jde do ní zpět a k tomu několikanásobek ze svého.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Zbraně

Příspěvek od nimrodl »

To je sice pěkné ale je to 1000 krát hraná písnička jak je to časově náročné, finančně prodělečné, veřejností nedoceněné...kdyby to byla taková katastrofa tak to neděláte nikdo :wink: Hlavně na věrohodnosti moc nepřidávají reportáže z TV a fotky kolující internetem.Obsah nebudem rozebírat, všichni víme o co se jedná.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zbraně

Příspěvek od dalas »

nimrodl> a Ty jsi to dělal pro výdělek?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Zbraně

Příspěvek od nimrodl »

Ze začátku ne.Později až sem tu bandu víc poznal tak sem razil heslo " každý za své" .Proč já bych magořil pro sdružení nevděčníků, když z toho těží pouze oni ?
On je prodělečný každý koníček asi ale je rozdíl jestli ti vložené úsilí aspoň něco dává, bohatě by stačila radost.Když ani ta není, tak se na to vykašleš, žeo ? A najdeš si něco vhodnějšího.
Do offroadu sem vrazil za poslední roky tolik peněz že bych si mohl koupit dva hezčí lankasterové trojáky a jeden lankasterový kulobrok-což byl můj sen od začátku kurzu, přitom si musím fest urvat od huby abych mohl utrácet pak-ale mám to rád, tak neřeším :wink:
ovšem jsou lidi co si z myslivosti dělají kšeft.Prodej zvěřiny, povolenek, poplatkové odstřely, vlastní prospěch jakoukoliv formou obohacení...Těchto znám bohužel víc než koníčkářů, tak jak sem to bral já ze
začátku.

Můj příklad.Ty napodzim sbíráš dva dny v kuse na strništi povalené a přejeté klasy, napytluješ dovezeš domů, průběžně obeznáváš kudy prasata chodí, kde se zdržují.Tam si za své uděláš posed a začneš vnadit.Na třicáté čekané se dostaneš k ráně na 40-ti kilového čuníka, kterého vyvrhneš, odvlečeš domů, odvezeš vzorky, pak rozbouráš a odevzdáš hospodáři.Ten rozhodne na kolik máš nárok, pochopitelně ve společném mražáku je málo, tak ti zůstane lovecké právo a tím to končí.A to se vyplatí že ? :lol:
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivecké tradice, především zbraně

Příspěvek od dalas »

Kdo dělá myslivost jak se sluší a patří, dotuje tu duchovní stránku věci z materiální. Jenže tito lidé nejsou tak vidět, ti jsou prostě nezajímaví. Bylo by pokrytecké říkat, že mezi myslivci nejsou prospěcháři, ale o co je jich méně, o to více jsou předmětem diskuzí. Ale tohle je tady silně OT za což se čtenáři omlouvám. Téma, ač zní velice obecně by se mělo týkat akceptace různých typů zbraní v myslivosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět