Alkohol

a vse kolem nich
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Alkohol

Příspěvek od Onďa »

Leon: Možná je to placebo, nevím. Každopádně mám pokaždý děsnou chuť na colu, popř. kofolu, a chlebíček s ruským vejcem :D Jak to dostanu, su hnedle spokojenější :D

Sarkafarka: Záleží, kam na ty hony chodíš :wink: Jsou regiony, kde se pije dost do mrtva a houby přitom záleží, jestli je někdo myslivec.. Já byl naopak letos na akcích, kde se na nástupu zdůrazňovalo, že alkohol nebudou pít ani honci.. Večer jsme se poveselili, ale na zemi teda nikdo nezůstal.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Alkohol

Příspěvek od motolada »

Kde jsem byl já tak,střelci nikde ani hlt.
S honci je to tak na půl,ale tam kde se řeklo že ani honci tak i ti nechali plucky až na poslední leč do chaty nebo hospody.

Za mě,lék na kocovinu mám,co nejdříve po probuzení do sebe nalít 0,5l energetického nápoje.Má to však úskalí v tom,že pokud by si chtěl po obědě člověk zdřímnout a dostat to ze sebe bezbolestně tak já prostě neusnu a to se většinou připravím o pěknou noční nedělní šoulačku,protože po tom probdělém a na jakékoliv výkony slabém dni (většinou neděle)zase upadám do komatu už kolem 20:00,takže v podstatě zabitá neděle.
Jinak tuto sobotu po firemním večírku,který se "nechtěně" protáhl,jsem měl dost rozumu po příchodu domů nalít do sebe 0,5l vody,to samé zase hned ráno.No a můžu říct že docela dobré :wink:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Alkohol

Příspěvek od Petr1970 »

ján sem se kdysi naučil (kromě jídla a mastnoty) prostě to ředit ve velkým - co pivo, to 0,3 sklenička vody (žádný tlamolepy atd..) prostě to rozředit.. 7-10 piv za večer není problém v pohodě ráno:-)

a co se týče záchodů - po 3 pivu stejně jdu po každým s vodou i bez vody:-)
navíc toho i míň vypiju na žízen:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol

Příspěvek od Zdenek41 »

To Motolada byla alespon vlažná... :lol:
Největší problém je s tou proklatou fefrminskou...Snažím se pít pivo,to je nejmenší zlo.Samozřejmě na Lovu musím...Tak myslivce a nebo dobrou slivku.Jako vyproštováka, vidím slepičí vývar nejlépe bez ničeho :roll:
Nejlepší je před dobrá mastná čabajka.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Alkohol

Příspěvek od Leon »

jo taková přes noc dělaná kýta z divočáka se zeleninou na zakusování škvarků to je věc to pak nevadí ani ta zelená :D
Naposledy upravil(a) Leon dne úte 10.12.2013, 20:11, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Alkohol

Příspěvek od Ondra »

Můžu zodpovědně prohlásit, že jsem ještě neviděl jedinýho myslivce se na poslední leči zežrat jak carskýho oficíra do bezvědomí. Do nálady, to jo. Ale do bezvědomí nikdy. Často jsou to taky starší pánové, žádní 16 letí smradi co po třetím pivu říkají psovi slečno. Mají většinou rozum. No a během lovu už vůbec ne. Pije se čaj (sám ho vařím, takže vím, že je jenom s citrónem a cukrem :D ) a pivo. Ale nealko.
Dneska může být pod vlivem na lovu opravdu jenom ignorant. Je to o držku.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Alkohol

Příspěvek od buba »

Ondra
Takhle zodpovědnej mančaft bych chtěl vidět.Z mojí zkušenosti se v běžným MS chlastá po akci jak o život a na placených naháňkách a honech to bývá ještě horší.Nejsem zatvrzelý abstinent,ale je mi líto prochrápat následující den takže často i nad ránem odvážím některý účastníky domů.Jestli je to tak jak říkáš tak mi není jasný kde se vždycky tak zlijou.Částečně můžu souhlasit v tom,že situace se u starších mění k lepšímu,chlastají míň,ale chlastají....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Alkohol

Příspěvek od Tim »

Tady možná jde jen o úhel pohledu. Ondra psal, že nikoho neviděl se opít do bezvědomí. Ty píšeš, že chlastají jako o život - ale to se nevylučuje. Mám kamaráda, který po honu udělá, když mu to sedne, 20 - 25 piv a 10 malejch rumů. A opravdu chlastá jako o život, jenže odchází domů se vztyčenou hlavou a po svých. A ten, kdo vydrží chlastat až do rána, bývá zpravidla už zkušený piják, který ví, co si může dovolit. Ten, kdo to neumí, spí většinou na stole už po večerníčku.
U nás se samozřejmě po honu také pije, ale kdo řídí, pije kofolu nebo si dá jedno protože ví, že bude sedět ještě 4 hodiny a vystřízliví. Nezažil jsem, že by se někdo (krom jednoho zahraničního hosta) opil tak, že by byl odkázán na pomoc druhých. Zpívá se, melou se kraviny - to jo, ale žádný extrém.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Alkohol

Příspěvek od fesoj »

Já ne že bych byl abstinent, ale to už musí být, abych si dal jedno pivo na žízeň, většinou piji nealko. Kupodivu výjimkou jsou právě myslivecké akce, tam to do mne padá jak Němci do krytu a přitom se zpravidla dokážu řídit zásadou, že pořádní lidé chodí domů za světla. Ale za prvé - vždy se na to musím pořádně najíst a za druhé - nikdy nemíchám pivo, víno a kořalku, vždy buď jedno, druhé nebo třetí. Co velice pomáhá k tomu, aby člověk vydržel, to jsou písničky, jenže dnes už se málokdy sejde parta, která dokáže zpívat a popíjet až do rána bílého. Ale nejdůležitější je kdy se pije, kde se pije a hlavně s kým se pije. A v dobré společnosti pak člověku nedělá problém řídit se slovy Jana Žižky "na množství nehleďte" - a snad i sám sv. Hubert nad ním drží ochtannou ruku, aby stále jako člověk vypadal.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Alkohol

Příspěvek od Ondra »

buba: Přesně jak píše Tim. Fakt jsem na myslivecké akci nikdy nikoho neviděl se totálně vymrtvit. Souvisí to, podle mě, taky s tím, že jsou to často pánové, jejichž společenské postavení jim to nedovolí. Prostě se nehodí, aby byli někde viděni pochcaní a blijící do květináče, chápeš jak to myslím? To zpívání a blábolení je tak nějak "společensky únosné", ale dál už ne :wink:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Alkohol

Příspěvek od Leon »

buba píše:Ondra
Takhle zodpovědnej mančaft bych chtěl vidět.Z mojí zkušenosti se v běžným MS chlastá po akci jak o život a na placených naháňkách a honech to bývá ještě horší.Nejsem zatvrzelý abstinent,ale je mi líto prochrápat následující den takže často i nad ránem odvážím některý účastníky domů.Jestli je to tak jak říkáš tak mi není jasný kde se vždycky tak zlijou.Částečně můžu souhlasit v tom,že situace se u starších mění k lepšímu,chlastají míň,ale chlastají....
nějak nechápu co tě nutí tam chodit když to tam je tak hrozný a vadí ti to tak že máš potřebu to řešit na netu :wink:
CZ 550 american 308win.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Alkohol

Příspěvek od buba »

Leon
Chodím tam rád,hrozný mi to nepřipadá.Ani mi to nevadí,jinde tolik srandy neužiju.
Neřeším to jen reaguju na přízpěvek Ondry.Stejně tak jako ty reaguješ na jiný přízpěvky.
Neměl bys na mě pořád být tak nabroušený,zkazíš si karmu:-P
Naposledy upravil(a) buba dne stř 18.12.2013, 11:37, celkem upraveno 1 x.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Alkohol

Příspěvek od Tim »

No je fakt, že pokažená karma může i zabít, vždyť je to v televizi furt...
Jo ty asi nemyslíš tu na plyn viď? :mrgreen: :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Alkohol

Příspěvek od buba »

:lol: :mrgreen:
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Alkohol

Příspěvek od Chassin the Trane »

Ondra píše:Fakt jsem na myslivecké akci nikdy nikoho neviděl se totálně vymrtvit.
Tak to jsi toho ještě zatím moc neviděl. Po honech je u nás kalba standardem.
Odpovědět