brokovnice ZH

Vše o brokovnicích
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Jirka 359 - Záleží co se ti v baskuli rozsypalo. Prober to s puškařem,třeba to bude jednoduchá oprava (na ZH nic složitého není) pouze se špatně shání díly. Nebo na inzerátech kup jiné ZH, klidně 16ku, jejich ceny se pohybují do 4 tis a ber už řadu 300.
Tuhle starou rozsypanou si nech na náhradní díly. Samotnou pažbu (dřevo) lehce prodáš , laufy ti můžou pasovat nebo je též pustíš a baskuly odhlásíš . Zůstane ti klika, závorník, pera atd na ND.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od kosstik »

Nevíte někdo jaké zahrdleni mají laufy 103 jde o bateriove (trappove) ze značení ZH vyčtu prd .
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od marnet »

kosstik:můj táta měl ZH 103(už ho nemá),ale zůstal mu po něm prodejní lístek označující zahrdlení při použití broků o průměru 3,50 mm má spodní hlaveň 79% a horní hlaveň 75% tzn.obě hlavně jsou plně zahrdlené.Díval jsem se do knihy Myslivecké střelecvtí(Tomáš Krivjanský),kde je popis ZH 303(starší modely 103 i 203 mají,pokud je mi známo stejné hlavně)a souhlasí plně zahrdlené hlavně.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od kosstik »

marnet píše: pon 15.2.2021, 22:53 kosstik:můj táta měl ZH 103(už ho nemá),ale zůstal mu po něm prodejní lístek označující zahrdlení při použití broků o průměru 3,50 mm má spodní hlaveň 79% a horní hlaveň 75% tzn.obě hlavně jsou plně zahrdlené.Díval jsem se do knihy Myslivecké střelecvtí(Tomáš Krivjanský),kde je popis ZH 303(starší modely 103 i 203 mají,pokud je mi známo stejné hlavně)a souhlasí plně zahrdlené hlavně.
Děkuju ti,hledal jsem na Netu ,ale žádné info nikde nenašel .Nevím proč neznačili na hlavně jako to je u starých brokovnic.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Georg.H »

Zh už nějaký rok nemám. Ale mám pocit že zahrdlení bylo vyražené no boku svazku když se laufy vyhodili z baskule

https://www.kdelovit.cz/cz/clanky/mysli ... 02-200-300
Odpovědět