Brýle (skeet,trap)

Vše o brokovnicích
Odpovědět
mikaspa
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: sob 13.8.2016, 20:02

Brýle (skeet,trap)

Příspěvek od mikaspa »

Zdravím, jaké využití mají brýle na skeet/trap? Resp. Jaké Barvy brýlí jsou lepší. Někdo říká že v té barvě vidí lépe oranžové holuby nebo opačně.. pokud by mi to tu někdo vysvětlil budu rád
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Brýle (skeet,trap)

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Kdysi mě jeden moudrý muž řekl, že raději si koupí pušku jen za 80 000Kč a ušetřených 20 000Kč dá za brýle. Rozhodně je na tom hodně pravdy. Pokud se chceš skutečně "brokařině" věnovat, tak dobré brýle potřebovat budeš. Stejně jako dobrou kšiltovku. Na skeetu( za rozdíl od trapu) není problém, aby ti kus holuba vletěl do ksichtu. Je to bezpečnosti. Abys by ve střelbě úspěšný, tak musíš o holubovi vědět, tj. musíš ho vidět. Dobré brýle skutečně jsou schopny trochu vytáhnout holuba z pozadí, potlačit slunce a zabránit oslnění nebo rozjasnit inverzní šero. Nemlží se. Závody jsou mnohdy celodenní a světelné podmínky se třeba 2x i 3x změní. Dobří střelci se volbě skel pro jednotlivé rundy věnují. Jinak je dobré si brýle nasadit tak čtvrt hodiny před rundou, aby si oči zvykly a nakoukal jsi pozadí. Rozhodně bych v těch střeleckých brýlích neřídil a počkal bych po střelbě s řízením auta, aby si oči zvykly . Nikdy bych s nimi neřídil. Volba barvy pro jednotlivé situace je individuální. Dobrý prodejce ti je umožní vyzkoušet a případně si namixovat sadu. To, že si je v krámě nasadíš, mrkneš do zrcadla a rozhlédneš se po obchodě, je na prd. Půjč si pár brýlí na střelnici. Je podle mě lepší mít brýle, které umožnují výměnu skel, než se tahat třeba s pěti různými brýlemi. Ceny dobrých brýlí jsou značné a mnohé brýle jsou dražší než kvéry z Turecka. Faktem je, že někteří prodejci f. jako Perazzi, Beretta, Krieghoff , při prodeji vlajkových lodí- nej modelů, na brýle občas poskytnou příjemnou slevu. Sám mám brýle Castellani C-MASK Pro a jsem spokojen. Sedí dobře, z boku mě tam neleze světlo a nemají žádnou příčku nad nosem!
mikaspa
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: sob 13.8.2016, 20:02

Re: Brýle (skeet,trap)

Příspěvek od mikaspa »

Super děkuji. A jaké barevné provedení se hodí na co? Když na to koukám je xx druhů a odstínů a nikde není zmínka že to je lepší např. Na šero nebo tak
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Brýle (skeet,trap)

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To musíš zkusit sám. Výměnné skla stojí od Pilla třeba 5000+Kč. Každý má jiné oči a barvocit . Co sedi mě, nemusí pasovat tobě! Je to dost peněz a je individuální. Chce to alespoň troje nebo čtvery.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brýle (skeet,trap)

Příspěvek od Lotr »

Pepa má pravdu. Kup si nejlépe sadu s výměnnými skly, s odstupňovaným zabarvením a když přijedeš na střelnici, tak podle místních světelných podmínek zvol nejvhodnější odstín zabarvení skel. Faktorů ovlivňující viditelnost terčů je mnoho, takže budeš mít z čeho vybírat. Někde střílíš proti stěně lesa, jinde zas do volného prostoru, někde je postavená střelnice na jih, jinde zas na sever atd. Takže ráno pěkně brzy dojet na místo, vytáhnout sadu a zkoušet světlo, které se bude během dne měnit. Případně sbírat zkušenosti přímo na střelnici, pokud někdo s sebou takovou sadu má, tak ho požádat o zkušenost a případné zapůjčení k vyzkoušení.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět