brokové dvojky

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Marthynovak
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10.3.2019, 18:33

brokové dvojky

Příspěvek od Marthynovak »

Dobrý den, řeším pořízení brokové dvojky, primárně pro lovecké účely, občas na střelnici (2-3x za rok). Aktuálně vlastní vše v ráži 16, takže preferuji tuto ráži, nicméně zvažuji i 20 či 12, limit je okolo 50.000 Kč. Co jsem našel tak jsou tyto brokovnice:

- Akkar Churchill 512 - pouze raze 12
- Redolfi Selene - pouze raze 12
- FAIR ISIDE - všechny ráže

prosím o radu a případné tipy.

děkuji
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: brokové dvojky

Příspěvek od Toma »

Kup dobré ZP ,max do 8000 kč,a je pokoj.
Lovec zabíjí jednou ranou.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: brokové dvojky

Příspěvek od vasil »

Ahoj, ve svém zadání máš poměrně veliký cenový rozptyl. Toho Churchila bych rovnou vyřadil, měl jsem ho v ruce a neseděla mi tam lišta, kopíruje totiž křivku hlavní, je do banánu. K vidění jí v současné době nalezneš v Praze v Proarmsu. Třeba Ti to nebude vadit. A když už bys byl v Praze, zastavíš se v Supře kouknout na Fair, nevím jak mají aktualizované int.stránky ale Iside skladem nevidím, zavolej tam. p.Herel je výbornej. Měl jsem kozu Fair a nevidím problém se k té značce vrátit.
Redolfi jsem v ruce neměl a ani nevím jak je to s dostupností, volej pana Mikuláška z Brnohunt.
Kdybych měl rozpočet cca 50tis. podle zbraní v Tvém výběru šel bych do Fair. I v tom základu bez bočních desek se krásnej. pak už se jen rozhodnout jestli 12 nebo 20.

https://www.fair.it/en/products/hunting ... side/iside

anebo jak píše Toma, spokojíš se se ZP. Já jsem měl v hledáčku taky novou dvojku a skončil jsem u ZP, náhodou jsem narazil na ZP v novém stavu (byť mi zlobí vyhazovák), tak co se týče dvojek, tak mám na chvíli splněno a můžu svou obsesi v pořizování zbraní obrátit jinam :lol:
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

Dobrý deň
rozmýšľam nad kúpou brokovej dvojky. Primárne využitie spoločné poľovačky na bažanty, do pohonu pri poľovačke na diviaky a 2+3 krát do roka i na strelnicu.
Zaujímalo by ma, či je možnosť kúpiť dvojku cca za 1000 EUR.
Všetky ZP, Iž-ky a podobné staré brokovnice som vylúčil z dôvodu očakávaného zákazu olova a nutnosti, aby zvládla i oceľové broky.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: brokové dvojky

Příspěvek od Kubajs »

No to je hodně šibeniční finanční limit pro pořízení dvojk. V podstatě máš v hledáčku jen Turky ( akkar, yildiz, huglu).
Co se týká posledních baikalů tak ty měly už CIP S tormentaci. Ale to jsou tak ošklivé flinty.... Co se týká ZPček, tak by se musely udělat nový svazek. Vnitřek hlavní minimálně nitridovat a čoky max polovični. Otázka kolik by to stálo, ale pokud by to bylo do ceny turka, tak bych si já osobně zvolil tuto cestu.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: brokové dvojky

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Za mě osobně: S dvojkou bych na střelnici nechodil, špatně se s ní do asfaltu střílí...Žádný sportovní střelec jí nemá a ví proč.
Do revíru ano, ale je to opět o zvyku. Já bych se nestresoval a levně koupil slušné ZP. To je levná kvalitní lovecká brokovnice, která si stále drží svojí nízkou cenu. Cokoliv nového, v případě ,že vám to nesedne tak to s velkým prodělkem pustíte do světa...S tím olovem to nějak dopadne....
Do hlavní bez výměnných choke se může používat ocelový brok do 3,25 mm a u sportovního střeliva se Steel shot problém není.
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

ZP som bol obzrieť niekoľko.
Kusy, ktoré mali hlavne úplne zničené a rovnako i pažby sú v cene 150-250 EUR, našiel som i kusy ktoré vyzerali celkom slušne, pažba trošku obúchaná no nič hrozné a hlavne aj nejak vyzerali boli v cene cca 400EUR.
Koľko stojí výroba nových hlavní netuším ani neviem, že by to dakto na SK robil.

Otázkou je, od akej ceny sú už použiteľné dvojky.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: brokové dvojky

Příspěvek od lovec »

Frankonia má vlastnú značku Mercury. Tie flinty im tuším dodnes vyrába talianska Sabatti.
Tu je jednoduchá dvojka, má to oceľovú baskulu, výmenné čoky a skúšku na oceľové broky. Cena 800€.

:arrow: https://www.frankonia.de/p/mercury-hunt ... ryId=63340
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

No to vyzerá celkom fajn, určite lepšie než načo staré, otázkou je, či to niekto sem aj vozí.

Pri hľadaní v katalógu sabatti som narazil na https://www.tius-shop.sk/brokovnica-sabatti-saba lapované chrómované hlavne znejú celkom fajn a cena by sa dala zniesť a už to aj celkom slušne dizajnovo vyzera.

zaujímavé je aj https://verney-carron.sk/brokovnice/ ale žiaľ, už ich sem nevozia.
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

Zdravím, tak nakoniec to skončilo kúpou Baikal IZ 26 E.
Len mám dve otázky, dával niekto čierniť hlaveň, ktorá má tvrdochróm?
Vie niekto ako sa dá opraviť mramorovanie na baskule?
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: brokové dvojky

Příspěvek od roman200 »

Gratuluji, výborná volba, trochu těžší, ale spolehlivá a pevná. Dodnes lituju toho, že jsem ji prodal. Výborně kryla a jednotná z toho šla jak z dvojaku. Černeni myslím nebude problém a nechal bych nacernit i baskuli. To mramorování se bude v Čechách dělat těžko.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Odpovědět