Poškozený choke

Vše o brokovnicích
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Poškozený choke

Příspěvek od motolada »

Pánové mám poškozený externí choke.
Délka choku cca 10cm, zjistil jsem, že když do něj strčím ukazovák a z venku palec a tocim tak je na straně kterou se vkládá do hlavně šišatý.
Je to viditelné i okem.
Předpokládám, že to pro hladký průchod košíku chokem není dobré a může být ovlivněno krytí, což u sportovní střelby pro kterou jsem zánovní Berettu koupil není vhodné.
Co stím?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Poškozený choke

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To je těžké, pokud se vážně ptáš, tak je potřeba vyhledat lékaře. Pokud je to pokus rozproudit diskusi, tak nic neřeš a vyhoď ho. Opakuji znova, neopravovat a vyhodit. Nový, vzhledem k ostatním nákladům na sportovní brokovou střelbu, je za pakatel.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Poškozený choke

Příspěvek od motolada »

Josef, ptám se vážně,jinak bych to sem nedával.
Osobně nevidím důvod proč by to nešlo opravit.
V jiném odvětví strojírenství,jsem nechával rovnat chromované trubky zcela běžně a to byly sakra jiné ohyby.
Proto se ptám zda stím někdo nemáte zkušenosti.
Chápu, že je dneska doba,kdy se vytrácí zdravé myšlení nad problémy a radši se vše vyhazuje a nahrazuje za nové zboží, ale je mi to prostě proti srsti.
Abych to vysvětlil zcela, není problém si jít koupit nový..... ovšem tady se ptám jasně a na jasnou věc.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Poškozený choke

Příspěvek od dalas »

Jak to vypadá, když koukneš do hlavně při zašroubovaném choke? Měl by tam být vidět po celém obvodu drobný odskok (průměr choke je o málo větší jak průměr vývrtu v místě styku). Je totiž možné, že stěna hlavně ten šišoid vyrovná. Pokud hrana choke zasahuje do vývrtu, je to na problém. Myslím, že by to ale mělo jít tepelným zpracováním na odpovídajícím trnu. otázka je, zda náklady nepřesáhnou cenu nového.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Poškozený choke

Příspěvek od motolada »

Paráda, opravdu to tak je.
Už při zastrkovani choke do hlavně je cítit odpor skrze závit,. takže hlaveň si to opravdu zčásti rovná sama.
Při pohledu do hlavní pak není žádný náznak zavazejici hrany choku.
Osazení, které je vytvořeno výrobcem v hlavni je dostatečně silné aby i toto vejce v pohodě skrylo...
Díky za nápad...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Poškozený choke

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Důležité, že jsi spokojený. Já bych se děsil šišoida v laufu.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Poškozený choke

Příspěvek od Jiskra »

Než se děsit (neb nejhorší smrt je z vyděšení), vyzkoušel bych papír. Ten napoví ,jak to s tím trefováním (krytím) opravdu je.
Nebo se pletu?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Poškozený choke

Příspěvek od motolada »

Josef Kuřitka píše: ned 21.3.2021, 16:34 Důležité, že jsi spokojený. Já bych se děsil šišoida v laufu.
Kdo se bojí nesmí na střelnici.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Poškozený choke

Příspěvek od motolada »

Jiskra píše: ned 21.3.2021, 18:31 Než se děsit (neb nejhorší smrt je z vyděšení), vyzkoušel bych papír. Ten napoví ,jak to s tím trefováním (krytím) opravdu je.
Nebo se pletu?
Samozřejmě že to bude lepší.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Poškozený choke

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Šišoid je šišoidem a papír nic neřeší. Ve finále tam bude díra.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Poškozený choke

Příspěvek od precechtel »

sleduji napsané a od samého počátku notuju Pepovi, tj. vyhodit šišku, zvláště když porovnám hodnotu čoku a flinty..., prostě bych neriskoval co to udělá nyní či v budoucnu
politice a politikům zmar
Odpovědět