Brokovnice Gladius

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar nechápu co máš za oka já mám ty co jsou na tom odkazu a nic se nelepí jenom aby jsi neodřel brynýr tak to na hlavni vypodloží? jemnou kůží třeba ze starý rukavice né pracovní ta je silná a ani se to nehne
http://www.hubertshop.cz/doplnky-ke-zbr ... -s14533156
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Příspěvek od michalos »

jo to je ono to jsou ony....a mě to puškař ještě přilepil originálním lepidlem místo té kůže jak říká? a chytnu za to a posunuje se to po hlavni....takže stačí něco mezi to a pořádně dotáhnout a hotovo.....???? Mno budu muset něco doma najít.....jinak díky....MD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

to je nějakej pomatenej nebo co to lepit :roll: :roll: vždy» to jsou mobilní oka aby to šlo nandat jenom když je tam potřebuji když jdu na střelnici tak to z hlavně sundám a hotovo ta ku?e tam ani být nemusí ale je to lepší právě kvůli ohraně brynýru jinak by tam být nemusela je tam šroubek a v dírce druhý jako kontramatka
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: dotaz

Příspěvek od gonias »

michalos píše:chtěl jsem se zeptat zda to má s vyhazováky nebo vytahováky....díky
Má ji s vytahováky, ale dělá se i s vyhazovákama.
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od egon »

Zdravim otec si koupil brokovnici GLADIUS pred 3roky u rehaka a je sni spokojen.Ale chtel bych se zeptat kdo je vyrobce,protoze co ja pamatuji tak na policiji to take nevedeli a rehak rikal otcovi ze hlaven delaji italove a baskulu spanele co se me zda nejak divne
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od gonias »

Patrně vznikly na základě objednávky německé firmy Frankonia Jagd. Dle dostupných informací jsou vyráběny v kooperaci Itálie a Turecka.

viz. článek v myslivosti
http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... 276&TypR=1
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od fordik »

zdravím
koupil jsem brokovou kozlici Gladius z druhé ruky. ráže 12/76, jednospoušť, vytahovače ,hlavně 71 cm, 5 čoků.
předchozí majitel ji měl 3 roky a střílel s ní trap. vystřeleno cca 2500 ran.
v průkazu zbraně bylo uvedeno: Sabatti Gladius
jsem levák a tato zbraň mi velice dobře sedla. je lehká (3,1 kg) a proti iž vypadá daleko líp. v sobotu jsem byl na střelnici a otestoval jsem ji na skeetu. je to moje 1. zbraň a doposud jsem z brokovnice vystřelil do 100 ran. k mému velkému překvapení jsem ze 40 terčů 33 sundal. největším problémem byly dvojstřely. zkoušel jsem ještě soustřel hlavní special slugem od SB a slugem od Baschieri a Pelagri při zahrdlení cylindr horní hlaveň a 1/4 čok spodní hlaveň na 25 m. střelivem SB horní střed a spodní 10 cm pod. střelivo BP obě o 5 cm doprava, horní 2 cm nad spodní 13 cm pod. až pojedu příště zkusím přehodit čoky v hlavních, třeba to bude lepší. dohromady jsem vystřelil cca 60 ran (sice to není moc) a jak jednospoušť, tak přepínání pořadí odpálení hlavní ok.

fordik
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od michalos »

Tož ono je to trocha sázka do lotérie s tím soustřelem jednotných střel... každé flintě chutná něco jiného a take jinak z každé hlavně... já např. střílím oběma magnum rottweill a vím že spodní chodi kam namířím a vrchní 20 cm nad a když jsem chodil nějakou chvilku s kolimátorem stačilo střílem ze spodní tím magnumem co jsem mě nastřeleno na těch 40 metrů a do horní hlavně dát tu stejnou značku rottweill akorát né magnum ale jen ten do komory 70(byl pomalejší a rychleji "padal dolů") a ten šel na 40 metrů o 5 cm nad zásah spodní hlavně...jinak teď už beru na naháňku brokovnici sporadicky v tlaku apod. a jsem s ní sžít nebo jak to napsat spisovně.. že magnumem ze spodní hlavně mířím muškou cca 1/3 pod páteř a druhou ranou z horní hlavně o kousek níž... a je to vždy kam chci ...zkrátka je potřeba zkoušet, střílet, střílet a střílet a nešetřit..protože se to nevyplatí a pak jsou takový ty rady na poslední leči a u rozumných lidí výčitky co se mohlo stát a jestli to ještě náhodou netrpí......lovu zdar
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od Vojta »

Mám dotaz k této brokovnici - tedy Gladius. Kolega má model s vytahovači a rád by vyhazovače. Lze nějakým způsobem současnou zbraň předělat na verzi s vyhazovači? A pokud ano,jak náročná je tato úprava a na kolik by toasi vyšlo? Jde o to,zda by se to vůbec vyplatilo ... Díky
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od Vojta »

Hledám už asi půl hodiny a bez výsledku. Tak to zkusím sem,i když to tak úplně nesouvisí a určitě to někde bylo zmíněno. Chci se jen zeptat, zda je možné používat náboje 12/67,5 mm v komorách 12/76? Vlastním gladiuse a kolega mi nabizí Hull three crowns 12/67,5 mm. Vím že je možné bez obav používat 12/70 ale kratší? Ano-ne-proč? Děkuji!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od pufr »

Puškařská přestavba vytahovače - zpravidla jednodílého - na dva nezávislé vyhazovače (zvlášť u kozlice) by se vyplatila jen u zcela unikátní zbraně. Ztráta několika tis. Kč při prodeji staré a koupi nové brokovnice Gladius bude velmi pravděpodobně nižší než cena takové puškařské úpravy.

Použitím kratších nábojů vývrt hlavní moderní brokovnice nijak výrazně nepoškodíš. Pokud se mýlím a má někdo jinou zkušenost, ať mě prosím opraví.
Pufr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od Lotr »

Už se to tu mnohokráte řešilo, moderní brokovnice s komorou 76 se vyrábí v kónickém tvaru, aby byla možnost střílet kratší náboje. Bez obav z toho střílej co chceš, já mám obě brokovnice s komorami 76 a už jsem z toho střílel i staré papírové náboje 65 a bez jediného problému nebo poškození.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od fordik »

fordik píše:zdravím
koupil jsem brokovou kozlici Gladius z druhé ruky. ráže 12/76, jednospoušť, vytahovače ,hlavně 71 cm, 5 čoků.
předchozí majitel ji měl 3 roky a střílel s ní trap. vystřeleno cca 2500 ran.
v průkazu zbraně bylo uvedeno: Sabatti Gladius
jsem levák a tato zbraň mi velice dobře sedla. je lehká (3,1 kg) a proti iž vypadá daleko líp. v sobotu jsem byl na střelnici a otestoval jsem ji na skeetu. je to moje 1. zbraň a doposud jsem z brokovnice vystřelil do 100 ran. k mému velkému překvapení jsem ze 40 terčů 33 sundal. největším problémem byly dvojstřely. zkoušel jsem ještě soustřel hlavní special slugem od SB a slugem od Baschieri a Pelagri při zahrdlení cylindr horní hlaveň a 1/4 čok spodní hlaveň na 25 m. střelivem SB horní střed a spodní 10 cm pod. střelivo BP obě o 5 cm doprava, horní 2 cm nad spodní 13 cm pod. až pojedu příště zkusím přehodit čoky v hlavních, třeba to bude lepší. dohromady jsem vystřelil cca 60 ran (sice to není moc) a jak jednospoušť, tak přepínání pořadí odpálení hlavní ok.

fordik

začátkem října jsem testoval další slugy a měnil čoky v hlavních od cylindru po 1/2 na 25 m.
SB special slug 12/67,5 32g, 420 m/s
BP palla 12/70 32g, 480 m/s
Lapua treffer 12/70 34g, 420 m/s
Rottweil brennek magnum 12/76 39g, 450 m/s
Výsledek je ten, že ať mám v hlavních jekákoliv zahrdlení, horní lítá na flek (SB, Lapua) nebo do 3-5 cm vpravo, 2 cm nad (BP, Rottweil). Spodní hlaveň lítá se stejným střlivem o 8 - 15 cm níž proti horní (tedy BP a Rottweil jsou proti záměrnému bodu 5 cm vpravo a 13 cm dole). SB a Lapua lítají téměř stejně, rozdíl u spodní hlavně je 2 cm.
fordik
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od hofi »

Zdravím kolegové
Chtěl bych poradit uvažuji o koupi brok.kozlice Gladius Jagd v ráži 20x76 vytahováky.. nemáte zkušenosti co se týče spolehlivostí a kvalitou této zbraně? Nebo něco jiného za rozumnou cenu ale podmínka je r.20 :) pro běžné lovecké účeli na sřelnici mám 12ku.
Předem dík za odpovědi
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Brokovnice Gladius

Příspěvek od Michal S »

Mám ruskou IŽ 27 v ráži 20/76 a je to v pohodě. Vypadá oproti gladiusce trochu levně ale o to víc to vydrží.
Odpovědět