TOZ-120

Vše o brokovnicích
Odpovědět
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

TOZ-120

Příspěvek od argonaut2006 »

Zdravím nemáte prosím vás někdo zkušenost s touto brokovou kozlici?Jako adept jsem jsem s ni střílel na cvičných střelbách a střílelo se mi s ní výborně i zpracování se mi zdálo solidní
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: TOZ-120

Příspěvek od kojot »

Tozka je zajímavej kousek, kterej jsem si pořídil v roce 2008 v Brněnské prodejně Aviko. Musím podotknout, že se mi s ní střílí výborně, zkrátka mi padla do ruky. I přes vysokou hmotnost, která je na honech spíše na obtíž, jelikož u nás střelím do 20 ran a těžká flinta není kvůli zpětnému rázu opodstatněná, je to flinta dobrá. když říkám dobrá, myslím tím za tři. kamarád ji má o něco déle a super mu šlape, sice blbne spodní vyhazovák, když se zahřeje, ale to samé dělají i Ižky. Ta moje bestie byla dvakrát na reklamaci, načež na podruhé se podařilo odstranit onu příčinu, proč jsem ji chtěl dát pryč. Na poprvé mě prodavač špatně pochopil, co jsem chtěl a dělali úplně něco jiného. Nicméně nezaskakovala temenní klička a musel jsem ji dotahovat dosti ztuha palcem. Nyní je to již opraveno a flinta střílí a vyhazuje parádně.
Otázkou je, co od toho čekáš, je to opět Ruská prasárna, hromada železa a dřeva. Na straně druhé ta moje nezná olej, jak v laufu, tak na povrchu. Letos si nechám upravit pažbení (zeštíhlet), čímž z toho dostanu cca 0,5 kg dřeva a bude z toho vcelku elegantní a nenáročná zbraň. Jesli se hodláš potulovat v lečích, semtam rozbít nějakýho holuba a nebát se škrábanců, nebál bych se toho.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: TOZ-120

Příspěvek od argonaut2006 »

Díky za info takže ono bude asi jedno jestli TOZ-120 nebo Baikal IŽ 27 nehledě na to že TOZ se neda nikde sehnat viděl jsem teď upravenyho Baikala zeštíhlena pažba a předpažbí a nevypadalo taky zle
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Re: TOZ-120

Příspěvek od milan 04 »

Prosím kolegové o informaci - májí brokovnice TOZ 120 chromované hlavně? Děkuji.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: TOZ-120

Příspěvek od Tim »

Snad se nemýlím, ale řekl bych, že na 95% mají tvrdochrom.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět