Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Brokové automaty

Příspěvek od zispo »

Dobrý den mám dotaz, vlastníte někdo brokoví automat MC21? Jde mi o jeho spolehlivost. Měl jsem možnost sním střílet na střelnici a bez sebemenšího problému, střelivem 24 a 28g. Zbraň je značně zahrdlená a přebíjí i slug. Budu rád za každý příspěvek.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Brokové automaty

Příspěvek od CBFranta »

Jsem majitelem MC 21 již 23 let. Jako nová zbraň byl zakoupen otcem asi v roce 74. Za celou jeho éru mi selhal jen jednou, kdy došlo k utržení papírové dutinky náboje, který byl pravděpodobně navlhlý. Nemá chybu na drobnou a na naháňky na černou. Nikdy jsem neřešil co střílet, od plastiku, s-ballu, trapu až po mini magnum.
Naposledy upravil(a) CBFranta dne sob 30.7.2011, 14:17, celkem upraveno 1 x.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Brokové automaty

Příspěvek od zispo »

Tak včera jsem si nechal napsat automat MC21. Před nákupem jsem si vyřídil nákupní povolení jelikož mi prodavač řekl že je to na povolení tudíž kategorie B. Což by mělo bít protože je to přeci automat. Zjištění na policii Znojmo bilo to ,že zbraň je kategorie C tudíž není zapotřebí nákupní povolení. Tak teď vlastně ani nevím zda mám dávat do automatu omezovač na 3 náboje když podle pčr to vlastně automat není. Budu rád za vaše názory. Jinak jsem automat podrobil testu snad všema nábojema co jsem našel od skeet až po slugi a brenek a vše to přebíjí bez sebemenšího problému.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Georg.H »

všechny rádoby automaty brokovnice jsou samonabíjecí, bo po každém výstřelu musíš znovu zmáčknout spoušť
kdyby to byl automat tak by na jedno zmáčknutí spouště vystřelil dávku....
lidově to je automat, prakticky samonabijecí brokovnice...
omezovač bys měl používat...
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Brokové automaty

Příspěvek od zispo »

to ano je to automat, ale jde o viklad zákona pčr znojmo. Kde jsem si na tuto zbraň vyřídil nákupní povolení kategorie B. Ale na policii mě ji napsali na C. že na tuto zbraň nákupní povolení nepotřebuji. Tudíž ji mám vlastně v kategorii C což je opakovací. Je jasný že do automatu omezovač dám. Ale z ohledu výkladu policie čr bych ho vlastně do zbraně kategorie C nepotřeboval. :D :D
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Brokové automaty

Příspěvek od sided »

To je fakt takovej problém podívat se do zákona?

§ 5
Zbraně kategorie B

Zbraněmi kategorie B jsou
...........
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,


MC21 má kapacitu, pokud se nepletu, 4+1 takže je to zbran kategorie B , prodavač měl pravdu a policajti to maj blbě zapsaný. Omezovač nic neřeší.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Georg.H »

omezovač řeší pro výkon práva myslivosti..
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Brokové automaty

Příspěvek od zispo »

Já samozřejmě zákon znám! Jednalo se mi spíš o nejednotnost pčr. a upozornění na případné problémy.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Georg.H »

jak už sem psal u nás je vžitý pojem pro samonabijecí brokovnice název automat v praxi je to stále samonabijecí zbraň
kdyby to byl automat tak by na jedno zmáčknutí vystřílel všechny náboje.....

že to maj na PČR pomotané za to já nemohu hold, jejich neznalost je srandovní
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Brokové automaty

Příspěvek od fesoj »

Zbraň samonabíjecí a automatická je totéž. Dříve se automatické zbraně dělily na poloautomatické, kde je potřeba ke každému výstřelu znovu smačknout spoušť a plně automatické, tj. střílející dávkami. Plně automatické zbraně patří vždy do kategorie "A".Poloautomatické, běžně zvané samonabíjecí, do kategorie "B". Aspoň jsme se to tak kdysi učili. Naprosto přesnou definici by bylo nutno najít v příslušné státní normě. Že to ti policajti neznají, ač jsou za to placeni, je sice smutné, leč bohužel běžné...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Georg.H »

tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové automaty

Příspěvek od tombr.a »

Neni tady nekdo z vas kdo ma samonabijeci brokovnici marocchi a12 nebo 20,brno a okoli.Rad bych tuhel flintu koupil,ale zadny prodejce v brne ji nema na prodejne.Tak bych se chtel na flintu podivat pokud bude nekdo z vas tak hodnej a ukazal by me ji.
Predem dekuji.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

brokový automat - Luger

Příspěvek od michalos »

Zdravím kolegové,
chtěl jsem se zeptat zda někdo nemá nějaké informace ohledně brokového automatu německé výroby Luger. Předem díky za jakékoliv informace,zdroje. S pozdravem Michal
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Potřebuji poradit s koupí brokového automatu, mám bajkal MP153 12/89 a chtěl bych nějakou repre. zbraň bajkal sice střílí, ale vzhledově je to taková trubka a ani mi moc nesedne. Mám fin limit cca 40 tis a můj favorit č. 1 je Beretta A400 Xplor Action Kick-Off co si o tom myslíte?? Budu používat převážně na lov kachen, občas lovecké kolo a cca 15 naháněk ročně na černou. Jakou délku hlavně zvolit??
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2032
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Brokové automaty

Příspěvek od lovec »

Zo svojich skusenosti by som si uz nikdy nekupil automat, ktoreho system je pohanany odberom plynov. Vecna otrava s cistenim spalin v systeme.
U mna osobne je v semiauto brokovniciach absolutna jednotka Benelli, myslim, ze do 40kKc sa v pohode vlezies (mal som v podstate zakl. prevedenie Super 90 Montefeltro, genialna, lahka a vykonna brokovnica, mimo ineho som s nou vystrielal vicemajstra republiky v brokovom parkure pred par rokmi). Zaujimave by pre mna bolo prevedenie s Comfortech pazbou a vymennymi licnicami (su v roznych vyskach).
O nieco dostupnejsi s rovnakym funkcnym systemom je Marocchi Si12 (pretoze Benelli tusim uz muselo uvolnit patent).
Hocico s odberom plynov je u mna out....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět