Brokovnice a jednotná střela

Vše o brokovnicích
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od motolada »

OT
:| pánové zase?
Na 65kg lončákovy není nic zvláštního,všichni víte že je to o úživnosti.....

Pozoruhodný soustřel,někde jsem četl že borec objel hromadu nových i jetých zbraní a to i honosných firem a soustřel katastrofa
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Rainbow »

Taky se mi to nezdálo, ale je to tak, lončačka 65 kg, díval jsem se i do učebnici a podle velikosti háků je to věkově lončák a jak píše Motolada, je to hlavně o úživnosti.Jinak monolity od firmy Duplex mám doma 32g ve 12/76, ale zatím jsem neměl možnost je vyzkoušet
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

Já neřikam že to neni o úživnosti.. jenom sem ušž párkrát zažil "lončáka" kterej nebyl lončák ;)
Ty německý nebyli monolity bylo to něco podobnýho já ten katalog zkusim najít a napíšu přesně výrobce. Dokonce tam byli střely který se po škrtnutí větvičky opět vrátily do původní dráhy. Pak tydle co se rozštěpily. Další se rozletěly na ty malý štěpky a jádro prošlo skrz a čtvrtej druh byl kombinací toho samo rovnacího s tim štepícim.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od sided »

myslíš nejspíš tohle http://www.ddupleks.lv/EN/articles/show/products , na můj vkus dost masakr
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od motolada »

Stáří prasete bylo určeno podle velikosti háků?
Já střílím se střelou do špice a drážkování do vrtule,jsou přesné akorát si nevzpomenu na název je už ošoupaný.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

to sided : jo sou to voni ;)
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od miroš »

sided píše:myslíš nejspíš tohle http://www.ddupleks.lv/EN/articles/show/products , na můj vkus dost masakr
Celkem zajímavé tam jsou ty videa jak to testují přes křoví a různé překážky.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Rainbow »

Stáří prasete bylo určeno podle velikosti háků?
Nevím co se ti na tom nezdá, na chrup jsem se řádně díval, a všeci mi potvrdili, že se jedná o lončáka. Díval jsem se ještě do v Penzumu znalostí z myslivosti (rok vydání 08) a tam je jasně psáno " U ulovených divočáku se stáří posuzuje podle mohutnosti a délky zbraní(trofej), háků a vývoje a opotřebení chrupu. Navíc je tam ještě obrázek, na kterém je odhad stáří kňoura podle páráků a změny horních a dolních špičáků bachyně s věkem a tam je to jasně vidět!. Víc k tomu nemám co říct.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od michalos »

Petr1970 píše:michalos: to jste celkem ještě slabí, taky sem slyšel hlášku "sele a lončák do 200 kg":-)
Já to nemyslel jako humor..ale že jak se již píše o úživnosti honitby...omlouvám se za OT raději zpět k tématu...po těch duplexech jsem také koukal..zkusím je až dostřílím Brenneky v kulobroku abych věděl jestli choděj líp nebo ne pak dám vědět...
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Rainbow »

Jak jsem psal, ty monolity http://www.arms-cz.cz/katalog/02/?artic ... pina=02010 mám doma, když jsem zkoušel slugy od SB tak mi to z IŽ-ky lítalo neskutečně, soustřel spodní a horní hlavně při čtvrtinovým a polovičním zahrdlení byl 3 a 5 cm nad střed což je na 50m podle mě výborný, ty monolity jsem chtěl taky zkusit, hlavně přes to křoví, protože sám prodejce mi říkal, jsou přesné a I když střela zasáhne větev, působením setrvačnosti a obtékajícího vzduchu se opět vrátí do původního směru, ale bohužel jsem je nechal doma.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

To mě se nejvíc líbí ten hexolit akorát je škoda že ho nedělaj i v 16ce. Koukal sem na to video jak to prase potom veme na rentgen jak je krásně vidět kam až se ty úlomky dostanou.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od motolada »

Rainbow: pravdu máš jen z malé části to co popisuješ se dělá u dospělé zvěře.
Jsme tady OT proto se ti to fesoj snaží vysvětlit v jiném tématu tak se tam podívej ať nežiješ v polopravdě.
Pardon za OT ale tohle by se nemělo přecházet
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od mikis »

Tak dnes jsem zkoušel na střelnici muj kulobrok ZH 304 , 7x57 , 16x70, na 50m byl posun slugu vuči zasahu kule o cca 12cm vlevo... po přesunu zaměrného bodu vpravo šla druhá rána teměř přesně na střed...třetí jsem už nezkusil, nebyl čas.... i tak jsem s výsledkem celkem spokojen. Výškově to sedí a holt si musim dát pozor na předsazení.... a krom toho, na dalku budu stejně střílet kulí a v lese mezi stromy se na 50 nebo víc stejně moc nedá...

Použité střelivo SPECIAL SLUG, Sell-Bell, R16x67,5 - 27g
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od cejlon »

Musím říct,že jsem byl velmi mile překvapen, jaký soustřel dokážou vytvořit běžné SB slugy kal. 12.
Na střelnici jsem chtěl vystřílet tyto staré slugy jen tak ze srandy. Na vzdálenost 50m mi to z Browningu GTS ze spodní hlavně se zahrdlením cylinder vytvořilo ze třech ran soustřel 15cm vepsané z volné ruky.
To myslím není vůbec nijak špatné a lítá to relativně přesně.
Ten projektyl jde při střelbě normálně vidět. I kámoš si dal dvě rány a poslal to do téhož soustřelu.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Rainbow »

Už jsem to tu psal, mám podobné zkušenosti jako Cejlon. Po roce od zakoupení brokovnice jsem si říkal, že vyzkouším jak mi lítaj jednotný z mojeho Baikalu.Střílel jsem na karton z krabice o velikosti 30x30 Special Slugama od SB na 50 m, s čtvrtinovým a polovičním čokem mi to lítalo do 3-5 cm nad střed, což mě mile překvapilo.
Odpovědět