Brokovnice a jednotná střela

Vše o brokovnicích
Odpovědět
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od hunterplus »

Dobrý den mám brokovou kozlice ZH a český slug z obou hlavní lítá o 20cm nahoru.Chtěl bych se zeptat jestli se stim neco nechá udělat.Za rady děkuji.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od mikis »

Jako že z obou +- do stejného místa akorát o 20cm výš než míříš? A najakou dálku?
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od hunterplus »

Střílel jsem na 35m soustřel byl dobrý obě hlavně střílý do jednoho místa díry po slugách se tak 1/4 překrývají.Ale lítá to tak 20cm na horu.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

Mířit o 20 cm níž... jinýho se s tim nic neudělá... nebo zkusit jinýho výrobce. text odstraněn pro nabádání k zakázanému způsobu lovu, uživatel varován. dalas
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od michalos »

Asi tak nějak to je hrůza....jinak já bych ještě zkusil si koupit od nějakého renomovaného výrobce hledí se světlovodnými vlákny mikrometricky stavitelné a mušku a na naháňky pokud chodíš s brokovnicí můžeš používat tohle...nastřelit to nějak a myslím že by ses podle toho mohl lépe orientovat... když ti to chodí obě na flek akorát o něco vejš...:wink:
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od mikis »

Foxi , Foxi.... no nic... ale s tim mířením je to asi jediná pomoc.... každopádně bych zkusil několik druhů střeliva. Myslim, že máš poměrně štěstí, jestli ti to lítá na 35m takhle blízko sebe....horší je když ti lítá jedna 20nad a druhá 20pod.... nebo ještě hůř vlevo či vpravo....
Zkrátka bych to neřešil, maximálně si tam dávej na naháňky vyšší mušku(daj se sehnat magnetický se světlovodným vláknem)... tim tě to donutí mířit trochu níž...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Petr1970 »

fox: to je teda rada, se nedivím že myslivost vypadá jak vypadá.... takže počítám na kachny nosíš nejlépe 2 tyhle krámy?
http://www.youtube.com/watch?v=WOoUVeyaY_8

chci se zeptat - je možné že když mám jednu flintu, že z ní různé breneky lítaj jinak? nebo že je i jinej soustřel? jako že
brenek A - horní hlaveň doleva, dolní doprava
brenek B - horní hlaveň na střed, dolní doleva?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od dalas »

dle mého názoru to je možné díky rozdílnému vývinu rány a tím i zpětnému rázu. Jinak se bude zásah přesouvat u kozlice a jinak u dvojky. Jinými slovy, pohyb zbraně než střela opustí hlaveń může být jiný a tím i jiný zásah. Je to obdoba jako u kulovnic.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Petr1970 »

a když se bavíme o stolici? jde mi o to že chci zkusit soustřely a řeším jestli je jedno jaké "breneky" použiju.... nebo potřebuju najít i značku z které to lítá nejlépe?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od fesoj »

Já osobně bych byl vděčný za tak mimořádně dobrý soustřel hlavní a nic bych neřešil, už vůbec ne stolici - i když chápu, že přepadne-li tě měkká stolice na honě, může to být hóóódně nepříjemné :lol: :lol: :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Mr. Fox »

A omlouvám se... vím že neznalost neomlouvá... ale žil sem v tom že to co sem psal je povolený :(
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od mikis »

Myslím, že to ani není tvoje chyba...je to běžnou praxí, sám jsem toho byl několikrát svědkem, pokud má dotyčný aspoň trochu povědomí o tom co dělá ,tvrdí, že střílí maximalně v sebeobraně. Dokonce jsem to slyšel i u zkoušek z myslivosti, a ten chudak co ho za to vyhodili to řekl v dobré víře,protože ho to u nich ve sdružení, kde byl adept tak učili....a kdo v životě neslyšel hlášku dej si tam prasečí (nebo ještě hůř srnčí) brok?? :roll:

Holt něco si musí člověk přebrat sam.....

Jinak k těm jednotným střelám: jednou jsem si koupil střelivo PALA(bylo levné tak na zk) je to modrá krabička s vyobrazeným divočákem, a při střelbě na 70m z volné ruky s kozlicí ZH 201 to dávalo velmi pěkné výsledky....ale soustřel vám opravdu neřeknu, střílel jsem takzvaně na pevné cíle :mrgreen:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od dalas »

to Petr1970: Ve stolici by měly být rozdíly mezi zásahy z praktického hlediska zanedbatelné. Problém je, že v praxi nebudeš střílet ze stolice. Proto bych šel cestou zkoušení co bude vyhovovat nejlépe.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od hunterplus »

Napadlo mě že by se na brokovnici mohl dat kolimator a tím by se to nastřelilo a slugy by litali tam kam bych namířil.Ale taky budu chodit na kachny,bažanty atd. tak by mě zajmalo jestli při tom kolimátor spíš nepřekáží a co když se na sklíčko dostane voda nebo sníh jestli je přesto furt vydět nebo se te tečka rozmaže.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice a jednotná střela

Příspěvek od Petr1970 »

dalas: tu stolici sem myslel abych eliminoval moje chyby (jiný vývin rány atd).. a zjistil "které slugy jak lítají"
proto moje otázka - v jedné zbrani lítají různé slugy stejně nebo různě? - počítám že různě,protože různé konstrukce (toho měkého obalu atd..)

chci zjistit kam to lítá "samo" a pak začít trénovat už s těmi jedněmi....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět