brokovnice ZH

Vše o brokovnicích
jirka359
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15.9.2012, 16:00

brokovnice ZH

Příspěvek od jirka359 »

Dobrý den,
potřeboval bych radu.Rozsypala se mi baskule u kozlice ZH 103.Nemá někdo naprodej jen baskuli?Případně kolik stojí celá brokovnice,
Mám lovecké i skeetové hlavně,tak nevím zda to má cenu opravovat?Jaké máte zkušenosti s tureckou brokovnicí optimal?
Dík Jirka
BecherTomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11.2.2011, 18:37

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od BecherTomas »

Zdravím při dnešních cenách brokovnic bych osobně Zh zkilvidoval jinak ZH 103 je například na bazar hunting nošená s čistými hlavněmi 12x70 za nějakých 5tis.(mělo by na hlavně 103 pasovat i 104 možná i jine řady)s turecký brokovnicemi nemám zkušenost přidam jen citaci z myslivosti
Řekli o brokovnici Optima:
Leoš Hlaváček – český olympionik, trojnásobný mistr světa:
..... příjemná inteligentní zbraň, plynulý chod spouště, ani krátký ani dlouhý, mírně převažuje na předek a k tomu optimální lomení pažby – přímo vybízí k flekové ráně. Při prvním loveckém kole Leoše Hlaváčka s brokovnicí Optima padlo 19 z 20 holubů
Martin Kouba – renomovaný puškař a prodejce zbraní a střeliva:
..... konstrukce a vnitřní provedení vnitřního mechanismu dává jistotu spolehlivé funkce ke hranici desti tisíc ran, pro běžného myslivce super zbraň, super poměr cena a užití
Zdeněk Pochyla – renomovaný puškař:
..... kalení součástek vnitřního mechanismu je OK, jednotlivé díly nejsou ani příliš měkké, ale ani příliš tvrdé, tedy křehké
Myslivost březen 2007 str.12
jirka359
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15.9.2012, 16:00

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od jirka359 »

Díky za odpověď.
četl jsem to samé.Samá chvála, ale na honech ani ze zkušenosti od jiných myslivců info na tuto zbraň nemám.Přijde mi to divné...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Leon »

na turecký brokovnice tady téma už je.Leon
CZ 550 american 308win.
jirka359
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15.9.2012, 16:00

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od jirka359 »

sorry Leone jsem tu poprvé,hledám informace....
Pepele
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17.6.2012, 10:39

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Pepele »

Pánové chtěl bych se optat zda Vám doma nepřebývají vytahováky?? Potřeboval bych je kozlici 12/12 pokud ano, prosím napiště :)
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od kounek »

Měl bych dotaz na znalé zbraní ZH:

koupil jsem brokovnici ZH řady 100 s loveckými a skeetovými hlavněmi. Dneska jsem byl na střelnici, že si zkusím jak to střílí jednotnou střelu a stalo se mi následující:

Na sucho doma s cvičnými nábojnicemi mi zadní spoušť funguje správně jako jednospoušť, tedy zmáčknu jednou, spustí jedna hlaveň, zmáčknu podruhé, spustí druhá hlaveň. Říkám si paráda, jednospoušť funguje dobře, takto budu flintu používat jak na střelnici, tak při lovu.

Přijdu na střelnici, nabiju obě komory, zamířím, zmáčknu zadní spoušť, vystřelí spodní hlaveň, zmáčknu podruhé a nic, spoušť je bez odporu a jde domáčknout až na konec. Tak jsem to zkusil ještě několikrát a pokaždé je to stejné, vyjde jen rána ze spodní hlavně a pak už nic. Pak jsem naládoval dvě vystřelené nábojnice a k mému překvapení to fungovalo bez problémů, tedy to cvaklo naprázdno do jedné hlavně, po druhém zmáčknutí zadní spouště do druhé hlavně. Tak jsem nabil ostré a opět vystřelila pouze spodní hlaveň a na druhé zmáčknutí byla spoušť bez odporu. Zkoušel jsem na spoušť tlačit různě do stran apod, ale bez úspěchu.

Nemáte náhodou někdo tušení, kde by se mohl vyskytovat problém?
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od pultik »

Bych typnul že se ti vypustí kohout tím otřesem při výstřelu.
Buď rád že ti to netupluje. Někdy pomůže na nějaký čas
pilníkem udělat na všech dotčených součástkách znovu hrany
které jsou ohlazené. Jako první bych řádně vyčistil mech. spouště.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od michalos »

Ač jsem majitelem ZH 3.stovkové řady tak se v mechanismu nevyznám, a proto bych ti doporučil než něco doma opravovat a zkoušet je lepší přenechat to osobě, která zbraním rozumí = zanést to puškaři. Vím jak tyhle rádoby opravy doma končívají....nakonec to stojí víc než kdyby se to zaneslo puškaři hned.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Leon »

kdyby šlo jenom o prachy tak jde o HOVNO :!: vem to rovnou k puškaři a kašli na rady o broušení z netu
CZ 550 american 308win.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od kounek »

Do těchto zákroků bych se doma nepouštěl, to je opravdu na prd, ale než začnu shánět puškaře, kterých je tu v okolí opravdu poskrovnu, tak by mě zajímalo, jestli se s tím někdo setkal a co by to mohlo znamenat za závadu, abych se mohl připravit psychicky na cenu a případné sdělení, že jsem si koupil flintu, ze které bude krásný řez na zdi...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od pultik »

Však jse mu psal "že někdy pomůže" a né že si má vzít pilník. To by to asi "znělo opiluj si hrany" !!!
Rozumný puškař ti po prohlídce zbraně řekne co a jak. Až k němu pojedeš vezmi si oba svazky
kvůli kontrole slícování. Může se stát že ty skeetky mají větší vakl a to je zdroj problému.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od motolada »

Jakýkoliv "vakl" ve slícování na to nemá vliv!!
Problém bude pouze v baskuli,ceny se bát nemusíš,za 1000 k ,máš komplet nový pajšl.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Zdenek41 »

A já bych typnul na zlomenej uderník a vyskočené perko.Oprava ala doma... :wink:
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: brokovnice ZH

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Jako majitel ZH to typuji stejně jako Zdeněk na zlomený horní úderník. Vyndej hlavně a podívej se zepředu na čelo baskule. Když bude uražený úderník , uvidíš pouze prázdnou dírku.
Výměna je jednoduchá, je to otázka 5 minut, ale musí to dělat člověk, který ví a už to měnil. Pod úderníkem je pružinka, která ráda vyskočí. Při povolování šroubu ,který přitahuje úderníky ,se musí úderníky přimáčkávat, aby svojí sbíhavostí nesvíraly šroub.
Při sesazování baskule se musí pohlídat ty dvě stranové pera - jednak správná poloha těch spodních čepů,které jsou zastrčené v perech a potom hlídat i skřípnutí pera. Důležité je i neutahovat ten červík ve spodním T- háku. Utahnout ho a o otáčku nebo ot.a půl povolit. Vyzkoušet pohyb závěru dozadu a poté teprv cvaknout hlavně!
Pokud ten červík více utáhneš, nejde zlomit flinta. Docela problém.
Úderník se nechá sehnat ve zbrojovce Holice (pošlou poštou), cena kolem 200Kč/kus.
Má rada - Nespouštěj ZH "na prázdno" ani do vystřílených patron. Buď si kup ty plastové odpružené spouštěcí náboje nebo nechávej flintu nataženou. Nic se jí nestane, neboj se.
Odpovědět