Jak se střílí na zvěř?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

To luban: brzdi chlape vždy» ho ani nezná?. Tak co soudí?!!! Prase na hlavu v chlívku klidně střílej, ale divočáka radši na komoru JO!!!
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak tos mi teda dost jako nas.., protože se chytá?úplně blbostí. Jak jsem psal, pokud jsem na naháňce, tak se zásadně snažím střílet na komoru a nebo nestřílím vůbec! až jsem klidně za debila. Dále střílím zvěř dle průběrného odstřelu. Pokud by se tímto všichni řídili, tak nevidím důvod proč by naháňky neměly být.

A klidně tě to přijdu doučit, když chceš. Ale psát tady na sklo, že se na naháňkách do toho pere jak to leží a běží, to mi skutečně vře krev, protože to by snad ani nikdo z nás neměl vypustit z úst na to? to podporovat a nějak obhajovat. A kdo to dělá, tak skutečně na takových akcích nemá co dělat.

Já se tady nedám potírat za takové slovíčkaření a blbosti! Já většinu prasat střílím v pohybu a vůbec mi to nečiní problém! všechno to jsou komorové rány. Dokonce jsem střílel i sele 30kg na 70m přes mechanické mířidla taktéž na komoru a v chůzi. Já v tom takový problém nevidím, tak nevím, co to tu do mě reje?, protože to co píšeš je fakt velká blbost! Já se tady nechcu chlubit tím jak střílím či nestřílím, ale toto mě fakt štve!

když si to přečte adept, tak co mu to dá? Velký .... protože když pak dojde na naháňku, tak si bude myslet, že do toho m?e v kliduz prat i přes keře a jak se mu zachce, šak se to dohledá.

Já náhodou myslím na humání lov, z toho důvodu jsem si také koupil silnější ráži, aby skutečně i po komorové ráně zvěř netrpěla a případně, kdybych udělal chybu, tak aby tomu tak bylo taktéž.

Skutečně jsem nepochopil tvé příspěvky o co ti tam ?lo, ale prostě takhle se to skutečně nemá.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

RÁNA NA HLAVU JE NEMYSLIVECKÁ.

Já osobně nevidím žádné opodstatnění ji použít pokud můžu střílet na komoru.Takzvaná jistota , že zvěř zůstane v ohni je silně přeVážena rizikem,že se jednou o pár cm mineme a zvěř bude trpět s prostřeleným ryjem.

Srovnání s lovem při společných lovech je mimo.Tam je mnohem větším prohře?kem střelba na nemysliveckou vzdálenost.každý z myslivců(řádných) přece chce ulovit prase řádnou ránou, ale ne pokaždé se to povede .To je v pořádku.
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Já jsem se nikdy nechtěl chlubit tím co umím či neumím, jak mi co jde nebo nejde, ale tak jsem se bytočil že prostě jsem musel ti napsat, že i tak je to možné!

A vůbec mi není jasno, kde jsi vzal, že rána na hlavu prasete je myslivecká, tak Napiš zdroj a můžeme to vyvrátit. Dělej si co chceš, ale neml? tady hlavu jiným!
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
luban
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 22.3.2007, 19:31

Příspěvek od luban »

takže když teda budu mluvit konkrétně:mám střelených 25 prasat , žádný na hlavu , 2 na krk, zbytek na komoru, u další spárkaté vždy komora. Opakuji na naháňce ani jedno. Tím, že jsem řekl své zkušenosti z naháněk jsem se zařadil mezi hovada(podle Edelweisse).
to Mosin:Vmých příspěvkách šlo o to, že když někdo střelí prase na hlavu, tak mu pogratuluji a nebudu ho moralizovat. A mám ten pocit , že se slovíčkařením a útočením jsem nezačal já.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

to luban:
......no tak teď se ti třeba povedla krásná ranka na hlavu Mosina...... tedy rána značně nemyslivecká a ještě k tomu na velmi Váženého člena fóra který zde platí za pravodatného myslivce a dobrého střelce.....
Hádat se o to zda je rána na hlavu myslivecká či ne vypovídá cosi jejím obhajovateli minimálně o tom jak myslivost vnímá. Jako novému členu fóra bych ti doporučil nejdříve hodně číst/pozorovat a potom se vrhnout do nějaké krytiky. Třeba při pozorování příjde? na to o co ostatním na tomto fóru jde. No napovím ti, jde nám o myslivost, přátelskou debatu a sdělování zkušeností, tedy sem nemá smysl zatahovat nemyslivecké kecy v nepřátelském duchu bez ?petky u?itečných zkušeností...........
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

podobná debata je na http://www.myslivost.cz/RadimeSi/detail ... 8&rok=2007
nejlepší rána na černou je na slecho :wink: pak je radost vyvrhovat. :lol: :lol: :lol: zvěřina je nezabarvená :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

U? mě to začíná štvát. Co to tu všechno je? To si říká myslivci? Fajn někdy to někdo zkusí atd. atd., ale tady takové názory co tam prezentuje? Not o je vrchol.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

takže já taky přispěji.
K té již 100x zmiňované ráně na hlavu: Vzhledem k tomu, že černou zvěř lovíme převážně v noci(nepočítám naháňky) je takováto rána nepřípustná.Světelné podmínky nejsou vždy ideální a tma klame! už jsem viděl několik prasat s ustřeleným ryjem, které museli trpět. takže já ránu na hlavu absolutně zavrhuji a v životě bych si nedovolil úmyslně jakoukoli zvěř takto lovit.pro ty, kteří hledají detaily: Mám zde na fóru fotku lišky, která je střelena na krk a výstřel na hlavě, ale to podotýkám nebyl úmysl!!!liška my?kovala a tudí? se ve chvíli kdy jsem vystřelil prostě asi kousek pohla.

A teď k naháňkám: Souhlasím s Mosinem, proč bych nemohl spolehlivě lovit černou v běhu, já s tím také nemám naprosto žádný problém.Ulovil jsem na naháňkách již několik prasat a žádně neode?lo dále jak 20metrů. je to jenom o sebekázní a umění si počkat na ten správný okamžik a ne to zmáčknout hned, jak dostanu prase do kříže, až už stojí jak stojí. Další podmínkou je, že musím samozřejmně také umět střílet, pokud vystřelí někdo 5 ran ročně, tak to může být problém. takže já jsem zastáncem naháněk na černou zvěř a rád je nav?těvuji.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

velmi zajímavá debata na stránkách časopisu který vpodstatě vydává ČMMJ a ve kterém se prezentuje. Jenom doufám že jí nav?těvuje dost adeptů aby měli ten správný vzor, také ekoaktivisté by se zaradovali při podrobnější studii této rozpravy "rádiovkářů". A pak se divte veřejnosti a jejím názorům poté co jim někdo nechá přečíst takovýto PR článek od kolegů (velmi mě zaujal výraz...)prasečkářů.....

Prasárna to je a řádná, snad by si měl pan Ing. Kasina občas taky trochu za-chatovat aby věděl co nového na webu který zpravuje.........
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

takže asi takhle panove: TOTO JE DISKUZNI FORUM A NIKDO,OPAKUJI NIKDO TU NENI ZVEDAVY NA VZAJEMNE NAPADANI.OD TOHO MATE SZ TAKZE VAS VSECHNY PROSIM O ZDRZENI SE OSOBNICH UTOKU A DRZTE DISKUZI NA SLUSNE UROVNI JAK JE NA TOMTO FORU DOBRYM ZVYKEM !!! BERTE TO JAKO ZLUTOU KARTU !!!
TO PLATI PRO VSECHNY ZUCASTNENE

toto pisi jako MODERATOR ne jako VHOOL !!!
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Konečně to někdo rozsekl! Souhlasím s tebou Vhoole! už mi to pomalu začínalo připomínat jedny stránky s mysl. tématikou-každý ví které.Tam to přesně tak dopadlo, takže jsem rád, že jsi to utnul, buď jako moderátor, nebo jako Vhool-to je jedno. :wink:
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

AMEN!!
vhool

Příspěvek od vhool »

dik za pochopeni.vazme si toho ze toto forum ma stale uroven a nekazme ho zabomysima valkama.osobne si myslim ze udrzet latku na verejnem foru je dost unikat a proto budme ukazkou toho ze i myslivci jsou lide rozumni.je to to nejmensi co muzeme pro myslivost udelat :wink:
jirka.vk
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05.6.2007, 17:25
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od jirka.vk »

ještě k té ráně na hlavu:stalo se mi,že jsem se asi před 5-6lety za úplňku po Vánocích , na vnadi?ti pokusil střelit sele z kazatelny na necelých 10 metrů naostro mezi světla.Těsně před výstřelem bachna v mlázu foukla a já sele minul.Počkat až bude stát na ?iroko....NO VÍCKRÁT jsem to už neudělal.když sedíte víc jak desetkrát za sebou v mrazu,tak je to za blbost ta správná odměna. Mockrát jsem se touto příhodou nechlubil,protože už oblekam hubertus skoro čtyřicet let.
Odpovědět