Jak se střílí na zvěř?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To Edelweiss:
Já jsem se blbě vyjádřil....promiiiiiň..... je my jasný že ne pokaždý máme svůj den a rána sedí a také je bohužel smutný fakt že i mezi myslivci je spoustu hovad který prostě střílej jak to příjde. Takovýto samozvaní Vilémové Telové pálí na kejty, měkotu, běhy atd... a někdy po nich musíme dohledávat tě?ce poraněnou zvěř odhodlanou k čemukoliv....s krátkou zbraní souhlasím a velmi přemýšlím že si jí také pořídím abych se při dobrodru?ných výpravách za postřeleným "černým husarem" měl čím ohánět kdyby se rozhodl své šavle obrátit proti mě nebo Alanovi (můj jezevčík... :) ). :oops:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To poslední polínko se mi líbí, ale u truhláře to pak znamená objednávání piva v hospodě jenom několika zbylými prsty. Při lovu to pak může dopadnout všelijak. Je fakt, že do průseru se jeden dostane vždycky z takový nenápadný příčiny. Co se dvounohý škodný týče, nevím, zdy by mi 17 argumentů pomohlo. Osobně bych dal raději přednost tomu, že bych nemusel argumentovat vůbec, ale je jasné, že je lepší mít něco tzv. v rukávu. Na houbách s malým prckem a potkat bachnu se selaty nebo postřelený prase je takzvaně NEMILÉ! Taky už jsem chtěl lézt jednou na strom, ale žádný vhodný nebyl v dosahu, bachna měla tak 60-70kg a dost nepříjemně vrčela.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Krátká zbraň.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

ještě štěstí, že na houby do lesa nechodím. Nevím , jestli bych všechny popsané příběhy zvládl. Normálně jdu ven se psem a vezmu si brovnici. když náhodou narazím na barvu a začnu dohledávat, nebo přímo narazím na postřelený kus černé , tak to vyřeším jednoznačně -12/slug -a to drtivou většinou jednou ranou. Zvěř zbavím jistě a rychleutrpení. Jinak s jednotnou střelou individuálně nelovím. Moje zkušenost mě naučila, že je nejlepší se od konce února až do léta lesním houštinám vyhnout, protože možnost kontaktu s bachyní, selaty nebo čerstvě polo?eným srnčetem , je vysoká. Pocit, že jsem v sebeobraně zabil "mámu od děcek" jenom proto, že jsem nechal hloupě psa proběhnout, mě za to nestojí. Použití lovecké zbraně při sebeobraně Rovněž nic nebrání - lze postupovat dle ustanovení o nutné obraně,ale tento § by měl znát každý držitel ZP. Udělat pytlákovi díru do zad na 50m, když utíká a je to ještě jenom okař,tak to smrdí vraždou s plnou parádou a je úplně jedno z čeho to je.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Znáte zásah na německou komoru, tzv. "Deutsche Zimmer" ??
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To ma byt co ta nemecka komora??
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

...no to je rána přes kejty. Několikrát jsme dohledávali takhle upraveného srnce, ale i prase, po rance zahraničních hostů, kteří k nám občas jezdí lovit. :evil:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

.. a na Deutsche Zimmer to překřtil jeden kolega a myslím, že to velmi přesně vystihuje tu hrůzu. Němčinářům se omlouvám - je to spíš termín alá Cimrman. :?
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No tak jsem strilel svoje prvni prase:( z volny ruky v pohyby asi na 80 v noci. no zacalo hrozne kvicet na a nez jsem k nemu dosel tak bylo zhasly, no a obe kejty byly do gulase... Vazilo 18 kg a strleno bylo 30-06. Spce
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Marek: tak tos měl celkem kliku, většinou je z toho celkem dlouhej dosled a někdy to najdou až krkavci. :cry:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Ty KEJTY u černé Té stojí rundu dokola a u Tebe udělám výjimku a taky vypiju.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Standa: ...... to beru, jenom si musim zjednat nějakej odvoz..... :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Standa: ...... to beru, jenom si musim zjednat nějakej odvoz..... :D
Ale kýta (něm. d. Keule) se použít může. Kejta je ovšem něco úplně jiného...! :wink:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Raději bych to nazval zadnim během ale nic ve zlém ,já jenom aby nevázla konverzace na netu.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Mě se naštěstí ještě rána přes zadní běhy nepovedla, ale jednou za mnou byli sousedi, že jim k nám přeběhla postřelená srna. Zda bych ji s nimi nešel dohledat, když jsme ji našli cca 200m od hranic tak už byla zhaslá. ?Podařilo? se jim ji střelit osmičkou zezadu přes oba běhy. V obou bězích byla otevřená rána velikosti pěsti. Původně měla být do tomboly. :?
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Oni oba byli starší než já a hospodáře jsem dělal teprve ¾ roku. To je nevýhoda mládí a také jsem byl vychovaný, že ke starším mám mít respekt. To mě brzdí dodnes. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět