Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

JJ sklep u Kozubů to opravdu stojí za to vidět. Já už tam byl vícekrát a kompletní příspěvek Pecana je naprosto přesný - i ohledně času. Já od něj mám kulovnici a dva puškohledy(1 můj a jeden pro otce) a nepočítaně brokových nábojů a sem tam něco jiného.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Tak už mám doma nazpět mazla s novým kabátem.Nová pažba-tur.ořech + eben, černění , le?tění .Dílna Jarka Haluzy , viz předchozí.Opravdu moc krásná práce.Více fotek jsou ve fotech zbraní.

Obrázek
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

Marpie píše:JJ sklep u Kozubů to opravdu stojí za to vidět. Já už tam byl vícekrát a kompletní příspěvek Pecana je naprosto přesný - i ohledně času. Já od něj mám kulovnici a dva puškohledy(1 můj a jeden pro otce) a nepočítaně brokových nábojů a sem tam něco jiného.
:wink: jak sem to viděl poprvé, tak sme stál s vykulenýma očima :D
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Příspěvek od Shark »

V tomto vláknu bych se chtěl vyjádřit k poctivcům - šmejdům. Zajisté mnoho z Vás navštívilo obchod v České Třebové Řehák a Řehák. Mám také osobní zkušennost, kdy tito pánové se Vám snaží protlačit různé ,,exkluzivní,, kousky za ,,skvělé ceny,, až už je to puškohled Odeon (made in China), který je dle jejich slov na stejné úrovni s Meoptou nebo jiné věci, které na prodejně již dlouho zahálí. Jako začínajícímu myslivci mi také dobře poradili a z jejích prodejny jsem si odnesl vynkající čistící soupravu (Odeon) na všechny druhy zbraní za ,,skvělou,, cenu 1000,-Kč, kterou jsem pak bohužel shledal pro většinu mých podotýkám standartních zbraní nePoužitelnou, ale nu co?, je aspoň v krásném stříbrném kufříku - ten mi ale zbraně nevyčistí :D . Při koupi klobouku jsem si připadal jako u vietnamců - tlutí ti to, kup si. No jo no, dy? je potřeba prodat, já je chápu.
Abych nepsal jenom hanu na jejich adresu, mají opravdu velký výběr ve zbraních, ale co naplat, když CZ 527 Carbine prodávají o 3000,-Kč dráž než je doporučená cena České zbrojovky a všichni prodejci ji za doporučenou cenu většinou prodávají. Děkuji p. Řehák, ale opravdu ji od Vás už nechci!
Proto vřele doporučuji tyto pány poctivce - šmejdy - obrázek si udělejte sami, když budete potřebovat poradit nebo dobře koupit. O známém, který u nich koupil luxusní Zastavu s vypadaným vývrtem ani už mluvit nebudu, co myslíte, měl problém z reklamací? :D :D :D
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

zkušenosti

Příspěvek od psdk »

Tak přidám taky něco málo informací o lidech v tomhle oboru :-) -jestli se má slova někoho dotknou tak je to jeho problém, protože mluvím jen o zkušenostech, které jsem zažil a stojím si za tím:
Radim Kozub je kapitola sama pro sebe, s tím sklepem máte recht :-) ale opravdu umí sehnat všechno a za hodně dobrý peníz, jen s tím časem má trochu problém, ale ono to stoji za to počkat.
Rostislav Obzina ze Supíkovic : kupuju od něj optiky a opravuje a renovuje mi perfektně zbraně(perfektně myslím opravdu perfektně s citem pro historickou hodnotu a detail), šikovně umí sladit montáž na historických zbraních s moderní optikou tak, že to vypadá jako kompakní celek lahodící oku se kterým je radost střílet, akorát s tím časem je na tom jen o trochu líp než Radim
Bois Opava - solidní ceny na střelivo a dobrá obsluha(teda až na jednu paní, která je úplně marná, s tou se nemá cenu bavit, lepší se zeptat, kdy má směnu někdo jiný)
Tobiá?ek Opava - zkušenosti dost chmurné, neochotná a arogantní obsluha, která ví všechno nejlíp a zákazník je ni??í forma života
FAO Olomouc - pod nálepkou světové firmy to trošku rezne. Měnili mi lauf na ZKK + montáž a nastřelení nové optiky a z nějakého důvodu mi tu optiku zalepili do kroužků a navíc ještě křivě, takže mám kříž dokopce, když mířím. Úplně se zděsili, že chci po výměně hlavně nastřelit i mechanická mířidla ... Neochotní, papírování se táhlo snad půl roku než dodali doklad o zničení staré hlavně ....
Nastřeloval jsem jejich jednu flintu IZ18+montáž+optika a byl to humus, kroužky byly větší než optika, cele se to gajdalo a nastřelit to vůbec ne?lo.
Oni určitě umí, ale musí se jim asi zrovna chtít ...
Petr Rod Sokolov - 100% profesionál, radost s ním obchodovat, vřele doporučuju všem
Oskar Fiala Opava - puškař, který nešetří chválou sám na sebe, ale uvedu příklad jeho práce. Jako mladé myslivecké ucho jsem si koupil starý kulobrok UB a chtěl po něm renovaci pažby. Vzal si za to 500 a dal mi zbraň, kterou natřel ?tětkou a bezbarvým lakem bez toho, že by se namáhal přebrou?ením nebo odpažbením(o proříznutí rybiny je škoda mluvit-on tu rybinu zapatlal tím lakem). Prostě to vzal do ruky a jak to držel tak to ?tětkou ojel a já pak při večerních čekaných loupal zbytky toho laku z kovových dílů, protože Oskar sem tam přetáhl i na hlaveň a baskuli. Po téhle kru?né zkušenosti mi ten chlap ne?áhne ani na vzduchovku.
Detex - vždycky mi vyšli maximálně vstříc a obchodování byla jedna radost. profesionální a férový přístup
Corrado Ostrava - Marcel ?urovec je profík, snaží se, ochotně radí a vysvětluje, jen mi přijde trošku dra??í, ale nic proti němu.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Kuba
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12.3.2008, 12:50

Zdenek Sta?el - Krnov

Příspěvek od Kuba »

Narazil jsme na "puškaře", kterého bych nepřál ani největšímu nepříteli.
přišel k nám do sdružení - dali jsme se nějak do řeči. Měl jsem kulobrok 7x57/16 s poškohledem 4 Zeiss, ale vždy jsem tou?il po kulovnici.
Slovo dalo slovo a už jsem byl u Zdenka Staška. Ukázal mi flintu - byla pěkná (byl jsem zaslepen). 7.62x54 Steyer - hlaveň jinak strarý Mosin.
puškohled 6-24x50 TASCO.
Podotýkám, že za "kamarádskou" cenu 15 000 Kč.
Flinta měla klasický německý napínáček, který se mi ulomil. Jedu za ním, aby mi to opravil. On, že to neumí, musí to poslat kamarádovi.
Koupil jsem od kámoše CZ 550 FS .308 win. Byl na něm puškohled meopata 2000 7*50, já ho (blbec) nechtěl, jelikož jsem měl své TASCO.
přehodil jsem puškohled na CZ a zkoušel jsem vystřelit. Netrefil jsem nic. Zavezl jsem nastřelit k panu Tobiá?kovi do Krnova - ten mi po týdnu zavolal, že to prostě nejde.
Tak jsem se rozhodl zavést flintu Sta?kovi - a začalo divadlo!!!
1. nástřel - vystřelil jsem 3 rány a všechny ?ly tak 1 m dolů. Vzal si TASCO a montáž a že koupí vyšší "krček", aby to zvedl (uji??oval mne, že to je 100% správné řešení)
2. nástřel - 2 rány a úplně to samé. Nyní se vymlouval, že je špatná optika a že si musím koupit jinou - nabízel mi zase TASCO 8*56 s ČB za 5000 Kč samo z kamarádství.
Tak to mne celkem naštvalo - řekl jsem, že s ním končím. Vzal jsem od něj všechno, co jsme u něj měl. Volal jsem kamarádovi a prodal mi tu Meoptu 7*50 za 3500!
Nyní mám kulovničku u pana Hada?e ze Vsetína. Pak dám vědět, co a jak.
Proto doporučuji, aby se všichni vyhli panu Zdenku Sta?kovi z Krnova - je to podvodník, neprofesionál a lhář.
Kdyby chtěl někdo další info, tak Napiště na rybarjakub@gmail.com
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Beretta Brno, Roseveltova - ikdyž jsem nakonec nekoupil tak přesto veliká ochota prodávajícího

Zbraně a střelivo Kachlík Brno, Starobrněnská - taky moc příjemný a ochotný avšak mi připadá že za ka?kou cenu vám chce zboží vnutit ( měl jsem zajem o kulobrok ale byl to 243win což se mi zdálo do kulobroku málo, p.kachlík mě stále přesvědčoval že winchestera má v kulovnici a loví s tím všechno ) ja se ale nenechal. je to obchod s dobrým zbožím ( ceny jsou trošku nadprůměrné ). moc tam ale nenakupuji spíš si tam přijdu popovídat a o?ahat si flinty :lol:

Mrg. Tuza Brno, Mlynská - dobrý zboží kupuji tam hlavně náboje a doplňky. personál je trošku horší no moc tomu nerozumí a neporadí ( nejsou to myslivci a tak moc nemají přehled ). jinak ale ceny super. tady nakupuji nejraději.

AVIKO Brno, Jakubská - nespokojenost. chodíval jsem tam jen pro drobnosti ale věčně nic neměli a já odcházel s prázdnýma rukama.

Byl někdo v ?idlochovicích u Pospí?ila? Chtěl bych si koupit nové golfky a kabát tak až vím na co se mám připravit.
Díky za info
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Aviko má sídlo na ul.Ra?ínova.
karel4
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 22.2.2008, 15:22
Bydliště: Prachatice

Re: zkušenosti

Příspěvek od karel4 »

psdk píše:Tak přidám taky něco málo informací o lidech v tomhle oboru :-) -jestli se má slova někoho dotknou tak je to jeho problém, protože mluvím jen o zkušenostech, které jsem zažil a stojím si za tím:
Radim Kozub je kapitola sama pro sebe, s tím sklepem máte recht :-) ale opravdu umí sehnat všechno a za hodně dobrý peníz, jen s tím časem má trochu problém, ale ono to stoji za to počkat.
Rostislav Obzina ze Supíkovic : kupuju od něj optiky a opravuje a renovuje mi perfektně zbraně(perfektně myslím opravdu perfektně s citem pro historickou hodnotu a detail), šikovně umí sladit montáž na historických zbraních s moderní optikou tak, že to vypadá jako kompakní celek lahodící oku se kterým je radost střílet, akorát s tím časem je na tom jen o trochu líp než Radim
Bois Opava - solidní ceny na střelivo a dobrá obsluha(teda až na jednu paní, která je úplně marná, s tou se nemá cenu bavit, lepší se zeptat, kdy má směnu někdo jiný)
Tobiá?ek Opava - zkušenosti dost chmurné, neochotná a arogantní obsluha, která ví všechno nejlíp a zákazník je ni??í forma života
FAO Olomouc - pod nálepkou světové firmy to trošku rezne. Měnili mi lauf na ZKK + montáž a nastřelení nové optiky a z nějakého důvodu mi tu optiku zalepili do kroužků a navíc ještě křivě, takže mám kříž dokopce, když mířím. Úplně se zděsili, že chci po výměně hlavně nastřelit i mechanická mířidla ... Neochotní, papírování se táhlo snad půl roku než dodali doklad o zničení staré hlavně ....
Nastřeloval jsem jejich jednu flintu IZ18+montáž+optika a byl to humus, kroužky byly větší než optika, cele se to gajdalo a nastřelit to vůbec ne?lo.
Oni určitě umí, ale musí se jim asi zrovna chtít ...
Petr Rod Sokolov - 100% profesionál, radost s ním obchodovat, vřele doporučuju všem
Oskar Fiala Opava - puškař, který nešetří chválou sám na sebe, ale uvedu příklad jeho práce. Jako mladé myslivecké ucho jsem si koupil starý kulobrok UB a chtěl po něm renovaci pažby. Vzal si za to 500 a dal mi zbraň, kterou natřel ?tětkou a bezbarvým lakem bez toho, že by se namáhal přebrou?ením nebo odpažbením(o proříznutí rybiny je škoda mluvit-on tu rybinu zapatlal tím lakem). Prostě to vzal do ruky a jak to držel tak to ?tětkou ojel a já pak při večerních čekaných loupal zbytky toho laku z kovových dílů, protože Oskar sem tam přetáhl i na hlaveň a baskuli. Po téhle kru?né zkušenosti mi ten chlap ne?áhne ani na vzduchovku.
Detex - vždycky mi vyšli maximálně vstříc a obchodování byla jedna radost. profesionální a férový přístup
Corrado Ostrava - Marcel ?urovec je profík, snaží se, ochotně radí a vysvětluje, jen mi přijde trošku dra??í, ale nic proti němu.
DETEX - Již nikdy více. Tak arogantního zástupce jsem dlouho neviděl.
Mám již pomalu 2 roky objednané střelivo SAKO 222 Rem. se střelou ARROwHEAD a oni nakonec řeknou, že se nějakými 40 ks, které jsem po nich chtěl, nebudou vůbec zabývat. Nevidím jedinný kloudný důvod, proč by nemohli vzít, s nějakou dodávkou z Finska, i takové střelivo. Jsou to ?a?ci.
Musím se zeptat přímo v Saku, jak je to s jejich zastoupením v ČR.
Pokud budeš chtít nějakou 308 Win nebo 30-06, není problém.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

prodejci

Příspěvek od ČENDA »

V Děčíně je na Starém městě zbraně a střelivo Rambousek.Pohoda u něj nakupovat, je to člověk který se střelectví věnuje leta(i závodně) a je schopen zájemci i poradit. Co nemáme objednáme a když potřebuje někdo přebít patrony tak taky není problém a prý za dobrou cenu.Já osobně jsem s ním fakt spokojený.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

No já zase mám velmi negativní zkušenost s puškařem panem Tomášem Tlapou z Borku u ČB. Napřed začnu trojákem le?el u něj 10 měsíců stím že chci opravit nefungující pojistku a místo klapky dát schvenka s weaver li?tou. Pojistku opravil tak že sletoval ocelové péro které logicky prasklo po několika ranách, při výměně montáže mi opálil laufy když letoval kameny a celkově to montáž udělal tak že na ní nešel dát puškohled s větším okulárem chtěl jsem střídad 2-8x42 a 7x56 když jsem si ho skoro po roce odvá?el byl na něm ten 2-8x42 a doma jsem přehodil za 7x56 a najednou jsem nemohl střílet byl moc vepředu. šrouby před opravou v pořádku po jeho rádoby opravě roz?vejkané atd. vše po něm musel předělat jiný puškař péro normálně udělal a vyměnil a chodilo to, škody které napáchal na povrchu zbrabně už bohužel odstranit ne?lo.
Druhá zkušenost během opravy trojáku jsem si od něj koupil .22 adaptér na CZ 75B. Jednak se sekal ač mi říkal že proti českému je tohle v pohodě a jednak střílel na 25m 30cm dolů. když jsem tu zavolal není problém dovez opravím to. takže jsem přivezl a půl roku jsem pistoli neviděl ani nezvedal telefony až když mu zavolal kamarád ze svého telefonu a smluvil si sním schůzku coby zákazník zajímající se o nákup adaptéru, který mu chtěl předvést, jelikož tam zrovinka jeden od zákazníka co si pro to nejede má a může si stím bez problému tady na střelnici zastřílet. takže jsem samozřejmně na smluvený termín dojel já a pistoli sebral. Ten idiot ubrousil mířidla tak že to pro změnu střílelo 35cm nahoru. A obdobné zkušenosti sním má více lidí jak jsem bohužel později zjistil. Jedné co nechápu občasné oslavné články v myslivosti nebo střeleckém revue an jeho adresu.
Keci má jako brouk pytlík ale jinak to to neschopnej lempl a flintu uvidíte po roce a zmr...
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Hanuš »

zdravím. potřebuji udelat renovaci zh i s pažbou. jakého doporučujete puškaře v oblasti prahy?
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Pecan »

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli nevíte, kde by se dala koupit pružinka na napínáček a celá spoušť (kohoutek) na kulovnici CZ 550 lux. Sem z okresu Nový Jičín a v okolí všichni puškaři toto nemají a objednání ze zbrojovky trvá minimálně 3 týdny. Nevíte, kdo by na Severní Moravě mohl tyto díly mít? Děkuju
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: zkušenosti

Příspěvek od psdk »

karel4 píše:
psdk píše: Detex - vždycky mi vyšli maximálně vstříc a obchodování byla jedna radost. profesionální a férový přístup


DETEX - Již nikdy více. Tak arogantního zástupce jsem dlouho neviděl.
Mám již pomalu 2 roky objednané střelivo SAKO 222 Rem. se střelou ARROwHEAD a oni nakonec řeknou, že se nějakými 40 ks, které jsem po nich chtěl, nebudou vůbec zabývat. Nevidím jedinný kloudný důvod, proč by nemohli vzít, s nějakou dodávkou z Finska, i takové střelivo. Jsou to ?a?ci.
Musím se zeptat přímo v Saku, jak je to s jejich zastoupením v ČR.
Pokud budeš chtít nějakou 308 Win nebo 30-06, není problém.



Musím opravit co jsem psal o Detexu a dát za pravdu Karlovi4.
Kámošovi jsem pomáhal sehnat iž18Lux v 20/76, jediná byla momentálně v Detexu a tak se objednalo. Přišla, zá úplně jinou cenu (bohužel byli jsme v časové tísni-dárek jeho otci ka narozeninám), bez poutek, které mají být u toho a dodnes je nemá. Jako omluvu slíbili "nějaké náboje", které se teda do dneška taky nekonaly jednoho už nebaví furt se upomínat ... takže příště .......... radši neeeee!!!
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Neznáte někdo dobrého puškaře v okolí Prahy? Potřeboval bych udělat novou polituru na ZKK, kde mám poškrábaný lak.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Odpovědět