Teoretické debaty kolem střelby

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od sided »

Vlašimske zápalky jsou pravděpodobně to nejtvrdší co se dá koupit. Proč ti je Mosin prosekava netuším.
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od Zvědavec »

Tak navzdory "teoretickému názoru" o maximální tvrdosti zápalek se nám tu záhadně objevují minimálně dvě praktické zkušenosti s tím, že oproti jinému střelivu se zápalky SB "prosekávají". Jestli je to materiálem, nebo kovadlinkou asi není úplně důležité. Důležité je praktické zjištění pro jiné uživatele, že někomu stačí změnit střelivo a ne brousit hned úderník. :D
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od petjan »

Ty proseknuté zápalky jsou od S&B se střelou NSR ale teď jsem byl na střelnici s náboji S&B SPCE a ty zase mají zápalku normálně naklepnutou, ne proseklou. Nejspíš to bude asi podle várky zápalek.Nicméně jsem si včera vyzvednul flintu u puškaře, kde jsem se dozvěděl, že jsem tykev, neb jsem měl bordel pod montáží a proto nedosedla jak má a rozhazovalo to po celým papíře. Teď to šlo v trojlístku.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od pufr »

Takto gratulujeme k vyřešení záhady - protože nová montáž na starou MSch. je dnes celkem atypická a i jinak náročná záležitost :)
Pufr
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od petjan »

Jo jsem moc rád, že to bylo pouze mou hloupostí. Ale do budoucna se tomu stejně nevyhnu, chci k té flintě ještě 50 nebo 56kovej puškohled, tak bude potřeba i montáž. Bude od Recknaglu, ty dodávají i polotovary a puškař už to dopasuje přímo na flintu. Takhle mě to alespoň nic nenutí s tím spěchat. Jen mě mrzí, že jsem si ji nenašel v ráži 6,5. Mám v této ráži kulobrok a je to mnohem příjemnější střelba.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od Petr1970 »

hodím to sem - sem celkem jelen z různé munice - .308, 100 metrů, stříleno 2 druhy (terčová a lovecká)

terčová - vlevo od středu 5 cm, střely se dotýkají (testovány 4 rány, 2 a 2..)

po pul hodině lovecké, 4 rány se dotýkají, ale 5 cm od středu nahořu..


vyloženě to byl překryv, stříleno z pytlíků v sedě, tvrdá spoušť..

sem na to koukal jak puk, takovouhle odchylku sem nečekal, vzhledem k tomu že jak terčové tak lovecké chodily na 2korunu, nepovažuju za blbou hlaveň ani puškohled..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od lovec »

Ak som spravne pochopil tie rozptyly, tak to nie je nic vynimocne. V ramci jedneho kalibru mozu byt tie odchylky aj podstatne vacsie. Takisto na druhej strane treba povedat, ze sa mozu vyskytnut aj opacne pripady, kedy budu mat rozne druhy striel/streliva podobny alebo zhodny bod zasahu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> taky nevím, co myslíš "dvěma druhy munice". Mají mít aspoň teoreticky stejný bod zásahu? Střela, hmotnost, rychlost, prach? Jinak že je v jedné ráži možná prakticky libovolná odchylka je samozřejmě normální. Min. týden jsem přestřelovat 375 HH z Normy Woodleigh 350 grs. na Hornady SPRP 270 grs., jiný prach a rychlost, rozdíl přes 30 cm na 100m.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od petjan »

Je dle vás možné, aby po odbroušení mezery mezi hlavní a pažbou ( u celopažby kdy se při nastřelování pažba dotýkala hlavně a poté jsem ji odbrousil, aby vznikla mezera ), došlo k posunu středního bodu zásahu o cca 140mm na 50m?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od pufr »

14 cm/50 m je dost, ale nemozne to neni :?
Pokud to je u te MSch., tak jsme zvedavi i na vliv tveho zasahu na rozptyl zbrane. Prave u teto pusky ten puvodni, tesny zadlab nekdy neni upne spatny :?
Pufr
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od petjan »

Ne ne, je to u Effecta. Dělá mi to hlavu, zítra to půjdu ještě jednou zkusit přestřelit, jinak budu muset objednat nový puškohled a tenhle poslat do opravy. Vím o jednom pořádným šťouchanci, kdy mi ten puškohled úplně zapružil, tak to byla možná jeho smrt. :cry: Ten Mannlicher bude ještě asi do ledna na "léčení" a pak bude komplet v novým kabátě. Jinak ten Mannlicher, když jsem si jej pořídil, měl na sto metrů tři rány v 3cm opsané kružnici a když jsem sundal pažbu, tak byla defakto přirostlá k hlavni zbytky oleje prachu apod. :lol:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od lovec »

Velmi zaujimava kniha, urcite potesi nielen zaciatocnika...

"Fantastická výpravná publikace pro všechny zájemce o zbraně, sportovní střelbu a lov. Zkušení střelci, přispěvatelé střeleckého magazínu Field & Stream poskytují v 335 krátkých oddílech spoustu užitečných, praktických tipů o kulovnicích, brokovnicích a dalších zbraních. Začátečníci i zkušení střelci se dozvědí, jak si zbraň vybrat, jak o ni pečovat a jak zlepšit výsledky své střelby. Autoři také nabízejí spoustu loveckých tipů, ať už obecně platných, nebo určených pro konkrétní prostředí a druh zvěře – od jelenů či amerických vidlorohů po medvědy, slony nebo kaferského buvola..."

http://www.zbozi.cz/vyrobek/kompletni-m ... ch-zbrani/

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od Georg.H »

@lovec: měls si to v rukách?
stojí to za to koupit?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od pufr »

Četl jsem, kniha je velmi živá, jak ji dokázali napsat jen dva dlouholetí redaktoři a blogeři časopisu a webu "Field & Stream":

-D. Petzal (s praxí bývalého výcvikáře a dlouholetého lovce) třeba tady:
http://www.fieldandstream.com/blogs/the ... ld-bullets

- P. Bourjaily, třeba tady:
http://www.fieldandstream.com/blogs/the ... ket-chokes

Kniha obsahuje obrovskou spoustu originálních, neotřelých nápadů - výhodou je, že s každým tématem - článkem už šli autoři "na trh" a získali "odezvu"

Pokud by snad někoho dráždilo, že se v české verzi s cílem netáhne ale otáčí se za cílem a podobně, tak nad to je potřeba se povznést a vzít si z textu to, co celkem pozitivně vybočuje z našich navzájem opisovaných "malých rybníčků" :) (Nakonec téměř vše je v originále na webu - možno porovnat :? )
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: teoreticke debaty o vsem kolem strelby...

Příspěvek od lovec »

Georg.H píše:@lovec: měls si to v rukách?
stojí to za to koupit?
Mal a hned som si to kupil. Nelutujem. :mrgreen:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět