Nastřelení kulovnice

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od sailormoon81 »

nastreľujem si cz 527 6,5 grendel, na 100m to lieta tak cca 3cm kruh, tak ešte reku kliknem 7 krát hore nech to mám tak 4,5cm nad 0, no a pri 6 kliku ma to ďalej už nepustí...Už keď som ten zeiss 5-15x42 osadil do tej montáže čo k tomu CZ dáva, tak som bol vari 60 cm pod 0. Kliká to vraj 1/4 palca na 100 yardov. No čo teraz, strieľaŤ sa s akutálným strelivom dá ale čo keď budem potrebovať iné strelivo kliknúť hore. Ćim to može byť? Zbraň, optika alebo tá CZ montáž?? čo myslíte?, neriešil niekto podobnú vec?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od milan »

přehoď kroužky / kostky
utahuj momenťákem
pokud to nebude OK pořiď kvalitní montáž
pokud to s ní nebude OK nech zkontolovat pouzdro závěru - změřit nebo rovnou srovnat
U Zeisse nepředpokládám, že by byla mechanika vadná, přesto zkus jestli to má deklarovaný rozsah.
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od sailormoon81 »

montaz-cz-527-dvojdielna-30-mm-.jpg
montaz-cz-527-dvojdielna-30-mm-.jpg (23.99 KiB) Zobrazeno 3379 x
na tej montáže od Cz nejde nič vymeniť...
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od bon »

Změř výšku montáže na obou částech. Pokud je výška stejná, tak je špatně vyfrézovaná rybina na zbrani. Každopádně nastřelení takto na hraně celého rozsahu puškohledu je nanic, protože nemůžeš klikat pro střelbu na delší vzdálenost než 100m. Tyto montáže Bordson patřívaly k tomu lepšímu z nabídky CZUB, taky jsem ji kdysi používal a nebyl s ní problém.
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od sailormoon81 »

takže jedine reklamovať alebo nejaká montáž s náklonom a keďže som si spravil bedding pažby tak s reklamáciou asi problém...
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od bon »

Vzhledem k beddingu je reklamace mimo, tak že navštiv puškaře aby to proměřil a uvidíš.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od dalas »

V pripade spatne vyfrezovanych drazek bych tu reklamaci zkusil. Co ma rybina spolecneho s bedingem?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od cr001 »

Jak to čtu, tak mi přijde, že na větší vzdálenost by snad klikal dolů, takže ho to pro střelbu na větší dálky nijak principiálně neomezuje. Akorát je špatně, že je ta nula na konci klikacího rozsahu puškohledu...to by mi taky docela vadilo :?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od pufr »

Vypažbit, proměřit - nejlíp upnout pod frézku s indikátorem. Technologická základna je myslím spodek pouzdra závěru, tak změřit, jak s ní výškově "běží" ty rybinové drážky (nebo srovnat podle hlavně ...) :?
Pufr
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

dalas píše: pát 26.3.2021, 13:13 V pripade spatne vyfrezovanych drazek bych tu reklamaci zkusil. Co ma rybina spolecneho s bedingem?
V záruční době JAKÝKOLIV neoprávněný zásah do zbraně znamená ztrátu záruky. Když se dívám na fotku té - šunten & krámen - montáže, dobré tak na vzduchovku, tak si myslím, že je to příčina problému . Když se dívám na web České zbrojovky, na produkt CZ-527, nikde tam nevidím cal. 6,5 Grendel. Tak nevím...............

https://www.czub.cz/firearms-and-products-family/cz-527
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od bon »

V katalogu 2020 byl model CZ 527 American v ráži 6,5 Grendel. Pro letošní rok je již fuč :roll:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od dalas »

Mildo, chápu Tvůj přístup, ale zkus najít ospravedlnění nerovnoběžné rybiny s hlavní v záručních podmínkách CZUB. Já být výrobcem a mít reklamovanou takovouto neshodu, tak to opravím, i kdyby to bylo bez pažby.
Česká zbrojovka a.s. u všech svých produktů poskytuje záruku v souladu se Záručními podmínkami a/nebo podle podmínek uvedených v záručním listu, který je přikládán ke každé prodávané zbrani. Záruční doba činí 24 měsíců v případě dřevěných součástí a povrchové úpravy a 36 měsíců v případě ostatních dílů. Začíná běžet dnem prodeje zboží počátečnímu zákazníkovi a prodlužuje se o dobu, po kterou bylo zboží v záruční opravě.

Záruka se vztahuje pouze na vady materiálu a zpracování způsobené výrobcem. Pokud je výrobek používán k účelu, pro který je určen, a způsobem popsaným v návodu pro obsluhu a údržbu, zaručuje Česká zbrojovka a.s. bezchybnou funkci výrobku po celou záruční dobu.

Záruka se nevztahuje na:

mechanická poškození produktu způsobená uživatelem nebo na těmito poškozeními ovlivněné (poškozené) díly či části produktu;
škody a závady způsobené zanedbáním údržby, manipulací v rozporu s návodem k použití, nedodržením bezpečnostních pokynů a chybou obsluhy;
vady vzniklé vlivem skladování produktu v nevhodném prostředí;
vady, kvůli kterým byla snížena prodejní cena zboží, pokud při prodeji nedošlo k jiné dohodě;
škody způsobené používáním výrobku, včetně škod na životním prostředí;
úpravy a zásahy do zboží, které nejsou provedeny Českou zbrojovkou a.s. nebo autorizovaným servisním partnerem České zbrojovky a.s.;
škody a závady vzniklé použitím neoriginálních součástí;
vady zbraní zapříčiněné střelivem, které neodpovídá předpisům C.I.P. nebo SAAMI;
poškození vzniklá v důsledku nevhodného nebo nešetrného zacházení;
běžná opotřebení vzniklá při užívání v souladu s návodem k použití;
produkty, u nichž nebyly dodrženy tyto záruční podmínky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od pufr »

Zajímavé je, že to už je nevímkolikátá zpráva o špatné funkci CZ 527 v 6,5 Grendel. Jestli to tehdy namontovali do nějakých pokroucených pouzder závěru nebo co ??? :?: :?
Pufr
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od sailormoon81 »

písal som do CZ, zatiaľ sa mi neozvali. Hovoril som aj priamo s dovozcom do SR, od ktorého to berie aj poľovníctvo, kde som to kúpil. No a ten mi povedal, že pokiaľ je to vraj v rámci nejakej tolerancie, takže toto zbrojovka neuznáva. Keď som mu povedal, že tam mám zeiss, takže s tým sú vraj najvačšie problémy pri nastreľovaní aj s podstatne zvučnejšími značkami zbraní, vraj to má veľmi malý rozsah elevácie. Swarovski a iné, že to majú 2,5m či koľko. A že najlepšie je weaver lišta s náklonom. To ale nechcem. Tá CZ montáž nie je bohviečo ale nástrel to drží. Tak som napísal do zeiss na servis, a že vraj to má rozsah 82cm a 116 klikov. No ja som napočítal asi 180 aj vertikálne aj horizontálne čo mi pri 1/4 klik na 100 yardov dáva asi 130 cm. Tak som im dal sériové číslo nech to ešte raz preveria, ale v podstate mi radili tiež iba pozrieť či su rovnako vysoké montáže no a ak optika posúva hore dole tak jedine 20MOA náklon na montáži a ak optika dobre nekliká tak vraj poslať do zeisu. Takže ešte počkám na Cz servis, ale najjednoduchšie, najlacnejšie a najrýchlešie zrejme bude montáž na mieru s náklonom. Chcel by som vedieť ako robili v cz ten nástrelný terč.
Naposledy upravil(a) sailormoon81 dne pát 26.3.2021, 18:26, celkem upraveno 1 x.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

dalas píše: pát 26.3.2021, 14:54 Mildo, chápu Tvůj přístup, Já být výrobcem a mít reklamovanou takovouto neshodu, tak to opravím, i kdyby to bylo bez pažby.


Dear Dalas, a šimsisi,, že Ty nejsi výrobcem CZ 527 ?

Praxe je taková, že neoprávněný zásah do zbraně znamená konec záruky.

Nechápu lidi, kteří si koupí úplně nový výrobek a hned to " musí vylepšovat " . Proč si rovnou nekoupí kvalitní pušku, kterou vybalí a bez jakýchkoliv lidovch tvořivostí jim bude střílet jako od pánaboha ? Závada je podle mě v mizerné montáži. Maximálně se mohlo stát, že závity pro hlaveň jsou v pouzdru závěru nesouosé se závity na hlavni. Ale to spekuluji, vsadím si na to, že montáž je šuntézní a na vyhození. Pušku CZ-527 si dnes koupí leda "optimisti" kteří věří, že za pár šupů dostanou opravdu kvalitní pušku. Pak zjistí že nedostanou.
Odpovědět