flinty a trezor

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: flinty a trezor

Příspěvek od jirkam »

Ty trezory na wico.cz mají i na bedimex.cz . Na konci roku jsem si snimi dost mailoval a zrovna dávali trezory do zkušebny - na webových stránkách to ještě není u produktů změněno, ale scan certifikátu tam je http://www.bedimex.cz/certifikaty-fotogalerie.html

Takže to vyhovuje uskladnění zbraní do 10 kusů střeliva včetně. Vzhledem k tomu, že taky studuju, tak je to jasná volba. (za 6 tisíc schránku na 9 zbraní . . . )
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od gonias »

Ano, jirkam má pravdu.
Všechny zbraňové skříně na http://www.wico.cz odpovídají zákonu na uložení zbraní do 10 ks.

Ověřit si to můžete na stránkách Trezortestu.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: flinty a trezor

Příspěvek od jirkam »

:wink: příští měsíc bych si pro něho chtěl zajet . . . pojedu na hory, tak to bude přicestě

pak napíšu recenzi :-D (srovnávat můžu ale jen s tuzou - ostatní znám spíš jen odvidění)
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od gonias »

Dám jsem seznam bezpečnostních skříní, kde jsem vybíral já, snad to někomu ulehčí při případném výběru.

- Triton
- Tuza
- T-Safe
- Justra
- Čiviš
- Safetronics
- Wico
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Hirc »

osobně mohu doporučit trezory Jinova - potřeboval jsem něco, kam by se vešli jak flinty tak šanony.
Zvolil jsem SPPA3 a zatím spokojenost.
http://www.jinova.cz/trezory-na-dlouhe-zbrane
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Vojta »

Já vlastním trezor od firmy Justra, kterou uvádí i Gonias. Mám trezor typu Z5. Jsem spokojený, jak s jednáním firmy, tak se službami, dodáním atd. Je to tedy už hezkých pár roků, zpátky, ale...( Trezor mi dovezli osobně až do domu, do 4 patra na vozíčku včetně usazení až na místo. A to nemáme výtah! :-) ) Kolega má typ Z7 a také bezproblémový a velká spokojenost. Vše certifikované..... Tuto firmu mohu jen doporučit
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Pyros82 »

Já bral trezor tady. Solidní rychlé jednání a velký výběr:http://www.trezory-vama.cz/
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Leon »

Pyros82 píše:Já bral trezor tady. Solidní rychlé jednání a velký výběr:http://www.trezory-vama.cz/
mají ty trezory certifikát ? jak nevidím papír tak český prodejcům nevěřím :D
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Pyros82 »

S trezorem jsem dostal i ceritfikát, ale pokud od nich bude někdo brát nějaký trezor, tak si jim nejprve zavolejte nebo napište jak jsem to udělal já a ujistěte se, že ten trezor co chcete splňuje co od něj očekávate. Myslím, že jde o dost peněz a obezřetnost se vyplatí vždy a všude. Známe některé prodejce :D
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od gonias »

Tak nakonec jsem zvolil trezorovou skříň od firmy Justra. Radši jsem zvolil větší a objednal typ Z 7 s elektronickým zámkem. K mému konečnému rozhodnutí přispěl i fakt, že to není žádná plechovka, váží asi 110kg. Dneska skříň přivezli, jsem s ní naprosto spokojený. Dovoz a doprava až na místo, veškeré jednání s firmou bezproblémové.
Firma i samotná skříň splnily má očekávání.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: flinty a trezor

Příspěvek od rimar77 »

Gonias jen se optám s tím elektronickým zámkem jak je to zajištěné s napájením a jak to otevřeš kdaž dojde šťáva??

Já raději volil klasiku na klíče do safetroniku na 10 zbraní a nelituju trezor je super a je včetně certifikátu
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od gonias »

Elektronický zámek je napájen 9V baterií. Když se blíží konec její životnosti, tak to signalizuje, pokud na to nebudeš brát zřetel a necháš ji vybýt úplně, trezor pak samozřejmě neotevřeš. Safetronic jsem měl taky v hledáčku, nakonec jsem se však přiklonil k Justře.
Radši jsem volil elektroniku, protože ten kód budu nosit v hlavě. Mám dva kluky :twisted: , sice malé, ale později nevím nevím. Klíče prostě musíš vždycky někam schovat a nejlépe blízko trezoru, aby jsi pokaždé nemusel třeba na zahradu je vykopávat. A co je schované, to jde najít :!:
Předcházet tomu budu především výchovou, ale pro mě je to jistota a budu tak prostě klidnější.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: flinty a trezor

Příspěvek od rimar77 »

já mám taky dva kluky ale mám trezory dva pravda jeden je taakováta plechová skříň ze svazarmu ale je zamčená v té mám náboje a tak klíče od trezoru kde jsou flinty jsou tam a od toho mám jeden klíč pořád u sebe a druhej pro jistotu v kanclíku ve stolu takže chlapci budou mít smůlu ale zatím mám čas zatím jsou malinkatý :-). Právě toho zavřeného trezoru bych se bál proto jsem elektroniku nechtěl
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: flinty a trezor

Příspěvek od tornádo »

pročetl sem několik článků na internetu ohledně trezorů/skříní na zbraně a jejich certifikace.Mé zjištění je takové,že ikdyž je trezor vybaven deseti držáky a má papír,tak nemusí splňovat normu pro tento počet.
Příklad pořídím si trezor s certifikátem třeba na 20 dlouhých zbraní a zaplním jej.Někdo mě pak vykrade a zjistí se,že tam měl být jiný počet dle zákona(menší).

Viz zde http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... -20-trezor je možné tento trezor do plna obsadit zbraněmi B,C? nějak v těch normách,certifikátech plavu :roll:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Nebožtík děda vždycky říkával : Zbraně musí viset pěkně viditelně na věšáku, nikdy nevíš, kdo ti ukradne nebo si vypůjčí klíče od skříně a pak zjistíš třeba až za 14 dnů, že ti chybí flinta... Ještě štěstí, že se současné zákonné úpravy nedožil. Ale je fakt, že v životě žádný problém s nezabezpečenými zbraněmi neměl.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět